Niekompetentne biuro posrednictwa nieruchomosci w Krakowie

Wymiana doświadczeń związanych z zakupem nieruchomości na rynku wtórnym oraz wynajmem; pośrednicy i opłaty. Porady ekspertów z Great House.

Niekompetentne biuro posrednictwa nieruchomosci w Krakowie

Postautor: konsument_krk » 2009-09-16, 13:45

Witam,

Wydaje mi sie ze wybralem wlasciwą kategorie na tym forum by podzielic sie swoim niestety niemilym doswiadczeniem.

Chcialbym przestrzec wszystkich w Krakowie przed niekompetentnym biurem posrednictwa nieruchomosci ktore nazywa sie ABCII (al. Pokoju 20). Jesli ktokolwiek zdecyduje sie na wspolprace z tym biurem to odradzalbym rozpoczecia wszelkiej wspolpracy bez swojego (czyt. zaufanego) prawnika a najlepiej odradzam w ogole kontaktow z tym biurem.

Przede wszystkim dlatego, ze nie dbaja o interesy kupujacego/sprzedajacego, sa nieprofesjonalni a w dodatku przedstawiają stronom nieprawdziwe informacje ktore maja swoje negatywne skutki prawne dla kupującego/sprzedającego. Co wiecej, oferują forme rozliczen ktora ma na celu ukrycie dochodów przed Urzedem Skarbowym.

Uważam ze powinnien byc prowadzony rejestr nierzetelnych biur posrednictwa nieruchomosci i wlasnie ABC2 (tudziez ABCII) do takowych sie zalicza.
konsument_krk
 
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-16, 13:38

Postautor: lolko76 » 2009-09-17, 21:09

WItam.
Szukam właśnie biura w krakowie, także dobrze wiedzieć, ze tego należy unikać.
Nie jestem z Krakowa to mi trochę trudniej a nie znalazłem żadnej stronki na której by były jakieś informacje o biurach, opinie klientów :/
lolko76
 
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-17, 21:07

Postautor: konsument_krk » 2009-09-28, 08:01

LOLKO mi tez brakuje wlasnie takiej strony gdzie bylyby wymieione biura nieruchomosci z opiniami klientow. Co wiecej, uwazam ze nadzór (jakikolwiek istenieje) juz dawno stracil kontrole nad takowymi instytucjami stad pojawiają sie wlasnie nieuczciwy posrednicy.

Ja osobiscie mialem nieprzyjemnosc miec kontakt z niektorymi biurami. Jak juz napisalem ponizej zdecydowanie odradzam ABC2. Nie polecam rowniez EMMERSONA (strasznie ciezki kontakt).

Z bardziej neutralnych kontaktow wspominam INDEPRO oraz RENTSELLERS. Mozesz uderzyc tez do B12.

Powiem ci jedno: nie podpisuj niczego bez konsultacji ze swoim prawnikiem/radcą prawnym. Innaczej biura podsuwaja Ci do podpisania naprawde niekompletne dokumenty.
lolko76 pisze:WItam.
Szukam właśnie biura w krakowie, także dobrze wiedzieć, ze tego należy unikać.
Nie jestem z Krakowa to mi trochę trudniej a nie znalazłem żadnej stronki na której by były jakieś informacje o biurach, opinie klientów :/
konsument_krk
 
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-16, 13:38

odp

Postautor: Anna-Kraków » 2009-10-11, 18:07

Witam, ostatnio szukałam mieszkania w Krakowie, sprzedawałam przy okazji swoje, chcialam zamienic na wieksze, mialam doswiadczenie z kilkoma biurami, oprocz biura nieruchomnosci Centrala Nieruchomosci zadne biuro nawet nie przyprowadzilo 1 klienta natomiast centrala nieruchomosci przyprowadzila kilku klientów. sprzedali mi mieszkanie. w p-rawdzie szukali dla mnie czegos wiekszego ,pokazywali kilka mieszkan, mimo ze widac ze sie staraja sama znalzalam mieszkanie (bez posrednikow) mimo to moge smialo polecic to biuro, pracuja tam bardzo miłe panie. Odradzam stanowczo biuro "Północ" umowili sie na przyjecie mojego mieszkania a potem nikt nie przyjechal i nie odbieral telefonu. Kompletny brak szacunku dla klienta. pozdrawiam
Anna-Kraków
 
Posty: 1
Rejestracja: 2009-10-11, 18:00

Nie polecam biura nieruch. Tarkowska; super biuro FORUM!

Postautor: barbra8 » 2010-05-22, 13:35

Ja odradzam biuro nieruchomości Tarkowska. Wydawać by się mogło, że kompetentni będą bo tyle lat na rynku, ale zdecydowanie NIE! Jeżeli się samemu o coś nie zawalczy, gdzieś nie zadzwoni to te babeczki nie ruszą czterech liter. Cały czas ja musiałam się kontaktować z właścicielem mieszkania, które kupowałam, ja musiałam go poganiać i z nim pertraktować, bo było oporny i stwarzał problemy. Tak samo kontakt ze Spółdzielnią nowego mieszkania - w razie jakichś dokumentów potrzebnych do kredytu - te panie umywały ręce... Jestem bardzo niezadowolona. Nie polecam.

Natomiast fantastycznym biurem jest FORUM. Przesympatyczna właścicielka, wszystkim sie zajęła jak sprzedawałam swoje mieszkanie, sama załatwiała wszystkie dokumenty, o wszystkim mnie informowała na bieżąco. Byłam bardzo zadowolona i wiedziałam przynajmniej za co płacę a nie jak w przypadku Tarkowskiej. Tam przydałby się sąd...

Pzdr
Barbra8
barbra8
 
Posty: 1
Rejestracja: 2010-05-22, 13:02

Uwaga na biuro Nieruchomości Drążkiewicz ze Starowiślnej

Postautor: magic74 » 2010-08-11, 14:09

Kontakt z tym biurem to największy błąd w moim dotychczasowym życiu. Nie dbają kompletnie o interesy klienta. W moim przypadku było to totalne wprowadzenie w błąd, co do własności lokalu, który za ich pośrednictwem wynająłem. Po fakcie (czyli po przeprowadzeniu remontu, itp.) okazało się, że tak naprawdę osoba, z którą podpisałem umowę, nie miała prawa do takiej czynności, ponieważ lokal jest w kamienicy, gdzie ustanowiona jest współwłasność bez podziału na lokale. Firma Drążkiewicz umyła ręce, a ja po wielu problemach musiałem się z lokalu wyprowadzić. Poniesione straty liczę w dziesiątkach tysięcy złotych, nie mówiąc o tym, że sprawy sądowe ciągną się za mną już parę lat.
UWAGA! Nieuczciwi pośrednicy! Stanowczo odradzam współpracę!
magic74
 
Posty: 1
Rejestracja: 2010-08-11, 14:01

Postautor: Tobias_Pasikoni » 2010-08-27, 17:10

Bardzo dobrze ,że przynajmniej tego typu temat znalazłem. Od jakiegoś czasu jesteśmy z żoną w Krakowie. Z doświadczenia wiem że lepiej zabezpieczyć się biurem ale powstaje pytanie które wybrać. Na kilku stronach zostawilem swoje pytania. Podziele sie spostrzezeniami za jakis czas :) pozdrawiam Tobi
Tobias_Pasikoni
 
Posty: 2
Rejestracja: 2010-08-27, 17:05

Postautor: feliks » 2010-08-28, 09:02

Nie rozumiem dlaczego nie dajecie spraw do sądu, skoro ponieśliście realne straty finansowe. Pośrednik jest odpowiedzialny za wprowadzenie w błąd. Poza tym do cholery, po to jest to zawód licencjonowany, żeby ich dodatkowo ścigać dyscyplinarnie ( włącznie z odebraniem licencji). Dodatkowo mam pomysł: napiszcie do prasy, żeby sprawę opublikowali, np do Krakowskiego Rynku Nieruchomości ( ten sam wydawca, co forum). Jeśli są niezależną prasą, to zamieszczą. Pośrednik szybko będzie chciał się ugadać.
Ja bym sie nie certolił i biadolił z gnojarzami! Feliks
feliks
feliks
 
Posty: 78
Rejestracja: 2008-05-20, 23:48

Postautor: Tobias_Pasikoni » 2010-09-08, 16:55

Podzielam zdanie. Nie odpuściłbym ,czasem za mało się orientujemy w naszych prawach.
Na razie robię wywiad środowiskowy wiadomo znajomi, którzy kupowali jakieś gniazdko w Krakowie. Osobiście wolę wesprzeć się doradcą, najlepiej takim który nie weżmie ode mnie prowizji a mimo to rzetelnie podpowie i doradzi. Nie mam głowy to tych formalności tym bardziej teraz. Przeprowadzka, dziecko w drodze ;-)
Tobias_Pasikoni
 
Posty: 2
Rejestracja: 2010-08-27, 17:05

Re: Uwaga na biuro Nieruchomości Drążkiewicz ze Starowiślnej

Postautor: Piotr Drążkiewi » 2010-12-08, 16:12

magic74 pisze:Kontakt z tym biurem to największy błąd w moim dotychczasowym życiu. Nie dbają kompletnie o interesy klienta. W moim przypadku było to totalne wprowadzenie w błąd, co do własności lokalu, który za ich pośrednictwem wynająłem. Po fakcie (czyli po przeprowadzeniu remontu, itp.) okazało się, że tak naprawdę osoba, z którą podpisałem umowę, nie miała prawa do takiej czynności, ponieważ lokal jest w kamienicy, gdzie ustanowiona jest współwłasność bez podziału na lokale. Firma Drążkiewicz umyła ręce, a ja po wielu problemach musiałem się z lokalu wyprowadzić. Poniesione straty liczę w dziesiątkach tysięcy złotych, nie mówiąc o tym, że sprawy sądowe ciągną się za mną już parę lat.
UWAGA! Nieuczciwi pośrednicy! Stanowczo odradzam współpracę!Dopiero kilka dni temu dowiedziałem się o tym, że taki wpis na temat naszego biura pojawił się w tym miejscu. I muszę powiedzieć, że jestem totalnie zaskoczony krytyką, i to taką krytyką.
Ad rem.
1/ osoba zainteresowana poszukiwała miejsca na pub. I lokal taki został przedstawiony do oglądania. Wizyt w tym lokalu było kilka przed podpisaniem umowy najmu. W tym konkretnym miejscu pub działał już od kilkunastu lat, a z powodów rodzinnych dotychczasowi użytkownicy musieli zaprzestać działalności .
2/ przed podpisaniem umowy najemca został dokładnie zapoznany ze stanem technicznym oraz prawnym nieruchomości jako całości, a także samego lokalu gastronomicznego
3/ sama umowa najmu jest bardzo szczegółowa i opisuje wszystko dokładnie. Jest tam zapisane m.in. to, że nie ma podziału fizycznego, a osoba podpisująca umowę korzystała z tego lokalu konkretnego od wielu lat . Jest tam zapisane i to,że po godz. 22.00 należy wyciszyć działalność bo inaczej sąsiedzi będą protestować,
4/ prawdą jest, że w kamienicy nie ma tzw. podziału fizycznego a umowę najmu nie podpisali wszyscy współwłaściciele nieruchomości.
5/ nie jest prawdą, że właśnie z tego powodu dopuściliśmy do podpisania umowy najmu z góry nieważnej. Nie jest prawdą, że umowa tego typu ważna jest tylko wtedy, kiedy podpiszą ją bez wyjątku wszyscy współwłaściciele. Wystarczy poczytać orzecznictwo sądowe w tym temacie, można też znależć bardzo łatwe wyjaśnienie tej sprawy w Kodeksie Cywilnym (komentarze).
Umowa najmu w takiej kamienicy ważna jest nawet wtedy,kiedy podpisuje ją nie właściciel (współwłaściciel) ale nawet osoba obca. Jest tylko warunek:osoba podpisująca umowa najmu może lokal wydać najemcy do korzystania na czas najmu.
6/ konkretnie : z komentarzy do art.659 kodeksu cywilnego wynika m.in. że :
a/ wynajmujący (osoba podpisująca umowę najmu) nie musi być właścicielem
b/ umowa będzie ważna,chociażby wynajmującemu nie przysługiwało żadne prawo do rzeczy
c/ zasadniczo na ważność umowy najmu, z tych samych powodów nie wpływa także brak uprawnień wynajmującego do przedmiotu najmu - wystarczy, że strona ta może faktycznie zapewnić najemcy realizację jego uprawnień,tzn. oddać rzecz do używania w uzgodnionym okresie trwania najmu
d/ najemcą może być nawet właściciel lokalu\
(podstawa : K.C. KOmentarz II wydanie.Wyd. Beck.Red.Prof. Edward Gniewek.2006 r.

Najemca za pośrednictwem swojego adwokata złożył wniosek do Sądu w Krakowie przeciwko nam o odszkodowania, o zwrot poniesionych nakładów na ten lokal. Motywacja: dopuściliśmy do zawarcia z góry nieważnej umowy, nie wykazaliśmy należytej staranności.
Sąd wnikliwie badał sprawę. Oceniał treść zawartej umowy najmu, oceniał też wnioski składane przez strony.
I najemca czyli pan Maciej P. sprawę w sądzie przegrał . Sąd zasądził m.in. zwrot poniesionych przeze mnie kosztów sądowych (adwokackich). I połowie tego roku przez komornika koszty te zostały zapłacone. I zaraz po tym - oczywiście przypadek- pojawił się ten wpis na tej stronie dyskusyjnej KRN, tak mocno dyskwalifikujący nasze biuro. Czytając ten tekst, nie znając sprawy dokłądnie, możnaby sądzić, że pracują w biurze sami nieudacznicy, traktujący w dodatku swoich klientów bardzo niepoważnie. A tak nie jest.
Piotr Drążkiewicz
pedra
Piotr Drążkiewi
 
Posty: 1
Rejestracja: 2010-12-08, 15:13

Postautor: Antonikrk » 2011-06-27, 16:32

Ja osobiście nie polecam biur nieruchomości działających na masową skale ( Emerson...) ze względu ze traktują klienta ogólnikowo i nie szanują !!! Ale za to polecam mniejsze biura np. Biuro Obrotu Nieruchomościami Pacanowscy. Potraktowali mnie z należytą starannością.
Antonikrk
 
Posty: 1
Rejestracja: 2011-06-27, 16:27

Postautor: scarlett_26 » 2012-10-15, 14:08

Należy korzystać ze sprawdzonych źródeł. Ja kupiłam mieszkanie tam gdzie mi polecili znajomi i byłam pewna że nic złego się nie będzie działo.
scarlett_26
 
Posty: 6
Rejestracja: 2012-10-15, 13:58

Postautor: Blueone » 2012-12-05, 14:44

Jeśli chodzi o szukanie mieszkania, to wydaje mi się, że żyjąc w dobie Internetu możemy dać sobie radę bez biura nieruchomości. Poznań na przykład posiada swój własny, regionalny serwisu ogłoszeniowy i bez problemu można tam znaleźć coś do wynajęcia. Natomiast w przypadku zakupu nieruchomości, chyba bezpieczniej jest skorzystać z pomocy, kogoś, kto się na tym zna.
Sprzedaż domów Rzeszówhttp://idomo.pl/blog/
Awatar użytkownika
Blueone
 
Posty: 15
Rejestracja: 2012-12-05, 14:32

Re: Niekompetentne biuro posrednictwa nieruchomosci w Krakow

Postautor: AniaAnia » 2013-10-30, 19:52

Uwaga
Ostrzegam przed biurem nieruchomości ECHO DOM sprzedaja oferty nieuczciwych deweloperów
Można wdepnąć w niezłe g...
Omijajcie szerokim łukiem
AniaAnia
 

Porównanie Kont, Tecnocasa, ABS, MintProperty.

Postautor: SzyszkaAnna » 2014-02-08, 14:32

Witam,
poszukujemy od niedawna mieszkania w Krakowie. Już kilka oglądnęliśmy i bardzo zdziwiło mnie, jak bardzo różnią się od siebie Pośrednicy ( lub Ci którzy tak o sobie mówią). Na nieszczęście najpierw trafiliśmy na tych mniej kompetentnych, a dopiero później na tych godnych zaufania. Ponieważ uważam, że zakup mieszkania to bardzo poważna i trudna sprawa, chciałabym się podzielić swoją opinią. Zacznę od tych przyjaznych Pośredników. Bardzo zadowoleni z mężem byliśmy z obsługi Kont Nieruchomości i Tecnocasa (oddziały na Podgórzu i Kurdwanowie). Pośrednicy byli bardzo uprzejmi i dobrze wykwalifikowani, widać było że pomimo młodego wieku dołożono wszelkich starań żeby ich dobrze wyszkolić. Po spotkaniach Pośrednicy oddzwaniali, wysyłali potrzebne materiały i ogólnie utrzymywali z nami kontakt - jednym słowem POLECAM!.
Gorzej było na początku. Najpierw trafiliśmy na Panią z Mintproperty czy jakoś tak z al. Focha. Dziewczyna była naburmuszona i opryskliwa, nie miała też zielonego pojęcia i mieszkaniu, stwierdziła że o wszystko zapyta właściciela (zmarnowany czas ogólnie). Wisienką na torcie było spotkanie z Panem (i tu wyjątkowo podam jego godność żeby tacy ludzie nie mieli szansy obsługiwać klientów) Sieraczyńskim Janem. Człowiek spóźnił się na spotkanie, nie przeprosił, nie wiedział ile mieszkanie ma metrów, ile kosztuje, nawet patrząc na ściany nie potrafił powiedzieć czy są gładzie... Żenujące.... Na samym końcu kazał podpisać dokumenty nie tłumacząc ich i pomimo że to nie on nam pokazał mieszkanie tylko właściciel (!) zażądał 2% plus VAT!! Ja się pytam za co, i że na pewno za samo wrzucenie do internetu ogłoszenia tyle mu nie zapłacę i takiej umowy nie podpiszę. Facet zaczął mi grozić że rozmowa jest nagrywana i że pociągnie mnie do odpowiedzialności (za co?). Dla świętego spokoju podpisaliśmy umowę, ale na pewno z tą Agencją nie kupimy nigdy niczego! NIE POLECAM !!
SzyszkaAnna
 

Re: Niekompetentne biuro posrednictwa nieruchomosci w Krakow

Postautor: Oszukany » 2014-06-15, 16:11

Dzień dobry,

Piszę tu żeby wszystkich ustrzec, uważajcie Państwo na Nowiny borkowskie nieruchomości. Ludzie tam pracujący, nigdy nie powinni zostać agentami! Kłamią prosto w oczy, na początku wszytsko ładnie pięknie, żeby tylko podpisać z nimi umowę, pożniej już same problemy :( do dziś mam czkawkę jak o nich myślę!
Oszukany
 

Re: Niekompetentne biuro posrednictwa nieruchomosci w Krakow

Postautor: Olek » 2014-07-05, 02:48

Uwazajcie ludzie na metrohouse, ludzie maja po 18 lat, zero profesjonalizmu, mało tego agent ktory mnie obslugiwał na wstepie informował o mozliwosci opłaty bez fv, oczywiscie skorzystalem bo byla to opcja duzo tansza, niestety gigantyczne rozczarowanie!!! Zero ludzi, zero telefonow, a jak dzwonilem na nr z wizytowki to cisza!! Zenada!!
Olek
 

Re: Niekompetentne biuro posrednictwa nieruchomosci w Krakow

Postautor: manga » 2014-08-04, 20:57

Przestrzegam Wszystkich przed Biurem Nieruchomości Barczyńska
Właścicielka to kobieta która skłóca klientow manipulatorka no i przedewszyskim po trupach do celu
Kazdy kto podpisze z ta Panią jakakolwiek umowe pośrednictwa niech zastanowi sie 100 razy czy warto
manga
 
Posty: 1
Rejestracja: 2014-08-04, 20:46

Re: Niekompetentne biuro posrednictwa nieruchomosci w Krakow

Postautor: sarna » 2014-08-18, 12:39

Dzień dobry,
Chciałabym wyrazić swoją opinię o krakowskim oddziale biura HomeBroker. Niestety nie jest ona pozytywna Duże liczące się na rynku biuro wykazało się w moim przypadku arogancją i zerową dbałością o klienta. Kupowaliśmy za jego pośrednictwem mieszkanie, wszelkie uwagi o konieczności zatrudnienia prawnika i w tym przypadku są słuszne. Pomijając fakt, że biuro nie sprawdziło stanu Ksiąg Wieczystych oferowanej nieruchomości to wszystkie nasze zastrzeżenia bagatelizowała. Dzięki naszemu prawnikowi sprawa szczęśliwie znalazła swój finał u notariusza, ale nasze uwagi na temat niedotrzymania warunków umowy HomeBroker podsumował, że przecież wszystko dobrze się skończyło.
Są bardzo nieprofesjonalni o dużej prowizji, ale nie idzie za nią żadna gwarancja kompetentnej obsługi. Wymuszają w umowie korzystanie z ich doradców kredytowych, ale nie biorą za nich odpowiedzialności.
Jednym słowem jeżeli już musicie skorzystać z ich usług to bardzo uważajcie
sarna
 

Re: Niekompetentne biuro posrednictwa nieruchomosci w Krakow

Postautor: Irena22 » 2014-10-17, 15:19

Sadzę, że takich nieuczciwych pośredników w handlu nieruchomościami wcześniej czy później zweryfikuje rynek bo przecież takie negatywne opinie szybko się rozchodzą.
Irena22
 
Posty: 4
Rejestracja: 2014-10-17, 14:08

Następna

Wróć do Kupno, sprzedaż i wynajem nieruchomości na rynku wtórnym

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron