Wynajem obcokrajowcom

Odpowiedz

Kod potwierdzający
Wprowadź kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Emotikony
:-) ;-) :-> :-D :-P :-o :mrgreen: :lol: :-( :-| :-/ :-? :-x :shock: :cry: :oops: 8-) :evil: :roll: :!: :?: :idea: :arrow:
BBCode włączony
[Img] wyłączony
[Flash] wyłączony
[URL] wyłączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Wynajem obcokrajowcom

Re: Wynajem obcokrajowcom

Post autor: Galezy27 » 2019-02-19, 10:52

No z tym to trzeba uważać. Wiadomo, że z nimi to różnie bywa.

Re: Wynajem obcokrajowcom

Post autor: Reinard » 2019-02-13, 01:19

Ze względu na ryzyko prawne ja osobom ze wschodu nie wynajmuję. Wyjątek robię dla mieszkańców Korei Południowej. Wiele lat temu pracownik Dewoo z Korei wynajął mieszkanie i po kilku miesiącach uciekł z niezapłaconym czynszem i rachunkami. Poszedłem z umową do ambasady koreańskiej. Skserowali sobie umowę i nic nie mówili. Po dwóch tygodniach się odezwali, zaprosili do ambasady, przeprosili i wypłacili pieniądze. Szacunek.
Co z tego, że będzie się miało dane z paszportu kogoś z Ukrainy czy Armenii ? Nie pozwiesz ich do sądu, nie ustalisz miejsca pobytu. Ambasady też pewnie nie biorą żadnej odpowiedzialności za swoich obywateli. To mogą być mili i uczciwi ludzie, ale jak źle się trafi to nie ponoszą żadnej odpowiedzialności cywilnej za to co zrobią w Polsce.

Re: Wynajem obcokrajowcom

Post autor: kazik332 » 2018-11-12, 09:27

Jakoś nie widzę żeby dużo ludzi interesowało się tym wątkiem. Dla mnie to szkoda bo im więcej osób by było tym lepiej dla mnie.

Re: Wynajem obcokrajowcom

Post autor: yasir0044 » 2018-10-01, 15:35

nice post :shock: :shock:

Wynajem obcokrajowcom

Post autor: Lisica » 2018-08-22, 17:41

Witam. Czego wymagac od obcokrajowcow ze wschodu kiedy chca u mnie wynajac mieszkanie? Paszport, karte pobytu, jakies zobowiazania do podpisania oprocz tradycyjnej umowy?

Na górę

cron