Zbycie nieruchomości w PIT

Odpowiedz

Kod potwierdzający
Wprowadź kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Emotikony
:-) ;-) :-> :-D :-P :-o :mrgreen: :lol: :-( :-| :-/ :-? :-x :shock: :cry: :oops: 8-) :evil: :roll: :!: :?: :idea: :arrow:
BBCode włączony
[Img] wyłączony
[Flash] wyłączony
[URL] wyłączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Zbycie nieruchomości w PIT

Zbycie nieruchomości w PIT

Post autor: Andrzej » 2012-01-17, 13:48

Jeżeli chodzi o ulgę meldunkową to uwaga do interpretacji ustawy - mowa jest o zameldowaniu przez pełne 12 miesięcy a nie rok - co skutkuje, że jeżeli mamy zameldowanie nawet więcej niż 365 dni ale na to składa się 11 pełnych miesięcy i przykładowo 15 dni miesiąca poprzedzającego pełne miesiące i np. 20 dni po ukończonych 11 miesiącach to nadal nie mamy 12 miesięcy mimo przekroczenia 356 dni - roku. Jeżel na okres zameldowania składa się kilka okresów, to z nich brane są tylko pełne miesiące.

Zbycie nieruchomości w PIT

Post autor: krzysztof. » 2012-01-17, 12:31

Zainteresowanych którzy chcą skorzystać z ulgi meldunkowej przy sprzedaży domu zachęcam do wpisania w akcie notarialnym sprzedaży wartości działki na której posadowiony jest budynek. W przeciwnym razie urząd sam naliczy podatek należny do zapłaty na podstawie średniej wartości rynkowej nieruchomości (daty zbycia) i zażąda zapłaty 19% wartości tej działki ( lub jej części).Szkoda że notariusze tego nie sugerują w trosce o dobro obsługiwanych Klientów.

Zbycie nieruchomości w PIT

Post autor: KRN » 2012-01-17, 12:31

Zapraszamy do dyskusji o artykule „Zbycie nieruchomości w PIT”.

Przeczytaj artykuł


Na górę