Czy warto korzystać z usług pośrednika

Odpowiedz

Kod potwierdzający
Wprowadź kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Emotikony
:-) ;-) :-> :-D :-P :-o :mrgreen: :lol: :-( :-| :-/ :-? :-x :shock: :cry: :oops: 8-) :evil: :roll: :!: :?: :idea: :arrow:
BBCode włączony
[Img] wyłączony
[Flash] wyłączony
[URL] wyłączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Post autor: ewelaaa5943 » 2021-10-07, 09:12

Jest drożej, ale czasami nie ma innego wyjścia

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Post autor: mysza.mysza » 2020-11-16, 16:27

Jak najbardziej warto! Kiedyś naprawdę trzeba było mnie siłą zaciągać na wizytę u dentysty i był to dla mnie straszny stres ! Dlatego nie wyobrażam sobie teraz zmiany mojego dentysty z https://atria.com.pl/kontakt-katowice , bo naprawdę jestem zadowolona z ich usług + zawsze mogę liczyć na miłą i fajną atmosferę :)

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Post autor: mysza.mysza » 2020-11-16, 16:27

Jak najbardziej warto! Kiedyś naprawdę trzeba było mnie siłą zaciągać na wizytę u dentysty i był to dla mnie straszny stres ! Dlatego nie wyobrażam sobie teraz zmiany mojego dentysty z https://atria.com.pl/kontakt-katowice , bo naprawdę jestem zadowolona z ich usług + zawsze mogę liczyć na miłą i fajną atmosferę :)

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Post autor: Kamil02 » 2019-08-10, 21:45

Jak najbardziej, ja nigdy nie miałem czasu na takie sprawy.

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Post autor: Asiaweronika94 » 2019-01-31, 16:25

Osobiście uważam, że warto ;) Ja szukając mieszkania w Poznaniu, co na początku było bardzo trudne, korzystałam z usług firmy Astons. Samej zajęło by mi to mnóstwo czasu, a z taką profesjonalną obsługą znalazłam niedrogie, odpowiednie dla mnie lokum ;)

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Post autor: global » 2018-11-13, 15:24

Oczywiście, że wszystko można zrobić samemu. Jednak czasem może to kogoś kosztować więcej niż prowizja dla pośrednika. Przede wszystkim jednak warto byłoby skończyć z mitem, że pośrednik bierze duże pieniądze za wskazanie adresu i ewentualne wrzucenie ogłoszenia do internetu. Działania pośrednika są znacznie bardziej rozbudowane a w wielu przypadkach nakłady finansowe na promocję danej nieruchomości nigdy się nie zwrócą.
Wiele osób pisze, że zleciło sprzedaż swojej nieruchomości do biura i przez długi czas nie było efektów, a gdy właściciele sami się tym zajęli, udało się sprzedać bardzo szybko. Jednak wtedy już nikt nie zwraca uwagi na to, że to właśnie biuro wypromowało daną ofertę i właśnie dzięki temu ktoś, kto również nie chciał korzystać z usług biura - dotarł do właściciela.

Obecnym problemem są również ceny nieruchomości. Często cena proponowana przez właściciela jest niestety oderwana od rzeczywistości i nie ma najmniejszej szansy sprzedać takiej nieruchomości. Jednak winą za ten stan rzeczy również obarczany jest pośrednik.

Kolejna kwestia - ubezpieczenie. Gdy podczas sprzedaży nieruchomości na własną rękę zostaną Państwo oszukani - nikt inny nie poniesie za to odpowiedzialności. W przypadku sprzedaży nieruchomości za pośrednictwem biura jesteście Państwo chronieni przez ubezpieczenie OC pośrednika.

Zgodzę się jednak z tym, że istnieje wiele biur nieruchomości, których poziom obsługi klienta jest na bardzo niskim poziomie. Jednak starajmy się unikać wrzucania wszystkich do jednego worka. Gdy jeden fryzjer krzywo obetnie włosy, to nie oznacza, że wszyscy fryzjerzy są kiepscy i lepiej ścinać sobie włosy samemu :)

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Post autor: glardd » 2018-08-29, 09:10

Jak kto woli... czasami nie można samemu się zająć nieruchomością, wtedy lepiej mieć od tego ludzi.

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Post autor: Matteok » 2018-08-09, 13:34

Meh, ja tam nigdy bym nie skorzystał z usług kogoś takiego

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Post autor: istwas » 2018-08-04, 12:08

No to są zawsze dodatkowe koszta, ale jak sami nie dajemy rady, to nie ma wyjścia :P

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Post autor: adrianna4588 » 2018-02-14, 12:48

Ja miałam spory problem ze znalezieniem domu. Mieliśmy jakieś tam swoje oczekiwanoa, ale przede wszystkim byliśmy ograniczeni przez możliwości finansowe. Powiem szczerze, że gdyby nie krakowskie biuro nieruchomości Abc dom, z którego usług skorzystaliśmy to kupilibyśmy byle co i pewnie do tej pory bylibyśmy niezadowoleni. A tak udało się znaleźć dom idealny w cenie, która dla nas była w zasięgu.

Re: Czy warto korzystać z usług dentysty..

Post autor: ANKRA Nieruchomości » 2018-01-13, 05:17

Czy wyrywanie zęba we własnym zakresie tylko dlatego że ostatni dentysta okazał się partaczem jest najlepszym pomysłem?
Osobiście radziłbym poszukać dobrego, najlepiej poleconego stomatologa.
To samo z gotowaniem obiadów, myciem własnego auta czy sprzedażą mieszkania.
Można to zrobić samemu , albo też zlecić: gosposi, panu z myjki samochodowej czy pośrednikowi.
Na zachodzie jest to raczej normalne, jeśli cenicz swój czas, oddajesz sprawy którymi nie zajmujesz się zawodowo, innym fachowcom. On zrobi to lepiej a Ty za niewielkie pieniadze zyskujesz to co jest "priceless" czyli czas.

Wracając jednak do temat pt. "Czy jest sens zatrudniania pośredników nieruchomości, w kontekście tego ze zarabiaja oni tysiace robiąc niewiele".
Po pierwsze, Ci ktorzy nie prowadzą własnej firmy nie powinni sie w ogóle wypowiadać w temacie "zarobków" tej czy innej branży. To tak generalnie.
Na poczatek, samo utrzymanie małego biura/firmy, rachunki stałe to tysiace miesięcznie.
Nie wliczam w to utrzymania służbowego auta.
Większości krytykujacych, wydaje się chyba że czas spędzony na rozmowach z klientem, na przygotowaniu czy prezentowaniu ofert, dojazdy,godziny spędzone na telefonie i w urzedach to czas darmowy, coś co nic nie kosztuje..
Zapraszam bardzo, pójdźcie jutro do pracy, za darmo..
Poza tym, udział w konferencjach branżowych,kursy,wszelkiego rodzaju prenumeraty, coroczne licencje, oprogramowanie czy składki członkowskie itd itp odbywaja i finasuja się też pewnie w ramach dotacji unijnych..
Kolejna żecz, strona internetowa. Tak, to prawda, buduje sie sama.. w Swiętojańską noc, wystarczy wybrać sie do lasu..
A na poważnie, czy komuś się wydaje, że raz zbudowana strona internetowa nie wymaga żadnego nakładu pracy?
Utrzymanie serwera i domeny to stałe koszty, do tego dochodzi jej codzienna promocja i aktualizacja. O prowadzeniu firmowych kont społecznościowych nie wspominam bo tym już zajmują sie krasnoludki.. za darmo.
Nie napisałem jeszcze o "małym detalu" czyli o kosztach promowania Waszych ofert i to nie tylko w otodom.
Tak,jest dokładnie jak ktoś tu pisał.. jedno kliknięcie i gotowe..
Tymczasem koszt drobnego ogłoszenia pojedyńczej oferty w Adwords Google to kwota rzędu 1200zl za 2 tygodnie emisji itd.
Samo zredagowanie takiego ogłoszenia a potem jego codzienne monitorowanie to coś co robi się przecież "automatycznie", bez oczekiwania ani na premię ani na podwyżkę.
Pośrednicy nie zazdroszczą nikomu długich, płatnych weekendów czy Swiąt, my też je mamy..
Nie zrozumiałe jest natomiast myslenie że wszystko robi się samo, za darmo i w ramach bezzwrotnych dotacji i do tego bez podatku czy vatu.
Zapominamy o tym, że pośrednik aby zarobić "tysiace", musi najpierw sporo "włożyć" i długo się "nachodzić" zanim może liczyć na choćby zwrot poniesionych kosztów.
Istnieje dziwne przekonanie że, pośrednik żyje z naciągania uczciwych ludzi, i dlatego też,jeśli raz na jakiś czas sam trafi na nieuczciwego klienta, może pracować za darmo, miesiącami,w końcu zasłużył na to..

Na koniec dodam, że pośrednik który nie wyłącza telefonu komórkowego w Święta , weekendy czy po 16stej, nie robi tego po to by śledzić przyjaciół na FB.Jest po prostu w pracy 24/7 .

PS. Apropo telefonu, podobno Pani Prezydent Warszawy wydała prawie 50 tys zł na rozmowy telefoniczne w czasie 8 dniowej, roboczej wizyty w Nowym Jorku. To dopiero przykład gospodarości urzędnika państwowego.Tak chojnie wydawać "nie swoje" fundusze tylko wybrani potrafią.

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Post autor: przemyslaw.krason » 2017-10-23, 14:42

Obecnie pośrednicy nie mają łatwego życia - trochę za bardzo przyzwyczaili się do okresu eldorado gdzie oni poniekąd mogli ustalać warunki - teraz już nie jest tak kolorowo jak kiedyś

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Post autor: 007agent » 2017-03-21, 14:27

Warto tylko i wyłącznie wtedy, kiedy na rynku wtórnym sami nie potrafimy znaleźć sobie odpowiedniego mieszkania, które w pełni odpowiada naszym wymaganiom.
Jak kupowałem mieszkanie, to zapłaciłem 4000 pośredniczce prawie za nic - oprócz tego, że sam dogadałem się ze sprzedającym w kwestii ceny, to jej zadanie polegało tylko i wyłącznie na przygotowaniu umowy przedwstępnej.

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Post autor: Bozena345 » 2016-11-14, 10:41

Oczywiście, że warto chociażby dla bezpieczeństwa. Ja korzystałam z http://www.nieruchomosci-apartament.pl i to uchroniło mnie przed popełnienie błędnej decyzji. Sądzę więc, że warto.

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Post autor: olamala » 2016-07-19, 15:47

Wszystko zależy od nieruchomości - jeśli jest atrakcyjna i ma się czas na jej obsługę to można podjąć się samemu. Jeśli chodzi o pośredników - to pomogą gdy my nie mamy czasu.

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Post autor: DIDnieruchomosci » 2016-06-23, 10:54

Z roku na rok powstają nowe sposoby na wyłudzenia pieniędzy, trzeba więc dokładnie sprawdzić przed zawarciem umowy mieszkanie oraz właścicieli. Pośrednik gwarantuje bezpieczeństwo bo zanim oferta dotrze do potencjalnego kupca jest dokładnie sprawdzana. Dzięki temu osoba, która nabywa nieruchomość nie musi się martwić, że zostanie oszukana. Polecam poczytać więcej o zagrożeniach http://www.diddeptula.pl/zagrozenia-i-oszustwa-na-rynku-nieruchomosci.html

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Post autor: ktosia13 » 2016-03-15, 20:32

Upatrzyłam sobie domek ale na Słowacji, kto może pomóc mi sfinalizować kupno takiego domu? Zdaje sobie sprawę że tam mogą być inne przepisy prawne, nie wiem od czego zacząć...

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Post autor: Marta Kulawik » 2016-02-26, 17:08

Zapraszamy na kolejną edycję spotkania branżowego pośredników nieruchomości RECAMP.PL to już szósta edycja naszego spotkania dla pośredników nieruchomości i z przyjemnością możemy ogłosić, że wszystkie poprzednie edycje zakończyły się wielkim sukcesem. Teraz kolejne spotkanie zaplanowaliśmy w KATOWICACH a odbędzie się już 3 MARCA. Zapraszamy do odwiedzenia naszego wydarzenia na portalu Facebook (https://www.facebook.com/events/626223887515952/). W celu rejestracji oraz uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do odwiedzenia strony: http://evenea.pl/imprezy/biznes-i-przedsiebiorczosc/katowice/recamppl-local-katowice-112320/

Czy warto korzystać z usług pośrednika

Post autor: aNDZIA » 2015-12-03, 18:42

A Ja życzę, tym wszystkim co żałują na prowizje pośrednika, że strona kupująca zrobiła ich w balona i żeby stracili sporo kasy to może wtedy pójdą po rozum do głowy, ale to już możę byc za pożno.

Prawie nikt nie wie że Pośrednicy są ubezpieczeni , wiec każda transakcja jest ubezpieczona na ładne tysiące , i pośrednik odpowiada za transakcje finansowo ze swojego ubezpieczenia.

Ale wszyscy sprzedający są tacy mądrzy w sprzedaży wiec życzę powodzenia :)

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Post autor: lilacph » 2015-09-23, 09:47

wystarczy poczytać komentarze by dowiedzieć się, że z pośrednikami rzadko kiedy jest tak miło i kolorowo

Na górę

cron