ścianka działowa

Odpowiedz

Kod potwierdzający
Wprowadź kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Emotikony
:-) ;-) :-> :-D :-P :-o :mrgreen: :lol: :-( :-| :-/ :-? :-x :shock: :cry: :oops: 8-) :evil: :roll: :!: :?: :idea: :arrow:
BBCode włączony
[Img] wyłączony
[Flash] wyłączony
[URL] wyłączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: ścianka działowa

Re: ścianka działowa

Post autor: MariuszD » 2016-03-17, 15:43

A ja mam między kuchnią i salonem ściankę działową z płyt gipsowo-kartonowych http://www.rigips.pl/systemy-rigips,ScianyDzialowe.htm#1 i jestem z tego rozwiązania zadowolony. Buduje się szybko, jest mocna, stabilna, nie tak łato ją rozwalić, o nie, więc nie ma co się bać, że dziecko ja uszkodzi. Dodatkowo ognioodporna.

Re: ścianka działowa

Post autor: Mirafiori » 2015-10-19, 07:47

Dokładnie! Takie ścianki widziałem osobiście wykorzystywane w warunkach domowych, w sensie prywatnie. Przeważnie są one popularne w biurach do zastosowań open space. Oczywiście to świetne rozwiązanie... ale w warunkach domowych? Kiedy jeszcze mamy małe dzieci to raczej średni pomysł :)

http://ww3.pl/dzialowe.htm#ścianki działowe
Coś w podobnym stylu choć o nie dokładnie o to mi chodzi... Gdzieś czytałem, że ludzie w swoim domu zastosowali ścianki działowe, ale szklane! No może to było hartowane szkło...

Re: ścianka działowa

Post autor: Karole » 2015-08-17, 08:47

Ogólnie można zastosować ściankę z płyt, które jest chyba najtańszym rozwiązaniem, drewnianą ściankę działową, albo... szklaną :) Można wystylizować ją na mrożoną albo taką przyciemnioną. NIe wszędzie pasuje, ale mysle ze warto rozważyć taką opcję. Takie rozwiązanie widziałem w projektach salonu Max Kuchnie i przy odpowiednim doborze mebli można stworzyć naprawdę ciekawe wnętrze.

Post autor: werbisz » 2009-10-29, 22:24

No właśnie, ostatnio coraz częściej słychać , że ludzie odchodzą od budowania ścian działowych z płyt kartonowo-gipsowych. Zamiast tego częściej murują je. Ostatnio natknąłem się nawet na zestawienie, z którego wynika, że to nie tylko rozwiązanie mniej pracochłonne, ale nawet bardziej uzasadnione ekonomicznie:
http://blog.xella.pl/budujemy/entry/ytong_interio_na_scianie

Post autor: piotrek » 2009-10-07, 21:46

Witam.
Dość długo się nie odzywałem, ale to daltego że przez remont nie miałem dostępu do internetu. Ściana postawiona, wybrałem to o cyzm pisałem wyżej - materiał od wienerbergera. Myślałem też o płytach gk ale jednak fachowiec który to budował przekonał mnie do ściany murowanej, ze względu na lepszą izolację dźwięku.


Pozdrawiam.

Post autor: Olbik » 2009-08-17, 16:41

Ja bym Ci polecił ściany gipsowe, albo beton komórkowy. Na zaprawie cementowo - wapiennej lub kleju układasz płyty grubości 11,5 cm, a przy Twoim rozmiarze ściany nawet nie musiałbyś montować żądnych dodatkowych zbrojeń. Sąsiad stawiał ściany właśnie z tych płyt i sobie bardzo chwali. Są wytrzymałe i mają dużą przepuszczalność.
Gipsowe, też podobno są dobre. Szybkie do ułożenie i wytrzymałe. Układasz je na kleju do gipsu tak jak normalne cegły. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie trzeba ich tynkować! Wystarczy tylko wyrównać i ewentualnie wypełnić luki gipsem.

Post autor: Roberto » 2009-08-17, 11:52

Jak chcesz tanio i bez jakiś większych prac mokrych, to polecam Ci to o czym kolega tu ostatnio zaczął temat :-> , tzn ściany gipsowo - kartonowe. Montaż bezproblemowy, dobrze tłumią dźwięk, łatwo je w razie czego przebudować, są lekkie i można w nich ukryć instalację.

ścianka działowa

Post autor: piotrek » 2009-08-16, 21:22

Mam pytanie jak najtaniej ( z jakiego materiału) postawić ściankę działową ?
Ściana będzie dzielić pokój na dwie części jej wymiary to 6 m x 2.5 m
tu coś znalazłem, ale nie wiem czy to jes w sumie obojętne z czego czy to ma spełniać jakieś warunki specjalne:
ściana działowa

Na górę

cron