pleśń na ścianie elewacyjnej budynku

Odpowiedz

Kod potwierdzający
Wprowadź kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Emotikony
:-) ;-) :-> :-D :-P :-o :mrgreen: :lol: :-( :-| :-/ :-? :-x :shock: :cry: :oops: 8-) :evil: :roll: :!: :?: :idea: :arrow:
BBCode włączony
[Img] wyłączony
[Flash] wyłączony
[URL] wyłączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: pleśń na ścianie elewacyjnej budynku

Re: pleśń na ścianie elewacyjnej budynku

Post autor: Slug » 2017-02-03, 12:26

Na polskim rynku pojawiły się nowe, bardzo skuteczne produkty do walki z pleśnią i innymi grzybami. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnego produktu jak termoizolacyjna antygrzybiczna farba elewacyjna ACTIVE THERMO SUN. Nie dość, że jest w stanie zabezpieczyć powierzchnię przed rozkwitem zarodników pleśni to jeszcze pozwala ona na dodatkową izolację termiczna budynku. Sama farba jest zmywalna i ma właściwości pozwalające na samoczyszczenie. Naprawdę kompleksowe rozwiązanie, z którego po prostu warto jest skorzystać. Można kupić je w sklepie Standom: http://standom.pl/

Re: pleśń na ścianie elewacyjnej budynku

Post autor: krono » 2015-05-26, 08:26

Do pomiaru wilgoci w domu macie odpowiedni sprzęt - http://www.conrad.pl/Termometr%2fHigrometr-cyfrowy-TFA-30%2e5027%2e01,-wew%2e-0-do-%2b50%b0C,-wilg%2e-20-do-95%25.htm?websale8=conrad&pi=672759&ci=SHOP_AREA_17192_0510041 Musicie obserwować wyniki. Jeśli będą zbyt wysokie to trzeba działać - pleśń ma negatywny wpływ na zdrowie.

Post autor: Gazownik » 2013-02-28, 15:37

Miałem taki sam problem na działce i kupiłem w internecie środek grzybobójczy. Jak dotąd nie ma oznak powrotu pleśni, mam nadzieję, że wiosenne roztopy nie pogorszą sprawy.

Post autor: FabianM » 2013-02-27, 09:27

Nie koniecznie, moi znajomi mieli taki problem w zeszłym roku. Od północnej strony elewacji również pojawił się ciemny grzyb. Szybko zareagowali, ale zamiast na własną rękę próbować różne środki zabrali się do tego tak jak powinni, czyli wynajęli firmę, która zajmuje się odgrzybianiem.
Przyjechali, wzięli próbki i po kilku dniach przyjechali już z konkretnymi środkami. Kilku krotnie robili oprysk różnymi specyfikami. Ale efekt po kilku dniach był świetny. Nawet nie było konieczności malowania elewacji. Dali na ich pracę gwarancję.
Co prawda koszt był dużo większy niż zakup preparatów na własną rękę, ale czas pokaże czy nie będzie nawrotu.

Post autor: Kanar » 2012-02-06, 15:35

Można spróbować środkami ale nie wyeliminuje się tego do końca. Najlepsze rozwiązanie to skucie grzyba i znalezienie przyczyny, ale to już gruba robota.

Post autor: Tamaris » 2012-01-31, 02:56

Te wszystkie środki to działanie doraźne, jak rozumiem. Potrzeba zawsze ustalić przyczynę, co powoduje problem ? Można poczytać na ten temat tutaj:Grzyby i glony na elewacji

Post autor: matti » 2009-08-26, 09:22

Dobrze wiedzieć. Moja mama ma podobny problem tylko że wewnątrz domu. Zanim zdecyduje na kompleksowy remont i usunięcie, spróbuje zakupić ten środek. Tylko jak sprawdzałam nie mają go w Castoramie, ani Practicerze. Gdzie go kupiłaś? I nie orientujesz się czy nadaje się do wewnątrz?

Post autor: rewia » 2009-08-25, 19:48

No i byłam w sklepie budowlanym :-> Faktycznie tych środków jest sporo, ale doradzili mi BORAMON. Podobno najskuteczniejszy, wśród występujących. Teraz zostało mi tylko pomalować ściany i czekać na efekt. Mam nadzieję że pleśń zniknie i nie pojawi się zbyt szybko ;-)

Post autor: amadeo » 2009-08-22, 11:47

Jest taki środek anty-grzybiczny. Można go kupić w każdy sklepie budowlanym (Practicer, Leroy Merlin). Po prostu zapytaj w sklepie o środek czyszczący elewacje. Rozcieńcza się go z woda w zależności od zabrudzenia (wszystko masz napisane na opakowaniu). Im większe zabrudzenie tym, większą ilość środka musisz rozrobić . U mnie pomogło
pozdrawiam

pleśń na ścianie elewacyjnej budynku

Post autor: rewia » 2009-08-21, 13:13

Mam takie pytanie. Na ścianie zewnętrznej budynku od strony północnej pojawił się ciemno zielony grzyb ( a może i pleśń - ciężko stwierdzić ;-) ) W jaki sposób mogę się tego pozbyć. Czy mam od nowa pomalować ścianę? Może spotkaliście się z czymś takim i polecilibyście środki, którymi mogłabym się tego pozbyć.

Na górę

cron