Loggia i taras, czyli alternatywa dla ogrodu

Postautor: KRN » 2015-05-10, 19:41

Zapraszamy do dyskusji o artykule "Loggia i taras, czyli alternatywa dla ogrodu".

Przeczytaj artykuł

KRN
Administrator

Postautor: mieszkaniec » 2015-05-10, 19:41

Przestrzegam wszystkich Państwa przed tym deweloperem. Jest to firma nierzetelna i bardzo niekompetentna. Trzeci rok nie mogę się doczekać rzetelnego usunięcia wad w zakupionym przeze mnie mieszkaniu. Np. efektem prac gwarancyjnych na moim balkonie pomimo kilku podejść nadal są źle położone płytki ceramiczne, schodząca farba z balustrady (po jednej zimie od "naprawy") za to ich pracownicy przy okazji uszkodzili parapety, ramę okienną oraz szybę dzielącą loggie.

Dodatkowo w mieszkaniach występują takie atrakcje jak nieszczelności okien, odchodzenie ram okiennych od ścian czy inne liczne pęknięcia, problemy z wyregulowaniem drzwi wejściowych, tynk na ścianach jest tak miękki że można go paznokciem odłupać już nie mówiąc że od byle pierwszego uderzenia mamy dziurę w ścianie. U innych sąsiadów w tzw. mieszkaniach pod klucz podobno zwyczajnie odpadają kafelki ze ścian oraz z tego co słyszałem pojawia się grzyb na ścianach. W całym budynku występują liczne inne wady jak np. drzwi wejściowe do budynku ze szczeliną rzędu 3 cm (!), liczne pęknięcia, odpadające płytki ceramiczne, zawilgocenia na ścianach w garażu gdzie odchodzi farba. Do tego wykonawca z wielką łaską poprawiał na jednej całej ścianie wiatroizolację o której "zapomniał" w czasie budowy że sąsiadom np. "wiało" z gniazdka elektrycznego.

Cały budynek ma także fatalną akustykę słychać praktycznie co mówi sąsiad, czuć jego każdy krok a szczekanie psa czy trzaśnięcie drzwiami niesie się przez kilka pięter. Na potwierdzenie tego ostatnio ograniczono korzystanie z tzw. klubu mieszkańca bowiem hałasy są słyszalne u sąsiadów pomimo faktu że klub ten jest jedynym pomieszczeniem znajdującym się do tego na ostatnim piętrze budynku.. Mieszkałem już w poznaniu jak dobrze liczę w 9 różnych mieszkaniach i w żadnym się takie cuda nie działy. No ale czego tu więcej wymagać jak Dyrektor SAPu stwierdza "że to nie leśniczówka" oraz za takie pieniądze to co więcej wymagać. Rzeczywiście za ponad 5000zl/metr to na prawdę bardzo mało żeby domagać się normalnych warunków mieszkalnych. Za jego radą proponuję poszukać innych inwestycji w Poznaniu ponieważ ta jest zdecydowanie poniżej średniej bądź mocno ich stargować i zawrzeć w umowach wysokie kary umowne za jakiekolwiek odstępstwa od normy ponieważ tak jak ja będziecie się Państwo męczyć latami z ich wyegzekwowaniem. O wszystkim jednoznacznie świadczy fakt, że kiedy cala branża przeżywa rozkwit, mieszkania w okolicznych inwestycjach schodzą zanim jeszcze blok zostanie wybudowany a tutaj 3 rok od oddania budynku nabywców nie znalazła nawet połowa mieszkań ale szanowny Pan Prezes się dziwy dlaczego tak się dzieje.. W zastępstwie wymyślili sobie program wynajmu mieszkań z opcją wykupu który polega na tym że każą ludziom wykańczać mieszkania za ich własne pieniądze w narzuconym standardzie i później kiedy zaczną im podnosić czynsz to dają im łaskawie wykupić.

mieszkaniec

Re: Loggia i taras, czyli alternatywa dla ogrodu

Postautor: Siqus31 » 2017-05-04, 12:28

Bardzo ciekawy pomysł
Siqus31

Re: Loggia i taras, czyli alternatywa dla ogrodu

Postautor: Kajetanna » 2019-07-19, 16:53

Przykra sprawa. A logia wydaję się takim dobrym pomysłem... Jak widać, nie każdy potrafi ją dobrze zrealizować.
Tam gdzie po­wiet­rze zmienia barwę wszys­tkiego, życie przepływa, jak­by było szep­tem, jak gdy­by było tyl­ko szep­tem życia...
zobacz ten sklep z akcesoriami do paznokci
Awatar użytkownika
Kajetanna

Wróć do inforynek