Kominki - ogrzewanie całego domu?

Odpowiedz

Kod potwierdzający
Wprowadź kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Emotikony
:-) ;-) :-> :-D :-P :-o :mrgreen: :lol: :-( :-| :-/ :-? :-x :shock: :cry: :oops: 8-) :evil: :roll: :!: :?: :idea: :arrow:
BBCode włączony
[Img] wyłączony
[Flash] wyłączony
[URL] wyłączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Kominki - ogrzewanie całego domu?

Re: Kominki - ogrzewanie całego domu?

Post autor: Godzic » 2020-10-27, 14:49

W tej sytuacji najlepiej pomyśleć o kominkach z płaszczem wodnym.

Re: Kominki - ogrzewanie całego domu?

Post autor: Marek » 2019-05-26, 15:38

Tak dokładnie jest. I trzeba przyznać, że w tym przypadku jest to bardzo dobry przepis. Sam kominek to moim zdaniem za mało by ogrzać cały dom. I nie chodzi mi o jego wydajność, bo wiadomo, że są różne kominki, ale o to, że jest to po prostu mało wygodne rozwiązanie. Niektórzy mówią na to: kotłownia w salonie i jest w tym dużo racji. Ja, na waszym miejscu zdecydowałbym się na kominek, a do tego kocioł gazowy kondensacyjny, tego typu - https://bongioanni.pl/play/ . Kiedy będziecie chcieli, to będziecie palić w kominku, a kiedy wam się nie będzie chciało, lub będziecie poza domem, będzie korzystać z ogrzewanie gazowego. To bardzo wygodne rozwiązanie, a sam kocioł, mam sam w domu i jestem z niego super zadowolony - wydajny, cichy, niewielki, w pełni bezobsługowy. Jeśli chodzi o koszt samego kotła to też jest w sumie nieduży, bo w granicach 4 tysiecy złotych.

Re: Kominki - ogrzewanie całego domu?

Post autor: Madali » 2018-09-02, 21:44

Według prawa budowlanego, kominek nie może być jedynym sposobem ogrzewania domu. Trzeba mieć jakieś główne ogrzewanie, a kominek jest ogrzewaniem wspomagający. Pomysł z podłogówką jest bardzo dobry, z tym, ze warto wiedzie, że z ogrzewanie podłogowe najlepiej sprawdza się z pompą ciepła (bardzo dobrej jakościowo pompy wraz z montażem oferuje firma Dimplex). Wtedy jest najbardziej wydajne i ekonomiczne.

Re: Kominki - ogrzewanie całego domu?

Post autor: Michal » 2018-08-04, 21:02

Kominek sam w sobie, to fajny sposób by salon wyglądał przytulnie i elegancko zarazem, ale do ogrzewanie całego domu, to nie wiem, czy jest to dobry wybór i czy w ogóle prawo budowlane na to pozwala. Co do kominka to jeszcze jedna ważna sprawa - odpowiednia izolacja od ścian. Zobacz sobie na stronie - https://www.dylatacjeppoz.pl/shop, materiały uszczelniające o wysokiej klasie odporności ogniowej. Na pewno ci się tego typu rzeczy przydadzą.

Re: Kominki - ogrzewanie całego domu?

Post autor: Lauda » 2017-09-01, 19:38

Kominek, do ogrzewania całego domu, to raczej kiepski pomysł - po prostu mało wygodny i jednak brudzący cały dom. Zdecydowanie lepiej zdecydować się na kotłownię i ogrzewanie np. pelletem (wybór kotłów i to z automatycznym podajnikiem jest całkiem duży - możesz sobie spojrzeć tutaj - http://www.sas.busko.pl/pl/). Dzięki temu, nie będziesz mieć w salonie ubrudzonych ścian i nie będziecie musieli co roku malować ścian.

Re: Kominki - ogrzewanie całego domu?

Post autor: Mchalski34 » 2017-03-31, 12:45

Sam mam taki kominek z płaszczem wodnym w domu i powiem szczerze to jest dobra sprawa tylko przy nie dużych powierzchniach domu jeśli chcesz cały czas tym grzać to powiem szczerze nie jest to wygodny sposób już lepiej jest kupić piec na ecogroszek i mieć mniej roboty z rozpalaniem itp.

Re: Kominki - ogrzewanie całego domu?

Post autor: Witold » 2017-03-31, 11:48

Ogromy wybor kominkow, takze z plaszczem wodnym, pomp ciepla itp - mozna znalezc w sklepie http://sklep.kominki-vector.pl/ Ogrzewanie domu takim kominkiem nie jest glupim pomyslem. Mozna o to spokojnie dopytac obsluge sklepu - znaja sie na tym jak nikt inny.

Re: Kominki - ogrzewanie całego domu?

Post autor: Anina1 » 2016-10-12, 20:11

U siebie mam akurat wkład kominkowy z płaszczem wodnym Lechma . Ogólnie wychodzę z takiego założenia ,że kominek w domu to dobra rzecz - nie dość ,że skutecznie ogrzewa pomieszczenie to jeszcze jest łatwy w użyciu no i bezpieczny. Jeśli dobrze wybierzesz to nie trzeba męczyć się z czyszczeniem czy nadmiernym wydzielaniem co2.

Re: Kominki - ogrzewanie całego domu?

Post autor: andrzewawe2 » 2016-08-30, 12:47

Raczej nie będzie takiej potrzeby, kominek może tworzyć wystarczająco dużo ciepła, ale wszystko zależy od systemu rozprowadzania go po całej powierzchni domu oraz od samego kominka. Jeżeli szukasz sprawdzony, wytrwałych wkładów kominkowych to zapraszam na http://www.omikron-kominki.pl/ jest tam wiele różnych ciekawych pozycji.
Pozdrawiam

Post autor: domowy6 » 2013-07-17, 10:49

Myślę że to dobry pomysł aczkolwiek nie wiem czy takiego ogrzewania nie trzeba jakoś wspomóc, np. instalując solary na dachu. Całkiem niedawno znalazłem ciekawy artykuł na temat systemów ogrzewania kominkowego http://www.systemkominkowy.com/opis/ogolne-informacje-o-systemach-dgp/ jeśli Cię ta tematyka interesuje to myślę że warto w wolnej chwili przeczytać

Kominki - ogrzewanie całego domu?

Post autor: Blueone » 2013-04-03, 09:35

Witam! Zastanawiam się na zamontowaniem kominka u mnie w mieszkaniu i chciałabym, żeby w całości zastąpił on dotychczasowe ogrzewanie centralne. Czy takie wyjście się sprawdzi, czy lepiej dogrzewać pomieszczenia np. ogrzewaniem podłogowym?

http://inspirujacewnetrza.pl

Na górę

cron