ekonomiczne i wygodne ogrzewanie

Odpowiedz

Kod potwierdzający
Wprowadź kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Emotikony
:-) ;-) :-> :-D :-P :-o :mrgreen: :lol: :-( :-| :-/ :-? :-x :shock: :cry: :oops: 8-) :evil: :roll: :!: :?: :idea: :arrow:
BBCode włączony
[Img] wyłączony
[Flash] wyłączony
[URL] wyłączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: ekonomiczne i wygodne ogrzewanie

Re: ekonomiczne i wygodne ogrzewanie

Post autor: profigeo » 2021-09-02, 14:52

A co opłaca się zastosować w domku letniskowym w górach?

Re: ekonomiczne i wygodne ogrzewanie

Post autor: Godzic » 2020-10-27, 14:53

W pełni zgadzam się z kornikiem.

Re: ekonomiczne i wygodne ogrzewanie

Post autor: cynamonka » 2019-09-03, 12:44

pompa cieplna. my mamy i sobie chwalimy

Re: ekonomiczne i wygodne ogrzewanie

Post autor: kornik » 2019-02-01, 12:37

Szkoda tylko, że pompa ciepła nadal jest luksusem dla bogatych, bo kosztuje ogromne pieniądze. Na szczęście ci z mniej zasobnym portfelem mogą wybrać ogrzewanie gazowe. Dobrej jakości kotły, z 5 letnią gwarancją, robione przez europejskich producentów oferuje firma Bongioanni, a w lepsze cenie niż gdzie indziej, bo bez marży, można je kupić na stronie ogrzewamy24.pl. Najważniejsze cechy tych kotłów to nowoczesne rozwiązania, kompaktowe wymiary, łatwa obsługa i nowoczesny, elegancki wygląd. Co do technicznych rozwiązań, to oferują oni kotły kondensacyjne, więc najbardziej wydajne, a więc po prostu tanie jeśli chodzi o użytkowanie.

Re: ekonomiczne i wygodne ogrzewanie

Post autor: Marko » 2018-11-05, 06:25

To chyba oczywiste, że dziś tylko ekologiczne systemy opłaca się montować. Sa one nie tylko najlepsze i najkorzystniejsze dla naszego portfela, ale także przyjazne dla środowiska - a to dzisiaj bardzo ważna sprawa, by nie przyczyniać się do powstawania smogu. Pompy ciepła u nas się najlepiej sprawdzają i jest już naprawdę sporo sprawdzonych firm, które oferuje sprzedaż i montaż. My mamy pompę firmy http://dimplex.pl/ - jednego z bardziej znanych i cenionych producentów pomp. Mają oni różne typy pomp - gruntowe, wodne, powietrzne. Bo zależnie od uwarunkowań różne typy się sprawdzają.

Re: ekonomiczne i wygodne ogrzewanie

Post autor: Grandi » 2018-09-22, 20:00

Moim zdaniem w obecnych czasach warto inwestować w ekologiczne rozwiązania, budując dom. Jeśli chodzi o ogrzewanie to pompa ciepła wraz z rekuperacją czyli mechaniczną wentylacją to najlepsza opcja. Nie tylko ekologiczna, ale także ekonomiczna, no i cały system jest bezobsługowy. Firma http://oemsolar.pl/, zajmuje się kompleksowo takimi instalacjami i ma bardzo dobre opinie i od lat są na rynku. Można im w tej tematyce w pełni zaufać.

Re: ekonomiczne i wygodne ogrzewanie

Post autor: S6waldi » 2017-04-29, 19:36

potwierdzam, że rekuperacja to system wentylacji mechanicznej. Paradoksalnie również wybrałem pellet drzewny jako opał i jestem zadowolony. W zeszłym roku znalazłem dostawcę przez serwis zakupowy gielda-paliw.com i cenę dostałem o 130zł/t taniej :)

Re: ekonomiczne i wygodne ogrzewanie

Post autor: Tomasz7-7 » 2017-01-27, 11:31

Ale rekuperacja to nie jest sposób ogrzewania tylko odzyskiwanie ciepła z powietrza. Owszem, jest ona korzystna i warto ją zainstalować, ale ogrzewanie i tak jakieś trzeba mieć. Ja ze względu na to, że też szukałem ekonomicznego sposobu na ogrzanie domu zdecydowałem się na piec na pellet z automatycznym podajnikiem firmy Sas (www.sas.busko.pl) i jestem zadowolony z wyboru. Obsługa pieca jest nieskomplikowana, podajnik automatyczny rozwiązuje problem dokładania, a koszty ogrzewania całkiem przystępne.

Re: ekonomiczne i wygodne ogrzewanie

Post autor: zeldiax » 2016-07-26, 13:50

Zgadzam się z cezarym, najbardziej ekonomiczna okaże się rekuperacja.

Re: ekonomiczne i wygodne ogrzewanie

Post autor: KryskaSS » 2016-05-18, 14:15

Nie ma ekonomicznego i wygodnego ogrzewania. Ekonomiczne jest drewno i węgiel. Wygodne jest gaz, olej i elektryczne.

Re: ekonomiczne i wygodne ogrzewanie

Post autor: cezary » 2016-05-12, 07:26

a ja zaproponuję wentylacje z odzyskiem ciepła, to jest bardzo popularne i naprawdę pozwala zostawić sporo kasy na koncie.. oto fragment artykułu "Zastosowanie wentylacji lokalowej ma szereg zalet. Można ją zainstalować w pojedynczych pomieszczeniach, eliminując tym samym konieczność projektowania i budowania kosztownych oraz nieefektywnych kominów wentylacji grawitacyjnej.
Higieniczna wentylacja decentralna jest też bardzo korzystna dla zdrowia – rozwiązuje problem zawilgocenia, zagrzybienia, stęchliznę i trujące gazy generowane w procesie bytowania człowieka. Dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów, stanowi barierę dla szkodliwych substancji oraz pyłów powietrza zewnętrznego. Jest więc szczególnie korzystna dla alergików. Ponadto zimą pozwala nam uniknąć efektu rosy na szybach, zaś latem – umożliwia wentylowanie pomieszczeń bez otwierania okien, co eliminuje hałas dochodzący z ulicy." - artykuł pochodzi ze strony http://www.liderbudowlany.pl/artykul/205/wentylacja-z-odzyskiem-ciepla-zdrowo-i-ekonomicznie#sthash.PHUK2rqm.dpuf

Re: ekonomiczne i wygodne ogrzewanie

Post autor: zuzanna » 2016-03-20, 06:49

Zdecydowanie polecam pompę cieplną. To świetne ekonomiczne i wygodne rozwiązanie. Zakup i montaż samego systemu trochę kosztują ale to się opłaca

Re: ekonomiczne i wygodne ogrzewanie

Post autor: wiktoriakow » 2015-11-29, 12:57

Wiem, że można zastosować ogrzewanie za pomocą kominka. Jest to super rozwiązanie. Ostatnio z takim się spotkałam u znajomych. Mają oni także antresole wykonaną z pomocą http://www.log-system.pl/realizacje/kategoria/5,pomosty-antresole.html. Taka antresola z reguły utrudnia ogrzewanie, jednak im udaje się utrzymać odpowiednią temperaturę :) Podobno nie jest to też drogi sposób na ogrzewanie domu.

Re: ekonomiczne i wygodne ogrzewanie

Post autor: szczepania » 2015-08-03, 12:14

Spróbowałbym z pompą cieplną, to inwestycja która zwraca się po latach ale zdecydowanie jest bezpieczniejsza, mniej awaryjna i tansza w eksploatacji od bardzij tradycyjnych metod.

ekonomiczne i wygodne ogrzewanie

Post autor: Kot1991 » 2015-07-29, 10:57

Właśnie buduję swój wymarzony dom. Jaki rodzaj ogrzewania zastosować, aby było jak najbardziej ekonomiczne, ale też wygodne?

Na górę

cron