Uszkodzenia na klatce schodowej

Wymiana doświadczeń związanych z zakupem nieruchomości na rynku wtórnym oraz wynajmem; pośrednicy i opłaty. Porady ekspertów z Great House.

Uszkodzenia na klatce schodowej

Postautor: CharlieBrown » 2020-08-20, 09:25

Cześć,

mam nietypowy problem. Wynajmuję mieszkanie lokatorom - 4 osobowa rodzina. Do tej pory nie było żadnych problemów. Opłaty w termienie, dobra komunikacja - no idealnie.
Mieszkanie znajduje się w czteropiętrowym bloku, w Warszawie, na poPRLowskim osiedlu.
Dlaczego mówię, że do tej pory było dobrze? Otóż kilka dni temu państwo lokatorzy zamówili nowe meble wypoczynkowe do salonu. Ekipa, które je przywoziła, przy wnoszeniu uszkodziła poręcz na klatce schodowej oraz moćno zarysowała/zdarła farbę ze ściany. Problem polega na tym, że szkody należy naprawić, ale moi lokatorzy ani myślą. Spychają odpowiedzialność na grupę dostawczą albo na mnie (!) i generalnie telefony ze spółdzielni kierują do mnie. Ja naturalnie uważam, że to oni ponoszą pełną odpowiedzialność.
Co mogę zrobić w tej sytuacji?
Dziękuję za ogrom pomocy Big Bag Warszawa!
CharlieBrown

Wróć do Kupno, sprzedaż i wynajem nieruchomości na rynku wtórnym