Czy kupno domu na tym rynku w ogóle ma sens?!

Wymiana doświadczeń związanych z zakupem nieruchomości na rynku pierwotnym, opinie o inwestycjach, inwestorach

Czy kupno domu na tym rynku w ogóle ma sens?!

Postautor: SituFangs » 2021-07-03, 08:37

Czy to zły pomysł kupować teraz? Patrzę na dom jednorodzinny i chcę być właścicielem domu. W mojej okolicy (Minneapolis i metro) domy na całym świecie kosztują 25-45 tys. Trudno powiedzieć, co myślałem, ponieważ IMO cena katalogowa jest niższa niż powinna, więc przyciąga wielu kupujących w celu uzyskania wysokich ofert, coś w rodzaju cichej aukcji. Domy są wystawiane w piątek z ofertami, które należy złożyć w niedzielę wcześnie i otrzymują 15-30 ofert. Wiedzą, że ludzie są gotowi wydać nawet 50 tys. Więc .... Myślę, że jeśli uda mi się zdobyć dom za ~15k (lub mniej) ponad pytanie, jesteś w przyzwoitej formie. Cokolwiek ponad to, nie wydaje się tego warte. To po prostu szalone i stresujące. Nie jest fajnie być kupującym dom po raz pierwszy. Mam 0-4 w ofertach, przy czym 3 to 10k powyżej zapytania, a ostatnia 17k powyżej.

Ze względu na stanowisko jestem w dobrej sytuacji finansowej, aby być właścicielem domu, więc pomińmy tę część. Załóżmy, że nie ma problemów finansowych i że absolutnie nie mam budżetu (co utrudnia znalezienie domu i licytację, ponieważ zazwyczaj muszę szukać tańszych domów i licytować więcej, aby mieć szansę).

Dzięki!
SituFangs

Wróć do Kupno nieruchomości na rynku pierwotnym