układ otwarty czy zamknięty?

Odpowiedz

Kod potwierdzający
Wprowadź kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Emotikony
:-) ;-) :-> :-D :-P :-o :mrgreen: :lol: :-( :-| :-/ :-? :-x :shock: :cry: :oops: 8-) :evil: :roll: :!: :?: :idea: :arrow:
BBCode włączony
[Img] wyłączony
[Flash] wyłączony
[URL] wyłączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: układ otwarty czy zamknięty?

Post autor: Kanar » 2012-03-03, 11:11

Jest norma, która nie dopuszcza zaworu bezpieczeństwa bez układu otwartego przy paliwie jakim jest miał. W przypadku kłopotów nie dostanie się nawet nic z ubezpieczenia.

Post autor: amadeo » 2009-08-23, 11:13

Ja mam taki zawór. Kiedyś specjalnie sprawdzałem jego działanie i podgrzewałem wodę do ponad 90 stopni na piecu węglowym i działa prawidłowo, ale też czekam na opinię innych.

Post autor: Olbik » 2009-08-22, 13:20

Skoro już mowa o układach, to czy montowaliście może w układzie zamkniętym zawór zabezpieczenia termicznego, który w razie przegrzania pieca upuszcza gorącą wodę, a dopuszcza zimną? Przyznam szczerze że wcześniej nie spotkałem się z czymś takim, dlatego ciekawią mnie wasze opinie?

Post autor: magic » 2009-08-21, 12:43

Przy piecach na węgiel, drzewo czy troty powinno stosować się układ otwarty, ponieważ w razie zagotowania wody, woda wyleje się a kotła nie rozsadzi.

układ otwarty czy zamknięty?

Post autor: Marian » 2009-08-13, 20:17

Chciałbym się dowiedzieć która instalacja jest lepsza? Piec już wybrałem (węglowy 20 kw) i teraz zastanawiam się nad układem otwartym i zamkniętym. Jakie niesie za sobą korzyści i wady każdy z nich? Czekam na rady z waszych doświadczeń.

Na górę

cron