budowa warsztatu samochodowego na osiedlu domków jednorodzin

Odpowiedz

Kod potwierdzający
Wprowadź kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Emotikony
:-) ;-) :-> :-D :-P :-o :mrgreen: :lol: :-( :-| :-/ :-? :-x :shock: :cry: :oops: 8-) :evil: :roll: :!: :?: :idea: :arrow:
BBCode włączony
[Img] wyłączony
[Flash] wyłączony
[URL] wyłączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: budowa warsztatu samochodowego na osiedlu domków jednorodzin

Re: budowa warsztatu samochodowego na osiedlu domków jednoro

Post autor: Gaga86 » 2019-12-16, 11:46

Myślę, że jeśli plan został zaakceptowany, to nic już tu nie wskórasz.

Re: budowa warsztatu samochodowego na osiedlu domków jednoro

Post autor: adrian5454 » 2018-12-18, 10:36

Taka budowa warsztatu samochodowego zawsze jest bardzo ciekawa.Chyba każdy o tym wie bardzo dobrze.

budowa warsztatu samochodowego na osiedlu domków jednorodzin

Post autor: basiulek » 2008-10-21, 09:29

witam.

Mam pytanie odnośnie możliwości zablokowania budowy/nie wydania pozwolenia na budowę warsztatu samochodowego wraz z myjnią w samym centrum ( wewnątrz) nowo powstałego osiedla domków jednorodzinnych.


W planie zagospodarowania przestrzennego dla omawianego terenu cały obszar ma oznaczenie MN czyli działki pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne. Osiedle jest w kształcie podkowy wewnątrz której miał być teren rekreacyjne i 2 działki przy nim były o przeznaczeniu usługowym. Teren rekreacyjny będzie podzielony na działki budowlane, a jedna z działek usł. została już przekształcona w budowlaną i powstaje na niej dom .
jedyna działka w samym środku osiedla domków, granicząca płotem z domami jednorodzinnymi jest o przeznaczeniu usługowym i ma powstać na niej warsztat samochodowy z myjnią oraz sklepem i zapleczem biurowym.

W związku z oczywista uciążliwością w/w usług wystąpiliśmy o cofnięcie decyzji oraz zarządaliśmy raportu oddziaływaniu tej inwestycji na środowisko. Wnieśliśmy swoje zastrzeżenia do miasta ale przekroczenie norm zostało skwitowane zaleceniem nasadzeń drzew i roślin oraz umieszczeniem pojemników bezodpływowych na wody opadowe z warsztatu. Dodam, że na osiedlu nie ma drogi, deszczówki, oświetlenia itp., nie mówią o hałasie, spalinach, wzmożonym ruchu samochodów osobowych i dostawczych i sklepie.

Miasto nie widzi problemu i odrzuciło nasz wniosek jako 1-dyny możliwy powód cofnięcia decyzji podając niezgodność z planem zagospodarowania.

Czy to jest zgodne z prawem ? Czy można lokalizować warsztat z myjnia w centrum nowego osiedla o wyłącznej niskiej zabudowie jednorodzinnej ? Czy plan zagospodarowania jest zgodny z prawem ? Proszę o pilną pomoc

Na górę