Pierwsze malowanie

Odpowiedz

Kod potwierdzający
Wprowadź kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Emotikony
:-) ;-) :-> :-D :-P :-o :mrgreen: :lol: :-( :-| :-/ :-? :-x :shock: :cry: :oops: 8-) :evil: :roll: :!: :?: :idea: :arrow:
BBCode włączony
[Img] wyłączony
[Flash] wyłączony
[URL] wyłączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Pierwsze malowanie

Re: Pierwsze malowanie

Post autor: Napalm » 2018-08-28, 11:29

Do tego pędzla i farby dorzuciłbym jeszcze dobrą taśmę maskującą. Np. jedną z tych: http://www.tesa.pl/konsument/remont/tasma-maskujaca .
Według mnie to optymalne rozwiązania tego typu, które okazują się bardzo pomocne podczas malowania wnętrz.

Re: Pierwsze malowanie

Post autor: witajsara » 2018-01-23, 16:22

no już nie szalejmy, nie musisz się specjalnie przygotowywać, pędzel farba i jazda :)

Re: Pierwsze malowanie

Post autor: olek » 2018-01-18, 14:32

Dla mnie bez sensu zlecać malowanie bo to wcale nie jest trudna rzecz. Trzeba tylko dobrze przygotować ściany czyli pozbyć się nierówności, wygładzić, umyć wodą z płynem, wygruntować i malować najlepiej farbą lateksową jak dulux easy care. Te farby mają dobre krycie, łatwo się rozprowadzają więc każdy amator sobie poradzi :)

Re: Pierwsze malowanie

Post autor: Romek » 2017-10-31, 22:06

No właściwe to wszystko jest w poście powyżej. Ja tylko dodam, że najwygodniej jest po prostu zlecić malowanie firmie, która posiada agregat do malowania (np. coś takiego http://budmar-mb.pl/pl/568-graco-stmax-ii-495-hi-boy.html) i nie martwić się niczym.

Re: Pierwsze malowanie

Post autor: Ekspert_Bondex » 2017-08-24, 17:23

Witaj,

Przed przystąpieniem do malowania należy przede wszystkim dokładanie obliczyć obrzar malowanej powierzchni i na podstawie podanej przez producenta wydajności farby, ustalić, ile litrów farby będzie potrzebne. Wydajności na opakowaniach liczone są dla jednej warstwy. Należy unikać sytuacji, gdy zabraknie farby w czasie malowania (zwłaszcza kolorowej!). W przypadku korzystania z produktów pochodzących z różnych serii, farby z puszek najlepiej wylać do większego pojemnika i dokładnie wymieszać - produkty z różnych serii mogą minimalnie różnić się kolorem. Równie ważne jest zabezpieczenie wszystkich elementów (mebli, stolarki) przez ich przykrycie oraz zabezpieczenie sąsiednich powierzchni (sufit, podłoga, ew. inne ściany jeśli mają różnić się kolorem) taśmą malarska. Przed samym malowaniem należy usunąć pozostałości poprzedniej warstwy - tapety, czy starej, odchodzącej od ściany farby, wygładzić powierzchnie i zagruntować ją gruntem malarskim. Dzięki temu zabiegowi będziemy mieć pewność, że farba będzie dobrze i długo trzymała się na wybranej powierzchni. Kolejnym elementem jest dokładne wymieszanie farby i doprowadzenie do zalecanej lepkości. Ważne jest także, aby przestrzegać kolejności malowania (od góry w dół) w celu uniknięcia zabrudzeń lub zachlapań powierzchni już pomalowanych. Bardzo istotne jest również zachowanie odpowiednich odstępów czasowych między nakładaniem kolejnych warstw. Po zakończeniu pracy należy pamiętać o wentylacji pomieszczenia w celu ułatwienia schnięcia.

Re: Pierwsze malowanie

Post autor: honda » 2017-08-21, 15:04

Ale w jakim są konkretnie stanie?
Farba z nich odpada? Są jakieś dziury do zagipsowania?
Z jakiego koloru na jaki chcesz malować?
Podaj szczegóły, to będzie nam łatwiej doardzić.

Pierwsze malowanie

Post autor: kakta » 2017-08-14, 15:06

Pierwszy raz maluję ściany w pokoju. Jak przygotować się do malowania?

Na górę

cron