Ściany smugi

Odpowiedz

Kod potwierdzający
Wprowadź kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Emotikony
:-) ;-) :-> :-D :-P :-o :mrgreen: :lol: :-( :-| :-/ :-? :-x :shock: :cry: :oops: 8-) :evil: :roll: :!: :?: :idea: :arrow:
BBCode włączony
[Img] wyłączony
[Flash] wyłączony
[URL] wyłączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Ściany smugi

Re: Ściany smugi

Post autor: Gosia-gdansk » 2020-07-08, 12:30

JA miałam problem ze smugami, w końcu zamówiłam w drukarni fototapetę na płycie PCV. https://trojwizja.pl Drukarnia z Gdyni i zagwarantowali również montaż. Tania drukarnia te nadruki na płycie stosują na zewnątrz więc w środku trwałość wieloletnia, laminowane płyty pcv z nadrukiem do kuchni i do salonu sprawdzają się idealnie.

Re: Ściany smugi

Post autor: Dulux Polska » 2019-05-13, 07:51

Witaj stropen, przyczyną takiego efektu jest zbyt szybkie wysychanie farby na brzegach (miejscach łączenia) dwóch pasów nakładanej farby. Patrząc na wprost efekt jest niewidoczny dla oczu, ponieważ promienie słoneczne są odbijane prostopadle. Natomiast patrząc z boku gładka struktura farby odbija więcej światła dając wrażenie jaśniejszego koloru. Odwrotnie dzieje się w przypadku, gdzie struktura jest chropowata, światło jest pochłaniane i stąd ciemniejszy odcień. Zalecamy przemalowanie całej ściany postępując zgodnie z naszymi wskazówkami:

1. Podstawą jest poprawne przygotowanie podłoża –wygładzenie ściany papierem ściernym w celu usunięcia różnicy w gładkości, umycie ścian, ewentualne zagruntowanie jeśli ściana jest zbyt pyląca lub zbyt nasiąkliwa

2. Należy zadbać o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, nie może być ona ani za niska, ani za wysoka

3. Zalecane jest zamknięcie okien, ponieważ powiewy powietrza mogą powodować tzw. wysychanie farby pod wałkiem”

4. Farbę nakładamy z zasadą ""malarskiego V"" –polega na nakładaniu farby płynnym ruchem wałka od góry ściany do samego dołu, a następnie bez odrywania wałka od ściany, z powrotem do samej góry tak by powstał kształt litery V. Dalej malujemy kolejne V tak, by zamalowane strefy zachodziły na siebie. Aplikacja farby powinna przebiegać sprawnie, bez niepotrzebnych przerw, aż do ukończenia pracy.

Pozdrawiam Ekspert Dulux

Ściany smugi

Post autor: stropen » 2019-04-30, 01:13

Potrzebuję pomocy dotyczącej malowania ścian. Wygląda to w ten sposób że po pomalowaniu ściany i jej wyschnięciu widoczne są pod światło pionowe smugi w miejscach gdzie jeden pomalowany pas zachodzi na kolejny. Ściana była gruntowana, gładź położona. w czym rzecz?

Na górę

cron