Wynajmujący mieszkanie zameldował się bez mojej wiedzy

Wymiana doświadczeń związanych z zakupem nieruchomości na rynku wtórnym oraz wynajmem; pośrednicy i opłaty. Porady ekspertów z Great House.

Re: Wynajmujący mieszkanie zameldował się bez mojej wiedzy

Postautor: krono » 2015-09-01, 07:19

Wolnych mieszkań jest mnóstwo, nawet w Wawie - http://tabelaofert.pl/mieszkania/Warszawa
Prawda jest taka, że jeśli w najbliższym czasie nie będzie na rynku jakiejś zmiany w kredytach to mieszkaniówka może siąść. Ludzie nie mają po prostu z czego kupować te mieszkania. Problemem jest wkład własny.
krono

Postautor: mały » 2015-09-15, 23:04

ostrzegam przed KOMNATY-firma pomagająca w wynajmie mieszkań w sopocie,gdańsku,załatwił mi kłamstwami maj,czerwiec-nie chce zapłacić za media,nie odbiera telefonów :-|choć mam dziecko niepełnosprawne,miał to w d...e,straciłem ok.10tys.-no rechabilitacje dziecka pożyczam-----
mały

Postautor: mirelka » 2015-12-09, 14:52

No cóż, to nie jest żadne zaskoczenie. Do zameldowania wcale nie jest potrzebna zgoda właściciela mieszkania. Wystarczy tytuł prawny do mieszkania, którym jest umowa cywilnoprawna. Co więcej umowa nie musi być zawarta z właścicielem - może być zawarta z kimkolwiek, nawet bez zgody właściciela. Ale nie ma się czym przejmować zameldowanie w zasadzie nic nie daje http://umowanajmu.info/zameldowanie-w-mieszkaniu-co-daje-najemcy/ i nie wpływa na możliwość usunięcia najemcy z lokalu.
umowanajmu.info - blog na temat umów najmu
mirelka

Postautor: MasterOfDisaster2016 » 2015-12-22, 11:35

Meldunek to fikcja ale i obowiązek, jak wyszukuje się najemcy na nieruchomość to najlepiej samemu go zameldować, na bazie pełnomocnictwa które umożliwia zameldowanie i wymeldowanie.
MasterOfDisaster2016

Postautor: krono » 2016-03-30, 07:57

Proszę jako dobry przykład - https://tabelaofert.pl/nowe-mieszkania/krakow
Mieszkania są dostępne na dużo lepszych warunkach, a co do Twojej sytuacji - gdzie Twoje podpisy jako właściciela? Ktoś musiał tutaj popełnić błąd i powinien ponieść tego konsekwencje.
krono

Postautor: kosiorek17 » 2016-04-15, 11:25

takie prawo to tylko chyba w Polsce że może się ktoś zameldować bez wiedzy właściciela.
kosiorek17

Postautor: Algaczk » 2016-06-22, 09:52

Przecież nie mozna się zameldowac w mieszkaniu bez zgody własciciela. Właściel musi podpisać odpowiedni dokument...
Algaczk

Postautor: jakubpiotr » 2016-08-01, 16:21

Prawo się zmieniło od tamtej pory i dobrze, bo na pewno ludzie mieli z czymś takim problemy...
jakubpiotr

Re:

Postautor: riot » 2017-06-08, 16:00

PiesKoleżanki pisze:a jeżeli pytasz jak się zabezpieczyć przed nieplanowanym meldunkiem, to:
1. nie wynajmować nikomu i nigdy mieszkania
2. nie wpuszczać obcych osób do domu, bo moga zostać na dłużej
3. nie opuszczać mieszkania na dłużej, bo ktoś może wejść rozłożyć swoje rzeczy, przywitać się z sąsiadami i wystąć o administracyjny meldunek

He he he. Dobre rady. Dobrze, że Tesco dowozi zakupy do mieszkania, bo dzięki temu można nie wychodzić za bardzo. Życie jako MMORPG. To jest temat dopiero!
riot

Poprzednia

Wróć do Kupno, sprzedaż i wynajem nieruchomości na rynku wtórnym