Wycofanie się z protokołu uzgodnień prz sprzedarzy mieszkana

Wymiana doświadczeń związanych z zakupem nieruchomości na rynku wtórnym oraz wynajmem; pośrednicy i opłaty. Porady ekspertów z Great House.

Wycofanie się z protokołu uzgodnień prz sprzedarzy mieszkana

Postautor: Łukasz » 2009-08-19, 14:25

Witam,

sprzedajemy z dziewczyną nasze mieszkanie. Przy sprzedaży korzystamy z agencji. Podpisaliśmy protokół uzgodnień, w którym uzgodniliśmy wszystkie szczegóły sprzedaży (termin podpisania umowy przedwstępnej, termin podpisania umowy przyrzeczonej, wysokość zadatku, cena, itp.), nie jest to jednak umowa przedwstępna. Przy podpisywaniu protokołu osoba, która kupuje od nas mieszkanie wpłaciła nam pewną kwotę w formie zadatku (nie zaliczki).

Niestety z przyczyn osobistych musimy wycofać się ze sprzedaży tego mieszkania.

Moje pytania brzmią:
Czy musimy osobie, która chciała od nas kupić mieszkanie zwracać dwu krotność zadatku, czy wystarczy po prostu jeżeli oddamy jej pieniądze?
Wiem, że w przypadku umowy przedwstępnej musielibyśmy oddać dwu krotność zadatku ale jak wygląda to w przypadku protokołu uzgodnień?
Czy istnieją jakieś podstawy prawne do tego by wymagać od nas dwu krotności zadatku przy wycofaniu się z protokołu uzgodnień?

Z góry dziękuję za pomoc

łukasz
Łukasz

Re: Wycofanie się z protokołu uzgodnień prz sprzedarzy miesz

Postautor: stefo767 » 2018-03-15, 15:09

Z tego co wiem to jest nie możliwe żeby w tej sytuacji wycofać się
Ostatnio zmieniony 2018-03-27, 09:11 przez stefo767, łącznie zmieniany 2 razy
stefo767

Postautor: stefo767 » 2018-03-15, 15:09

Z tego co wiem to jest nie możliwe żeby w tej sytuacji wycofać się
stefo767

Postautor: adam33 » 2018-06-08, 18:10

Na 100% procent nie można się wycofać z protokołu uzgodnień przy sprzedaży mieszkania. Jeśli dalej się będzie upierał to sprawa do sądu według mnie.
adam33

Wróć do Kupno, sprzedaż i wynajem nieruchomości na rynku wtórnym