Jak sprawdzić co będzie wybudowane koło mojego bloku?

Wymiana doświadczeń związanych z zakupem nieruchomości na rynku wtórnym oraz wynajmem; pośrednicy i opłaty. Porady ekspertów z Great House.

Jak sprawdzić co będzie wybudowane koło mojego bloku?

Postautor: Jury » 2008-06-03, 14:31

Witam. Mam nowe pytanie. Rozglądałem się za mieszkaniem na rynku wtórnym, ale z kilku powodów (m.in. z tych na forum) rozmysliłem się trochę i teras szukam raczej naiego miesznia nowego. Oglądałem ostatnio całkiem fajne, jak za te cene, mieszkanie. oklojiaca raczej miła, bo z jednej strony duża łąka a za nia jakieś drzewa. Ale skąd ja mogę wiiedzieć czy coś tam zaraz nie wybuduja okropnego. Czy jest dobry i PEWNY sposób na to, że by sie przekonać co może powstać na działce za oknem (zaznaczam, że narazie nie jeste właścicielem tego mieszknia)? Z tego co wiem, nie ma na tej działce planu zagospodarowania...chyba.
Jury

Postautor: MGR » 2008-06-03, 17:07

Nie ma planu to i nie ma pewności. Nawet jeśli jest to może zostać zmieniony.
MGR

Postautor: nadia » 2008-06-18, 11:41

najlepiej sprawdzić czyja ta łąka i co właściciel paluje w najbliższym czasie z nią zrobić bo jesli jest to ciekawa przestrzeń do wykorzystania napewno ktoś z czasem to wykorzysta i zablokuje cie na amen . Blokowiska maja u nas tendencje powstawania jedno na drugim zero dyskrecji i możliwość zaglądania sąsiadom przez okno to u nas stala norma. Dlaczego nikt nie mysli o powstawaniu nowych Parków to dla mnie wciaż zagadka coraz mniej zieleni niestety nie ma kto pochłaniać spalin wiec wszystko bierzemy na siebie rezultaty.....
Nadia
nadia

Postautor: cracket » 2008-07-21, 15:27

Dopóki nie ma planów zagospodarowania to na łące może pojawić się wszystko, łącznie ze spalarnią śmieci i oczyszczalnią ścieków.
Wniosek jest prosty - unikaj takich lokalizacji, albo wybieraj takie, gdzie od budynku do granicy działki jest co najmniej kilkanaście metrów, a nie ustawowe minimum 4 metry
cracket

Wróć do Kupno, sprzedaż i wynajem nieruchomości na rynku wtórnym