Eksmisja - czy da sie przeprowadzic

Wymiana doświadczeń związanych z zakupem nieruchomości na rynku wtórnym oraz wynajmem; pośrednicy i opłaty. Porady ekspertów z Great House.

Eksmisja - czy da sie przeprowadzic

Postautor: Dorota555 » 2009-01-05, 00:12

Chcemy sprzedac odziedziczona w spadku kamienice w Krakowie. Stan prawny jest uregulowany, cala kamienica jest wolna oprocz dwoch mieszkan, w ktorych mieszkaja Cyganie.
Dostali te mieszkania jako zastepcze wiele lat temu, ale maja przydzial. Maja tez sadowy nakaz eksmisji, w jednym mieszkaniu od 4 lat, w drugim od 8 lat. Kamienica jest w niezbyt dobrym stanie technicznym, jezeli ktos ja kupi bedzie musial zrobic kapitalny remont.
Potencjalni nabywcy chcieliby miec caly dom wolny, bez lokatorow.
Problem jest z tymi dwoma mieszkaniami, jak zalatwic mieszkania zastepcze dla tych ludzi.
Jak ta sytuacja wyglada w Krakowie, moze ktos z Panstwa mial taki problem, uporal sie z tym i moze podzielic sie swoja wiedza. Bardzo prosze o rade.
Pozdrawiam.
Dorota
Dorota555

Postautor: feliks » 2009-04-02, 09:23

NApisz mi, czy orzeczenie eksmisji zawiera jakiś warunek zwieszjący, np załatwienie mieszkania socjalnego z zasobów gminy? Ja tak mialem i sobie poradziłem. Są tez inne (legalne :-) ) sposoby.Pzdr
feliks
feliks

Postautor: Dorota555 » 2009-04-24, 00:58

Do Pana Feliksa.

Bardzo prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam.
Dorota
Dorota555

Postautor: feliks » 2010-09-05, 08:35

Dorota555 pisze:Do Pana Feliksa.

Bardzo prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam.
Dorota

Nic Ci nie mogę poradzić, jeśli nie napiszesz jakie jest orzeczenie sądu dotyczące eksmisji.F
feliks
feliks

Eksmisja - prosze o rade

Postautor: Dorota555 » 2010-09-16, 08:26

Dziekuje za odpowiedz.

Sa dwa orzeczenia sadu.
Pierwsze z 2006r. brzmi ....."nakazuje wskazanym opuszczenie lokalu i wydanie go w stanie wolnym do rak .... i interwenta ubocznego Gminy Krakow. ....przysluguje prawo do lokalu socjalnego przy interwencji ubocznej Gminy Krakow. Nakazuje wstrzymanie wykonania wyroku do czasu zlozenia pozwanym przez Gmine Krakow oferty najmu lokalu socjalnego.
Drugie z 2003r. brzmi podobnie, tylko nie ma interwenta ubocznego Gminy Krakow.
Rowniez przyznaje prawo do lokalu socjalnego z zasobow mieszkaniowych Gminy Krakow i nakazuje wstrzymanie wykonania wyroku do czasu zlozenia pozwanym przez Gmine Krakow oferty najmu lokalu socjalnego.

Bardzo prosze o Pana opinie.
Pozdrawiam.
Dorota
Dorota555

Wróć do Kupno, sprzedaż i wynajem nieruchomości na rynku wtórnym