kupowanie nieruchomości inwestycyjnych

Wymiana doświadczeń związanych z zakupem nieruchomości na rynku pierwotnym, opinie o inwestycjach, inwestorach

kupowanie nieruchomości inwestycyjnych

Postautor: MoniBinis » 2021-07-27, 16:55

Mam korzyść z pracy w karierze o wysokich dochodach (300 000+ w wieku około 20 lat), ale muszę mieszkać w mieście VHCOL. Zdecydowanie nie stać mnie na kupno mieszkania, w którym chciałbym mieszkać, biorąc pod uwagę, że w pełni opłacone miesięczne koszty własności (kredyt hipoteczny + HOA + utrzymanie) to co najmniej dwukrotność czynszu. Biorąc pod uwagę ducha fatFIRE, mieszkam w ładnym miejscu, nie będąc zbyt oszczędnym (choć wciąż znacznie poniżej 20% moich dochodów brutto).

To powiedziawszy, zdecydowanie mogę sobie pozwolić na wrzucenie trochę gotówki na zaliczki na nieruchomości poza miastem w pobliskich obszarach LCOL, które moim zdaniem mają potencjał wzrostu. Słyszałem, że oprocentowanie kredytów hipotecznych i wymagania dotyczące zaliczki są znacznie gorsze w przypadku kredytów hipotecznych innych niż podstawowe, ale poza tym, czy istnieją dobre powody, aby nie rozważać tego przed posiadaniem głównego miejsca zamieszkania?

Ogólnie jestem już dobrze zdywersyfikowany między funduszami indeksowymi a niektórymi inwestycjami prywatnymi (pracuję w finansach, więc mam dostęp do funduszy prywatnych bez opłat), ale nie mam ekspozycji na nieruchomości. Inną alternatywą, którą rozważam, jest po prostu kupowanie akcji REIT. jakieś pomysły?
MoniBinis

Wróć do Kupno nieruchomości na rynku pierwotnym