Dlaczego rośnie rata kredytu?!

Odpowiedz

Kod potwierdzający
Wprowadź kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Emotikony
:-) ;-) :-> :-D :-P :-o :mrgreen: :lol: :-( :-| :-/ :-? :-x :shock: :cry: :oops: 8-) :evil: :roll: :!: :?: :idea: :arrow:
BBCode włączony
[Img] wyłączony
[Flash] wyłączony
[URL] wyłączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Dlaczego rośnie rata kredytu?!

Re: Dlaczego rośnie rata kredytu?!

Post autor: Detlax » 2022-05-19, 12:58

Podstawy ekonomii, która powinna być tłumaczona "na chłopski rozum" każdej osobie ubiegającej się o kredyt/

Re: Dlaczego rośnie rata kredytu?!

Post autor: vitkacky » 2022-05-12, 11:35

Przede wszystkim proszę się zapoznać z historycznymi danymi co do stóp procentowych, referencyjnych, dyskontowych itp., dane od 1998 dostępne na NBP https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/dzienne/stopy_archiwum.htm

Obniżanie stóp jest zachęcaniem do zadłużania i inwestowania pobudzając gospodarkę. Jednak każdy kij ma dwa końce. Patrząc na historię obecne stopy nie są wcale tak wysokie. Problem w tym, że mentalnie społeczeństwo przyzwyczaiło się do tanich kredytów, nie zważając, że "coś może pójść nie tak", bądź nawet nie mając świadomości jaki będzie koszt raty gdy hipotetycznie stopy wzrosną do X, Y, Z wartości.

Re: Dlaczego rośnie rata kredytu?!

Post autor: michuu » 2022-05-10, 12:47

Ja z kolei zastanawiam się, gdzie jest granica tego absurdu? Oczywiście, że biorąc kredyt liczyłem się z podwyżkami rat, ale - nie o tyle i w tak krótkim czasie! A najgorsze jest to, że coraz głośniej mówi sie o tym, że podwyższanie stóp procentowych wcale nie wpływa dobrze na inflację. Wielu przedsiębiorców, wiele firm ma kredyty, samochody w leasingach, a zatem, kiedy im raty rosną + rosnące opłaty za gaz i prąd - i wszystko inne - to co taki przedsiębiorca robi? Podnosi cenę produktu, który on sprzedaje, produkuje, a co za tym idzie - ceny skaczą w górę dla zwykłego, szarego człowieka.

Dlaczego rośnie rata kredytu?!

Post autor: Shaohao » 2022-04-08, 11:39

Dzień dobry!

Czy ktoś mógłby mi w jakiś prosty sposób wyjaśnić dlaczego od kilku miesięcy, regularnie podwyższane są raty za kredyty hipoteczne? Nie raz, nie dwa! O co chodzi? Przecież kogo normalnego na to stać?! A ja nadal nie rozumiem dlaczego!! To są bardzo drastyczne wzrosty cen!

Na górę

cron