Ściąganie zaległości we wspólnocie mieszkaniowej

Odpowiedz

Kod potwierdzający
Wprowadź kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Emotikony
:-) ;-) :-> :-D :-P :-o :mrgreen: :lol: :-( :-| :-/ :-? :-x :shock: :cry: :oops: 8-) :evil: :roll: :!: :?: :idea: :arrow:
BBCode włączony
[Img] wyłączony
[Flash] wyłączony
[URL] wyłączony
Emotikony włączone
Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Ściąganie zaległości we wspólnocie mieszkaniowej

Re: Ściąganie zaległości we wspólnocie mieszkaniowej

Post autor: wojtek77 » 2018-03-13, 11:02

Witam dokładnie jest to niemożliwe i najgorsze ze nie można nawet takiej osoby wyrzucić

Re: Ściąganie zaległości we wspólnocie mieszkaniowej

Post autor: Luciforo » 2018-02-23, 12:39

Słyszałem że jest to praktycznie niewykonalne.

Ściąganie zaległości we wspólnocie mieszkaniowej

Post autor: KRN » 2014-10-23, 11:23

Zapraszamy do dyskusji o artykule "Ściąganie zaległości we wspólnocie mieszkaniowej".

Przeczytaj artykuł

Ściąganie zaległości we wspólnocie mieszkaniowej

Post autor: hamer » 2014-10-23, 11:23

Panie Pawle Puch. W części odsetki od czynszu mija się Pan z prawdą.CZYNSZ jest to prawna nazwa świadczenia należnego z tytułu najmu lub dzierżawy.I ważna rzecz wynajmujący nie musi się rozliczać z wysokości opłaty czynszowej przed najemcą.Ustawodawca wprowadzając w życie ustawę o własności lokali w 1994r. na pewno znał to określenie a mimo to w ustawie tej nie znajdzie Pan słowa czynsz.Tak więc właściciele lokali będący członkami wspólnoty mieszkaniowej nie płacą czynszu lecz ponoszą koszty zarządy nieruchomością wspólną/w formie zaliczkowej/.Pisze Pan że prawo naliczania odsetek wynika wprost z ustawy i powołuje się na art.481kodeksu cywilnego i że nie jest wymagana w tej sprawie uchwała wspólnoty mieszkaniowej.To jest nieprawda.Sprawy wspólnoty mieszkaniowej reguluje ustawa o własności lokali.W ustawie tej nie ma mowy o odsetkach za opóźnienia w płatności kosztów zarządu nieruchomością wspólną.Art.1 ust.2 określa że w sprawach nieuregulowanych ustawą do własności lokali stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego.Art.359 par.1 kc.ściśle precyzuje kiedy się należą odsetki: -wtedy gdy to wynika z czynności prawnej,-z ustawy,-z orzeczenia sądu,-z decyzji innego właściwego organu. Reasumując : odsetki nie wynikają z ustawy o własności lokali,nie wynikają też z orzeczenia sądu.Tak więc, żeby była prawna podstawa do naliczenia odsetek właściwy organ tj.zebranie wspólnoty mieszkaniowej, musi podjąć uchwałę określającą wysokość odsetek,okoliczności ich umarzania,na co będą przeznaczane itp. Pana wywód prowadzi do bezprawnego pobierania odsetek za opóźnienia, od właścicieli lokali będących członkami wspólnoty mieszkaniowej.CZŁONKOWIE WSPÓLNOT MIESZKANIOWYCH NIE PŁACĄ CZYNSZU.

Na górę

cron