Wynajem mieszkania - jak oszczędzać?

Wymiana doświadczeń związanych z zakupem nieruchomości na rynku wtórnym oraz wynajmem; pośrednicy i opłaty. Porady ekspertów z Great House.

Wynajem mieszkania - jak oszczędzać?

Postautor: pączek » 2008-07-14, 13:55

Witam :-)

Ostatnio ze znajomymi przeprowadziliśmy dość burzliwą dyskusją na temat oszczędzania pieniędzy i marnotrawienia ich na rzeczy wszelakie, z których większość jest nam niepotrzebna ;-). Może inaczej - nie tyle niepotrzebna, co nie jest niezbędna do życia.

W ramach tej dyskusji zaczęliśmy zastanawiać się, jak zaoszczędzić na rachunkach, które musimy płacić. Wszyscy wiedzą o tym, żeby wyłączać niepotrzebnie świecące się żarówki. Dla chcących żyć w półmroku dobrym rozwiązaniem są żarówki energooszczędne, choć o uszy mi się ostatnio obiło, że energooszczędne są one tylko i wyłącznie z nazwy :-D .

Jednak, nie chodzi mi o rzeczy oczywiste, chciałbym, żeby w tym temacie pojawiły się dziwne i sprawdzone sposoby na oszczędzanie prądu, wody, czy gazu. Ponoć dużo zaoszczędzić możemy na prądzie, gdy kończąc pracę laptopie wyłączamy go, a nie zostawiamy na noc w stanie 'czuwania'. Ostatnio słyszałem, że dobrym patentem jest wsadzenie do lodówki garnka z zimną wodą, która magazynuje zimno, dzięki czemu lodówka częściej musi się włączać.

Piszcie o czymkolwiek - diabeł przecież tkwi w szczegółach :-> .
pączek

Postautor: kancik » 2008-08-01, 12:02

jeśli pytasz o "dziwne" rzeczy to:

- prąd: jeśli jest taka możliwość to najlepiej podpiąć się do:
a) sąsiada
b) klatki schodowej
c) piwnicy
=> oszczędność gwarantowana ;-)

- woda: jeśli jest taka możliwość to najlepiiej jest zacząć chodzić na prysznic do
a) teściowej jeśli się takową ma
b) narzeczonej jeśli się takową ma
c) koleżanki jeśli sie takową ma
c) kolegi - ale tego nie polecam :-)
=> oszczędność gwarantowana ;-)

- gaz: jeśli jest taka możliwość to najlepiej:
a) ograniczyć wszelkie smażenie w domu na rzecz częstszego grilowania (problem z zimą)
b) + patrz punkty dotyczące wody
=> oszczędność gwarantowama ;-)
kancik

Postautor: impresJa » 2009-08-18, 09:22

Temat trochę w prawdzie stary, ale nadal aktualny ( a może nawet w dobie kryzysu, wręcz powinien być bardzo na czasie ;-)

Hehe :-D kancik, problem tylko w tym jeśli nie ma się sąsiadów w zasięgu, a w piwnicy czy na klatce wisi Twój, a nie sąsiada licznik ;-)
A tak na poważnie to mnie od zawsze uczono, że myjąc zęby mam zakręcać wodę, żeby niepotrzebnie jej nie zużywać. Jak gotuję wodę na herbatę, to po pierwsze nie leje niepotrzebnie całego czajnika, tylko tyle ile wykorzystam, a po drugie wybieram palnik dostosowany do wielkości dna ( poza tym przy zakupie kuchni powinno się zwrócić uwagę na to żeby nie było dużej przestrzeni pomiędzy palnikiem a garnkiem, bo wtedy niepotrzebnie nie ulatuje większa ilość gazu).
Wyczytam też gdzieś w necie, że lodówka nie powinna być ustawiana w pobliżu urządzeń które w jakiś sposób dostarczają ciepła (np w pobliżu kuchni gazowej) i że nie wkłada się ciepłych potraw do lodówki
Co jeszcze, hmm gdybym wiedziała to moje rachunki pewnie nie byłyby tak kolosalne, dlatego czekam na inne sugestie
impresJa

Postautor: tobru » 2011-05-18, 08:27

Jeszcze trochę można by było dodać. Telewizor wyłączyć z gniazdka, bo gdy jest podłączony to może pobierać nawet do 30% energii jakby normalnie był uruchomiony. I tak też z innymi urządzeniami np. komputerem, wideo itd.
Telefon można ładować w pracy ;-)
Coś ciekawego także się znajdzie na PoradnikWynajmu.pl
tobru

Postautor: Jarekm » 2011-06-14, 16:03

Jeśli ktoś już taka bardzo chce oszczędzać to niech sobie kupi szałas nad wodą :mrgreen:
A tak na poważnie:
-wymienić oświetlenie na LED
-pozbyć się zamrażarki (ta w lodówce wystarczy),
- oglądać TV przy wyłączonym świetle, a później TV wyłączyć z sieci,
- pozbyć się wszelkich zasilaczy podłączonych do sieci typu telefon bezprzewodowy,
- w zimę przewietrzyć mieszkanie i włączyć ogrzewanie na 15 min. Później nie wychodzić na balkon, nie otwierać okna.

I sporo więcej.
I tak to leciało...
Jarekm

Postautor: Bryczek » 2013-01-19, 22:51

Macie racje...poza tym oszczednie z wodą i pradem...jak nie tzeba pogasic swiatła, poza tym czesto mamy właczony komp i tak sobie smiga bez powodu tak samo z TV i podłaczenie ich do sieci jak nie sa uzywane...
Ciagle mi się psują wycieraczkisamochodowe
Bryczek

Postautor: tomek00 » 2013-01-21, 11:41

Jarekm pisze:-wymienić oświetlenie na LED

Słabo świecą, a dobrze świecące się nie zamortyzują .. ;]
tomek00

Postautor: donna » 2013-07-05, 16:59

wbrew pozorom na niektórych rzeczach po prostu nie da się zaoszczędzić i nie ma sensu tez popadać w zbyt wielka paranoję
donna

Re: Wynajem mieszkania - jak oszczędzać?

Postautor: narciara » 2013-08-01, 11:34

Dokładnie, jak zaoszczędzisz na jednym, to wydasz na coś innego, więc tak czy siak oszczędności to są wyrzeczenia - musisz zrezygnować ze swoich zachcianek, a to boli :)
narciara

Postautor: jadzia11 » 2013-12-12, 14:39

Na oszcedzaniu wody i produ mozna najwiecej zyskac
http://www.forum-kredytowe.pl - kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości
http://www.hipoteczny-kredyt.info - szczegóły programu "Mieszkanie dla Młodych"
jadzia11

Postautor: marcinwroblewski » 2014-02-18, 11:06

o widze, że w odpowiedziach sporo jest nielegalnych czynów - na takie trzeba uważać, by nie zostać posądzonym o kradzież czy inne oszustwa
Awatar użytkownika
marcinwroblewski

Postautor: fabien » 2014-03-01, 02:01

Oszczędzanie na żarówkach? To marketingowa bzdura wymyślona przez ich producentów. Ile KWh zaoszczędzimy rocznie? Ile to będzie złotych? Miałem kiedyś zajawkę na totalne ograniczanie kosztów prądu/wody itp - energooszczędne żarówki, wymiana pieca. Wyszło mi, że to co włożyłem będzie mi się zwracać 5 lat (uwzględniając amortyzację sprzętu). Jedynym niezłym rozwiązaniem jest chyba automatyka budynkowa - bo tu przy prawidłowej konfiguracji można sporo zaoszczędzić - automatyczne wyłączanie lamp itp.
fabien

Postautor: Agent » 2014-03-06, 12:47

Szukanie oszczędności to zachowanie godne pochwały, ale trzeba uważać żeby nie popaść w obłęd. Ja zauważyłem, że odkąd wyłączam nieużywane urządzenia z prądu (telewizor, radio, ładowarki) to rachunki jednak nieco się obniżyły. Uważałbym jednak, żeby nie przesadzić z oszczędnościami - pamiętajmy, żeby czytać czy oglądać TV w odpowiednich warunkach, bo raz zepsutych oczu na razie przynajmniej sobie nie odkupimy...
:)
Agent

Postautor: qseka » 2014-04-08, 11:26

Dokładnie, można oszczędzać, ale nie popadajmy w paranoje
qseka

Postautor: Fernowicz » 2014-05-11, 15:45

Można zawsze ustawić timer, który wyłącza prąd w mieszkaniu o godzinie np. 23:00. Masz wtedy pewność, że wszystkie sprzęty nie będą nawet na czuwaniu.
Czy osoba poszukująca działki lub domu na własną rękę ma szansę dotrzeć do prawdziwych ofert? Czy może lepiej zaufać doświadczonemu pośrednikowi?
http://bliskopoznania.pl/2014/05/13/gdzie-warto-mieszkac-przezmierowo-gmina-tarnowo-podgorne/
Fernowicz

Postautor: Bartek » 2014-10-17, 15:53

Podoba mi się podejście Kancika do tematu :lol:
Bartek

Postautor: Monikaaa » 2014-10-20, 14:51

Niedługo sytuacja na rynku nieruchomości na wynajem może się poprawić dzięki nowemu programowi "Fundusz Mieszkań na Wynajem" - mieszkanie będzie się wynajmować od państwa na lepszych warunkach niż w przypadku właścicieli prywatnych, a ceny mają być naprawdę atrakcyjne. W sygnaturze mam stronę, na której można się dowiedzieć więcej.
Fundusz Mieszkań na Wynajem - mieszkania na wynajem w atrakcynycj cenach.
Monikaaa

Postautor: MajkaD91 » 2015-03-02, 13:31

A od kiedy ten fundusz ma wejść?
MajkaD91

Postautor: kamisucha » 2015-03-10, 14:18

Średnio jest to opłacalne. Przyrost jest ujemny a ludzie i tak uciekają za granicę. Więc spodziewam się raczej problemów w przyszłości z wynajęciem komuś mieszkania.
kamisucha

Postautor: redema » 2015-08-14, 11:47

ale się uśmiałąm z niektorych sposobów na oszczędzanie - iść i umyć się u koleżanki - hahahaha :D
redema

Następna

Wróć do Kupno, sprzedaż i wynajem nieruchomości na rynku wtórnym