kupowanie nieruchomości inwestycyjnych

Wymiana doświadczeń związanych z zakupem nieruchomości na rynku pierwotnym, opinie o inwestycjach, inwestorach

kupowanie nieruchomości inwestycyjnych

Postautor: MoniBinis » 2021-07-27, 16:55

Mam korzyść z pracy w karierze o wysokich dochodach (300 000+ w wieku około 20 lat), ale muszę mieszkać w mieście VHCOL. Zdecydowanie nie stać mnie na kupno mieszkania, w którym chciałbym mieszkać, biorąc pod uwagę, że w pełni opłacone miesięczne koszty własności (kredyt hipoteczny + HOA + utrzymanie) to co najmniej dwukrotność czynszu. Biorąc pod uwagę ducha fatFIRE, mieszkam w ładnym miejscu, nie będąc zbyt oszczędnym (choć wciąż znacznie poniżej 20% moich dochodów brutto).

To powiedziawszy, zdecydowanie mogę sobie pozwolić na wrzucenie trochę gotówki na zaliczki na nieruchomości poza miastem w pobliskich obszarach LCOL, które moim zdaniem mają potencjał wzrostu. Słyszałem, że oprocentowanie kredytów hipotecznych i wymagania dotyczące zaliczki są znacznie gorsze w przypadku kredytów hipotecznych innych niż podstawowe, ale poza tym, czy istnieją dobre powody, aby nie rozważać tego przed posiadaniem głównego miejsca zamieszkania?

Ogólnie jestem już dobrze zdywersyfikowany między funduszami indeksowymi a niektórymi inwestycjami prywatnymi (pracuję w finansach, więc mam dostęp do funduszy prywatnych bez opłat), ale nie mam ekspozycji na nieruchomości. Inną alternatywą, którą rozważam, jest po prostu kupowanie akcji REIT. jakieś pomysły?
MoniBinis
 
Posty: 2
Rejestracja: 2021-07-27, 16:34

Wróć do Kupno nieruchomości na rynku pierwotnym

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość

cron