Niekompetentne biuro posrednictwa nieruchomosci w Krakowie

Wymiana doświadczeń związanych z zakupem nieruchomości na rynku wtórnym oraz wynajmem; pośrednicy i opłaty. Porady ekspertów z Great House.

Re: Niekompetentne biuro posrednictwa nieruchomosci w Krakow

Postautor: OminPosrednika.pl » 2016-06-17, 17:37

odpowiedzią na problemy z pośrednikami jest portal ogłoszeń bezpośrednich OminPosrednika.pl
OminPosrednika.pl

Postautor: zadowolonaklientka » 2016-08-26, 10:04

polecam skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów, którzy znają się na tematyce nieruchomości jak nikt inny. Partnerzy Polskiego Konsorcjum Nieruchomości doradzą i pomogą w zakupie, czy sprzedaży nieruchomości. Więcej na stronie : http://www.pkn.org.pl/
zadowolonaklientka

Postautor: w2004 » 2016-10-22, 19:34

W Krakowie biura nieruchomości są bardzo drogie a bardzo mało skuteczne. Na domu czy mieszkaniu za 500.000 zł pobierają po 2-,37% BRUTTO od każdej strony czyli ponad 7% wartości domu/mieszkania (!!!) czyli około 33.000-40.000 zł (na 1 transakcji zarabiają tyle co warte jest dobre auto) a koszty utrzymania biura - znikome. Często używają "ściemy" typu słowo "netto" kiedy nas klientów netto nie interesuje.

Ogłoszenia biur nieruchomości działają na klientów bardzo negatywnie bo nikt nie chce płacić tak gigantycznych sum (!) (kupujący plus sprzedający = wielka suma którą trzeba zapłacić).

Ogłoszenia należy dawać na otodom, gumtree, olx, domiporta i inne strony samemu prywatnie - skuteczność 1000 razy większa.

Pewna ciekawostka - dom w miejscowości przy granicy Krakowa prezentował jednej parze znajomych miejscowy pośrednik (pośrednik jak i deweloper w jednym bo też buduje) który sztucznie zawyża ceny ofertowe w ogłoszeniach (dom warty 350.000 zł wystawia w internecie za 550.000 zł choć sprzedający sprzedałby go za 300.000-350.000 zł) i sztucznie kreuje swoje oferty na bardziej wartościowe co nie jest oczywiście prawdą.

Pośrednik twierdził uparcie, że sprzedający nie sprzeda domu za mniej niż 500.000 zł a jak się okazało - inna para znajomych ten dom omawiała z prawdziwym sprzedającym w tym samym czasie i kupili go kilka tygodni później za 350.000 zł w pełnym stanie deweloperskim (!) mimo ceny wyjściowej ok 500.000 zł.

W ten oto sposób - myślę, że naprawdę wszelkie rozmowy z pośrednikami to nic innego jak strata czasu - chcą tylko obedrzeć z pieniędzy naiwnych, nieobeznanych ludzi.

Jest niż demograficzny - domy nie będą się już tak sprzedawać, materiały budowlane poszły w dół z cenami, koszt budowy domu dziś z działką to ok 300.000 zł do stanu deweloperskiego i myślę, że nikt już naiwny taki nie jest aby dać się oskubywać w grubych dziesiątek tysięcy pośrednikom czy nieuczciwym deweloperom.
w2004

Re: FILARY biuro nieruchomości

Postautor: Gość » 2016-12-17, 18:45

Maciej Kraków pisze:Witam

ostrzegam wszystkich przed tym biurem "niekompetencja goni złodziejstwo i pazerność wlascicielki"
Agencja Nieruchomości FILARY
31-112 Kraków
ul. Smoleńska 35
tel.: 122927683, 601339653

Panie Macieju w jakim senesie , co się stało? zamierzam kupić za pośrednictwem Agencji Filary mieszkanie i czy warto?
Gość

Re: UWAGA NA KROWODRESKIE BIURO NIERUCHOMOŚCI SMOK w Krakowi

Postautor: AdamD » 2017-02-10, 01:04

Osobiście szukałem nieruchomości od kilku miesięcy i miałem okazje spotkać się z wieloma pośrednikami. Sfinalizowałem transakcję zakupu działki przy pomocy Biura nieruchomości SMOK za pośrednictwem Pana Mateusza Góral i szczerze jestem bardzo zadowolony, widać wieloletnie doświadczenie i dużą wiedzę, wszystko odbyło się zgodnie z ustalonymi warunkami!
AdamD

Postautor: tymek » 2017-02-15, 19:19

Czy biura nieruchomości muszą znać języki? Znajomy Czech chciał kupić mieszkanie w Krakowie, jednak nikt nie potrafił go zrozumieć... Czy oni nie powinni mieć pracownika znającego języki obce?
tymek

Postautor: szaman » 2017-03-26, 18:56

Nie polecam biura INVEST BROKER RAFAŁ STRZAŁKA,dlaczego ?Zamieszcza oferty do których nie ma prawa.tRAFIŁM DO WŁAŚCICIELA PRZEZ INNEGO POŚREDNIKA i nic nie wiedział żę jego mieszkanie jest wystawione do sprzedazy,nie oddzwania nie odpisuje na maile i sms. W tzw. biurze 80% tzw pośredników nie ma z nimi kontaktu.Jaki Pan taki kram!! Jak już sie dodzwoniłem to,uwaga :) był w szpitalu,był za granicą,zepsuł sie mu samochód i wiele innych żenujących kłamst.OMIJACIE ICH Z DALEKA !!
szaman

Postautor: kamil435 » 2017-05-14, 07:12

a o co chodzi z tym biurem
ul. Tomasza Zana 11a/6, 20-601 Lublin
dobry adwokat Lublin
kamil435

Postautor: jolasienka » 2017-05-19, 10:32

Oczywiście zdarzają się biura niekompetentne i dlatego zawsze na początku warto sprawdzać. Ja na szczęście trafiłam na rzetelnych ludzi i dzięki Certus http://www.certus.net.pl/ udało mi się kupić mieszkanie. Pomogli, ale na początku dokładnie prześledziłam wszystkie ich ogłoszenia i sprawdziłam opinie o nich. Dzięki temu wiedziałam, ze są sumienną firmą.
jolasienka

Postautor: Krystyna » 2017-06-01, 21:46

Szukając mieszkania odwiedziłam biura Technocasy, Echodom oraz B12 na rynku dębnickim.
Zdecydowanie odradzam technocase, brak prawdziwych ofert i chęci do pomocy. w B12 atmosfera kiepska i brak doświadczenia pracowników. Polecam Echodom Nieruchomości. Młoda obsługa tego biura po pierwsze zagwarantowała mi miłą i kulturalną obsługę oraz pyszną kawę. Dodatkowo wiedza tych młodych ludzi o inwestycjach, mieszkaniach i infrastrukturze Krakowa jest imponująca, jeden z młodszych doradców chyba wie wszystko o tym co będzie budowane i gdzie. Polecam ich serdecznie.
Krystyna

Postautor: kazik654 » 2017-07-10, 08:26

mi to też się nie podoba
kazik654

Postautor: jakub196 » 2017-07-18, 06:15

według mnie spoko te biuro jest
jakub196

Postautor: kris78 » 2017-10-31, 18:18

Alsura pisze:Nie polecam INDEPRO. PO wypowiedzeniu umowy z uwagi na sprzedaż mieszkania przy pomocy innego Pośrednika , brak jakiejkolwiek zwrotnej informacji!. Po kolejnej interwencji z prośbą o "zdjęcie" ogłoszenia usłyszałam, iż po 6 miesiącach od wypowiedzenia dopiero ogłoszenie zostanie uniewidocznione! Skandal, są bardzo nachalni , żeby podpisać umowę, a potem zero kontaktu i działań w celu sprzedaży, a do tego jeszcze łatają swoją bazę nieaktualnymi ogłoszeniami. Od kiedy to można prezentować przedmiot umowy, który przestał nim być? Z czystym sumieniem ostrzegam i odradzam.

Potwierdzam! Nie polecam INDEPRO. Skandaliczne zachowanie pośrednika. Zupełny brak etyki. Łapią klientów na umowy - kręcą przy tym podczas podpisywania tylko po to by zdobyć podpis, a potem nie promują nawet ogłoszenia. Po sprzedaży nieruchomości z pomocą innego pośrednika, próbują zmusić mnie do zapłaty prowizji mimo, że w ogóle nie pośredniczyli w sprzedaży mieszkania, a klienta przyprowadził inny pośrednik. Przekazali moje dane jakiejś obcej firmie. Skandal!

Polecam nagrywanie rozmów audio/video podczas kontaktów z tą firmą i jej pracownikami tak jak ja to zrobiłem.
kris78

Postautor: SportFan » 2017-11-25, 09:22

Rzeczywiście, chyba wszystkie biura nieruchomości przede wszystkim chcą jak najmniejszym kosztem zarobić. Dlatego wydaje mi się, że w pierwszej kolejności warto spróbować sprzedać dom po prostu samodzielnie. Można zaoszczędzić pieniądze, a przynajmniej wszystko będzie pod Waszą kontrolą
SportFan

Re: FILARY biuro nieruchomości Potwierdzam opinię Pana Maci

Postautor: Gość » 2017-12-03, 23:55

Gość pisze:

ostrzegam wszystkich przed tym biurem "niekompetencja goni złodziejstwo i pazerność wlascicielki"
31-112 Kraków
ul. Smoleńska 35

Panie Macieju w jakim senesie , co się stało? zamierzam kupić za pośrednictwem Agencji Filary mieszkanie i czy warto?
Gość

Gość pisze:

31-112 Kraków
ul. Smoleńska 35

Gość

Gość pisze:

31-112 Kraków
ul. Smoleńska 35

Gość

Re: FILARY Potwierdzam opinię Pana Macieja na 100% też

Postautor: Piotr » 2017-12-04, 00:00

Gość pisze:
Gość pisze:

31-112 Kraków
ul. Smoleńska 35

Piotr

Postautor: kakampaw » 2018-07-11, 12:09

Zdecydowanie co drugie biuro w Krakowie jest stanowczo bardzo niekompetentne, prowizje dla wynajmującego ponad 2 tysiące, o co chodzi w ogóle? Juz nie wspomnę, że w większości przypadków nawet mieszkania pokazywane przez agenta nie spełniają połowy tych wymogów, ktróre podałam. P O R A Z K A !
Jedynym solidnym biurem nieruchomości na jakie trafiłam podczas swojej ,,kariery wynajmującego" to ABCDOM! Skrupulatna firma, wszystko słownie, brz ukrytych gwiazdek ;)
kakampaw

Postautor: kakampaw » 2018-07-11, 12:09

Zdecydowanie co drugie biuro w Krakowie jest stanowczo bardzo niekompetentne, prowizje dla wynajmującego ponad 2 tysiące, o co chodzi w ogóle? Juz nie wspomnę, że w większości przypadków nawet mieszkania pokazywane przez agenta nie spełniają połowy tych wymogów, ktróre podałam. P O R A Z K A !
Jedynym solidnym biurem nieruchomości na jakie trafiłam podczas swojej ,,kariery wynajmującego" to ABCDOM! Skrupulatna firma, wszystko słownie, brz ukrytych gwiazdek ;)
kakampaw

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kupno, sprzedaż i wynajem nieruchomości na rynku wtórnym