Wynajem, punkty zapalne

Wymiana doświadczeń związanych z zakupem nieruchomości na rynku wtórnym oraz wynajmem; pośrednicy i opłaty. Porady ekspertów z Great House.

Wynajem, punkty zapalne

Postautor: Robek86 » 2015-01-17, 19:06

Witam, z kolegą na spółkę zajęliśmy się wynajmem nieruchomości, znaleźliśmy tanie i duże mieszkanie w centrum miasta, chcemy je odremontować i wynająć na pokoje uboższej części społeczeństwa (jak studenci, osoby samotne i mało zarabiające itp.).
Tak się złożyło że o ile większość pokoi ma wejścia od korytarza to 3 pokoje są połączone razem i razem je chcemy wynająć po stosownej, dopasowanej cenie.
Skoro mieszkania będą dedykowane mało zarabiającym i w niskiej cenie to powinniśmy je wyremontować i wyposażyć po jak najniższej cenie, korzystając z komisów i promocji w sklepach meblowych. Mój wspólnik w większości się z tym zgadza. Jednak ten łącznik (czyli 3 pokoje razem) w którym znajduje się jeden duży pokój chce wyposażyć znacznie drożej niż ja, ja sugeruję meblościankę w promocji za 300 zł on zwykłą za 470 zł, ja sugeruję sofę za 150 zł (cena w komisie konkretna sofa którą widzieliśmy), a on chce kupić rozkładana sofę za 550 zł. Przy moim założeniu wydalibyśmy 450 zł, przy jego założeniu jakieś 1020 zł, spora różnica. Pokoje chcemy wynajać za 1100 zł wraz z opłatami i moim zdaniem to stanowczo za dużo szczególnie, ze mieszkania mają być tanie, a czeka nas jeszcze sporo pracy i wydatków związanych z przystosowaniem całości.
Jako, że nie mamy doświadczenia piszę tu by prosić o pomoc, być może on ma rację i powinniśmy wydać więcej na nowe rzeczy i bez promocji (promocja wiadomo zawsze ma jakiś powód, może ścianka w promocji jest znacznie gorszej jakości lub na tyle brzydka, że nikt nie chce jej kupować), a może jednak powinienem go przekonać do tańszych mebli które jakiś czas wytrzymają a inwestycja szybciej się zwróci.
Proszę o rady i pomoc.
Robek86

Re: Wynajem, punkty zapalne

Postautor: archauboli1988 » 2015-03-09, 18:34

Im więcej wy włożycie, tym więcej będzie mogli zawołać za wynajem. Ja bym wybrał wariant tańszy mimo wszystko... oczywiście jeżeli nadaje się to do użytkowania...
skąd wiesz, że pokrzywka, a dlaczego nie atopowe zapalenie skóry?
archauboli1988

Postautor: kamisucha » 2015-03-10, 14:19

Zależy w jakich klientów celujesz. Jeżeli mieszkanie jest Twoje, własnościowe, to starałabym się dowartościować klienta i podwyższyć standard ;]
kamisucha

Postautor: wachacz87 » 2015-03-24, 15:51

Wiesz no jak chcesz np. wynająć pokoje studentom, to nie możesz wziąć wtedy za dużo pieniędzy i zarazem nie będziecie musieli robić tam nie wiadomo jakich luksusów :)
wachacz87

Postautor: kosteekk87 » 2015-05-28, 13:30

Zdecydowanie jeżeli podwyższysz standard to wtedy będziesz mógł więcej. Wszystko zależy od standardu, okolicy, komunikacji, itd.
kosteekk87

Postautor: elofranek » 2015-07-31, 15:21

no ale studentom to bardzo ryzykowanie wynajmować - pochlają poniszcza oczywiscie potem musza naprawic ale szarpać się z nimi.. lepiej juz dla jakiejs firmy wynajac;)
elofranek

Wróć do Kupno, sprzedaż i wynajem nieruchomości na rynku wtórnym