ściany gipsowo - kartonowe

Odpowiedz

Kod potwierdzający
Wprowadź kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Emotikony
:-) ;-) :-> :-D :-P :-o :mrgreen: :lol: :-( :-| :-/ :-? :-x :shock: :cry: :oops: 8-) :evil: :roll: :!: :?: :idea: :arrow:
BBCode włączony
[Img] wyłączony
[Flash] wyłączony
[URL] wyłączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: ściany gipsowo - kartonowe

odp

Post autor: Bolek » 2013-02-06, 13:14

Słuchajcie, skoro już jesteśmy prze ścianach gipsowo-kartonowych,
to czy na takich ścianach można swobodnie nakleić fototapety?
Planuję w http://mural24.pl/ sprawić sobie taką bajerancka fototapetę a jachtem, ale najpierw musze wiedzić czy przy takiej ścianie w domu to ja na pewno ją nakleję.
Ktoś może próbował już i podpowie?

Post autor: Rozeznany » 2012-12-23, 23:45

Dokładnie, też takie ostatnio nabywałem

Post autor: Maria32 » 2012-12-03, 12:48

Kanar pisze:Trzeba uważać na łączenia takich płyt, czyli na użyte materiały i fachowca, oraz sposób osadzania w nich futryn i drzwi. Sposób zawieszenia plazmy na takiej ścianie, tez będzie wymagał trudniejszych operacji montażowych, zwykłych kołków nie zastosujesz.


Zwykłekołki, ale w sklepach są dostepne specjalne kołki montazowe, do karton - gipsu.

Post autor: Rozeznany » 2012-11-30, 03:13

Trzeba też pamiętać o odpowiednim łączeniu

Post autor: Kanar » 2012-09-05, 18:02

Trzeba uważać na łączenia takich płyt, czyli na użyte materiały i fachowca, oraz sposób osadzania w nich futryn i drzwi. Sposób zawieszenia plazmy na takiej ścianie, tez będzie wymagał trudniejszych operacji montażowych, zwykłych kołków nie zastosujesz.

Post autor: Rozeznany » 2012-09-01, 16:49

Dokładnie, takie ściany mają same zalety :)

Post autor: Roberto » 2009-08-14, 16:27

Co do instalacji, to szczerze powiedziawszy nie orientuje się za bardzo, ale wiem że nie ma z tym problemów. Takie ściany to bardzo wygodne rozwiązanie, bo nie trzeba nawet czekać aż konstrukcja wyschnie tylko od razu można użytkować pomieszczenie. Nie musisz też przy projektowaniu uwzględniać ich obciążenia na konstrukcję no i są materiałem niepalnym więc nie rozprzestrzeniają ognia.

Post autor: gumiś » 2009-08-12, 11:48

Olbik a nie orientujesz się jak jest z możliwością prowadzenia instalacji wewnątrz ścian? Są jakieś granice ich obciążania na konstrukcję budynku (np. stropów)? Skoro są to bardzo lekkie ściany, to chyba trzeba to uwzględniać przy projektowaniu?

Post autor: Olbik » 2009-08-11, 14:00

Spokojnie możesz wykorzystać ściany gipsowo-kartonowe. Rzeczywiście to doskonałe rozwiązanie jak chcesz coś szybko przebudować. Równocześnie taka ściana jest sztywna, wytrzymała, odporna na wilgoć i co chyba najistotniejsze z Twojego punktu widzenia tłumi dźwięk. Żałuje że wcześniej nie wiedziałem że żona tak kocha remonty, bo sam zdecydowałbym się na takie ściany ;-)

ściany gipsowo - kartonowe

Post autor: gumiś » 2009-08-07, 09:11

Witam

Przeprowadzamy remont mieszkania. Ostatnio słyszałem, że coraz popularniejsze jest wykorzystywanie wewnątrz mieszkania ścian z płyt gipsowo-kartonowych (podobno są praktyczniejsze, bo łatwiej w razie czego je zdemontować). Zastanawiam się jednak czy jest to dobre rozwiązanie. Czy takie ściany dobrze tłumią dźwięk i czy są bardzo wytrzymałe? Proszę o rade.

Na górę

cron