Salwator. Kontrowersyjny deweloper

Wymiana doświadczeń związanych z zakupem nieruchomości na rynku pierwotnym, opinie o inwestycjach, inwestorach

Salwator. Kontrowersyjny deweloper

Postautor: feliks » 2008-06-22, 11:07

Przedziwna to firma. W zeszłym roku wyrzucili ją ze wszystkich związków i stowarzyszeń deweloperskich, a w tym roku zdobyła nagrodę deweloperską- Sokoła. Wszyscy plują na nich, a oni i tak budują na potęgę i tak samo sprzedają. Jak z nimi jest naprawdę? Wg wielu reklam mają dobre oferty i chciałbym coś u nich kupić, ale te opinie... :-/ . Czy ktoś wie jak naprawdę jest z Salwatorem? Może napisałby ktoś kto u nich coś kupił?
feliks
feliks

Postautor: Camel » 2008-06-23, 15:20

wesoło to było jak im podwykonawca schodził z budowy bo Salwator nie płacił - ale klientom mówili że wszystko w porządku :))
Awatar użytkownika
Camel

Postautor: nadia » 2008-06-27, 10:08

tak nie da sie zapomnieć o ich przeszłości jednak może są tacy i dadzą sie teraz naciągnąć
www.interwencja.interia.pl/archiwum/news?inf=849669
Te nagrody to chyba wykupione :)
Oszukali wielu klientów zarówno w Krakowie jak i w Warszawie a to co wybudowali nadawało sie tylko do remontu.
Nadia
nadia

Postautor: kancik » 2008-06-27, 11:32

no tak ... najgorsze jest to, że ich nazwa jest negatywnie rozpoznawalna nie tylko przez osoby, kótre miały cokolwiek wspólnego z nieruchomościami ... stąd też wydaje mi się, że ta nagroda (i wszystkie nastepne) to tylko próba ponownego "wkupienia" się w opinię ludzi ...

ps. przecież grunt to dobra reklama ... :-)
kancik

Postautor: feliks » 2008-07-01, 20:22

Ciągle czekam na post kogoś kto u nich kupił mieszkanie. Taka opinia może coś znaczyć.
feliks
feliks

Postautor: Ewelina » 2008-07-02, 14:04

Nagrodę Sokoła przyznaje Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań, w uzasadnieniu przyznania Sokoła dla SM Salwator napisano:

za nowatorskie podejście do rozwiązania urbanistyczno-architektonicznego dużego zespołu mieszkaniowego, mieszczące się w kategoriach poszukiwań wartości ponadczasowych, przy zastosowaniu skromnych lecz kreatywnych środków wyrazu artystycznego oraz logicznej geometrii całego układu urbanistycznego. Na uwagę zasługuje udział mieszkańców w procesie projektowania budynków.

Jest to niewątpliwie dość dyskusyjna kwestia, by przyznawać nagrodę za tak naprawdę zwykły projekt osiedla, nie wyróżniający się od propozycji innych deweloperów.

Co jest najśmieszniejsze w całej sprawie, to fakt, że SBDiM w swojej misji zakłada budowanie pozytywnego wizerunku inwestora mieszkaniowego. Na tle dotychczasowych działań 'Salwatora' wydaje się to dość kontrowersyjne.
Ewelina

Postautor: OnNieJa » 2008-07-10, 17:03

a może po prostu się polepszyli. Szczerze powiedziawszy od dłuższego czasu nie słyszałem żadnych negatywnych doninesień na ich temat, a śledzę wieści z Krakowa
OnNieJa

Postautor: feliks » 2009-06-15, 23:21

taka plotka ostatnio była w Krk, że Salwator zgłosił upadłość! Wie kto co o tym?FD
feliks
feliks

Re: Salwator. Kontrowersyjny deweloper

Postautor: Tomek111 » 2009-11-22, 01:49

Czytając posty kiedyś miałem podobne obiekcje :shock: , ale sprawdzając wszystkie firmy na rynku nie znalazłem ani jednej firmy bez negatywnych opinii. Teraz nie mam nic przeciwko, kupiłem tam mieszkanie, 0 problemów z wynajmem, teraz szykam kolejnego ale chcę mieć w różnych miejscach kKrakowa stąd raz jeszcze sprawdzam co piszą na forach.
Ogólnie Salwator jak dla mnie OK, a na pewno obsługa w biurze. Jak nie znajdę nic innego to mogętam nawet kupić raz jeszcze, a może nawet na hucie bo na stronie mają info że będą tam budować. Poczekamy, zobaczymy.
Tomek111

Postautor: micho » 2013-01-24, 11:27

Musze przyznać rację przedmówcy, ponieważ trudno jest dziś znaleźć firmę, która nie ma absolutnie żadnej negatywnej opinii. Faktycznie Salwator ma ciekawą i atrakcyjną ofertę, a żeby być pewnym wystarczy wszystko dokładnie sprawdzić, przeanalizować i przemyśleć. W budownictwie przecież zawsze mogą pojawić się problemy, które nie zawsze będą winą developera, więc ważne jest dobre rozpoznanie tematu. Salwator to firma jak każda inna i może nie ma sensu tak panikować.
micho

Postautor: Iwona666 » 2013-04-25, 10:57

Mam problem tak naprawdę czytając te opinie, bo nawiązałam współprace z firmą 2 lata, mieszkanie mam i jestem zadowolona. Ale to jest dokładnie ten problem, że ciężko znaleźć na rynku firmę bez złej opinii zawsze znajdzie sie ktoś kto zle bedzie sie wypowiadał na daną firmę. ja z doświadczenia polecam SM Salwator milo wspominam z nimi wspolprace. pozdrawiam.
Iwona666

Postautor: Youmi » 2013-04-30, 18:28

7 tys postów od 9 miesiecy i nitk nie zablokowal tego kolesia,
czy ktos tu sprzata? forum stalo sie strasznie nieczytelne
Szukasz mieszkania? Agencja Nieruchomości Gorzów Wielkopolski służy pomocą.
Youmi

Salwator - upadłośc

Postautor: Iwona666 » 2013-06-17, 12:40

feliks pisze:taka plotka ostatnio była w Krk, że Salwator zgłosił upadłość! Wie kto co o tym?FD

Nic mi o tym nie wiadomo, a interesuje się tą firmą, gdyż to u nich kupowałam mieszkanie. Jednak od 6 lat nie mam żadnych zastrzeżeń stąd też nie wydaje mi się by coś zmusiło ich do ogłoszenia upadłości.
Iwona666

Salwator - upadłośc

Postautor: Iwona666 » 2013-06-17, 12:40

feliks pisze:taka plotka ostatnio była w Krk, że Salwator zgłosił upadłość! Wie kto co o tym?FD

Nic mi o tym nie wiadomo, a interesuje się tą firmą, gdyż to u nich kupowałam mieszkanie. Jednak od 6 lat nie mam żadnych zastrzeżeń stąd też nie wydaje mi się by coś zmusiło ich do ogłoszenia upadłości.
Iwona666

Postautor: daro87 » 2014-02-04, 13:22

Kupiłem mieszkanie z drugiej ręki. w Bloku który wybudował deweloper SALWATOR. Powiem krótko unikać nie oglądać, dać sobie spokój. Blok to istna fuszerka ciągłe niedociągnięcia i wady konstukcyjne, które niestety nie dało się zauważyć na pierwszy żut oka. Dodatkowo blok nie ma pozwolenia na użytkowanie z pododu odchyleń od projektu, po czym dowiedzał się po zakupie. Porażka nie kupować od nich, bo będziecie żałować wydanych pieniędzy
daro87

Postautor: krmo » 2014-04-02, 19:45

Należy omijać tego dewelopera szerokim łukiem. Nawet jeśli uda się i mieszkanie będzie w miarę dobrym stanie technicznym, to problemy będą się ciągnąć latami chociażby związane z zarządzaniem Wspólnotą. To co robi S. jest żałosne. Olbrzymie wspólnoty, wmuszone umowy o zarządzanie na 10 lat, paraliż decyzyjny wspólnoty przez konstrukcję jaką narzucił S., niepłacenie za swoje niesprzedane lokale i olbrzymie długi względem Wspólnoty, sprawy sądowe toczące się latami - to tylko część historii. A mieszkańcy walczą - ale czy o to chodziło przy kupnie mieszkania?....
krmo

Postautor: Katian » 2014-04-15, 12:44

pozwoliłem sobie podłączyć pod ten wątek. zależało mi właśnie na tym, aby uzyskać opinię na temat Salwatora. zależy mi również na opinii o Tętnowskim?? może ktoś może się wypowiedzieć na ten temat?
Katian

Postautor: aleksandra_32 » 2014-04-15, 12:47

Katian pisze:pozwoliłem sobie podłączyć pod ten wątek. zależało mi właśnie na tym, aby uzyskać opinię na temat Salwatora. zależy mi również na opinii o Tętnowskim?? może ktoś może się wypowiedzieć na ten temat?

Mieszkam w budynku wybudowanym przez tego dewelopera, wiec mogę się wypowiedzieć. Zależało mi na tym, aby teren był monitorowany i żebym miała dobry dojazd do centrum...lokalizacja mojego M spełnia te oczekiwania, dlatego długo się nie wahałam.
aleksandra_32

Postautor: Katian » 2014-04-15, 12:48

no tak, dzięki. ale jak się ogólnie mieszka i czy zdarzają się jakieś drobne usterki?? ile czasu mieszkasz?? jakie osiedle??
Katian

Postautor: aleksandra_32 » 2014-04-15, 12:50

Jedną z "usterek" są głośni sąsiedzi, którzy mieszkają na piętrze, hehe...a tak to nic mi nie doskwiera. A na poważnie to nie miałam problemu z usterkami w mieszkaniu - może też dlatego, bo przed zakupem oglądał je mój tato, który jest ekspertem budowlanym. Jak on zatwierdził M to wszystko było jasne.
aleksandra_32

Następna

Wróć do Kupno nieruchomości na rynku pierwotnym