Czy przeglądy roczne budowlane w kamienicy są obligatoryjne?

Odpowiedz

Kod potwierdzający
Wprowadź kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Emotikony
:-) ;-) :-> :-D :-P :-o :mrgreen: :lol: :-( :-| :-/ :-? :-x :shock: :cry: :oops: 8-) :evil: :roll: :!: :?: :idea: :arrow:
BBCode włączony
[Img] wyłączony
[Flash] wyłączony
[URL] wyłączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Czy przeglądy roczne budowlane w kamienicy są obligatoryjne?

Czy przeglądy roczne budowlane w kamienicy są obligatoryjne?

Post autor: K.Piotr » 2013-12-10, 13:20

Czy przeglądy roczne budowlane zgodnie z art. 62 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane są obligatoryjne,
czy musi je wykonywać osoba mająca uprawnienia budowlane, czy może je dokonywać sam właściciel?.
Art. 62 ust.1 pkt 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane brzmi:

Obiekty budowlane powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez właściciela lub zarządcę kontroli:

1) okresowej, co najmniej raz w roku, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego:

a) elementów budynku, budowli i instalacji narażonych na szkodliwe wpływy atmosferyczne i niszczące działania
czynników występujących podczas użytkowania obiektu,
b) instalacji i urządzeń służących ochronie środowiska,
c) instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych);

Z poważaniem

Piotr

Na górę