Niekompetentne biuro posrednictwa nieruchomosci w Krakowie

Wymiana doświadczeń związanych z zakupem nieruchomości na rynku wtórnym oraz wynajmem; pośrednicy i opłaty. Porady ekspertów z Great House.

Re: Niekompetentne biuro posrednictwa nieruchomosci w Krakow

Postautor: zapamietajsynu » 2014-12-29, 19:25

Jeżeli chcesz kontakt do profesjonalnego biura, napisz priw. Nie bede robil reklamy aczkolwiek załatwię Ci to taniej :)
zapamietajsynu

Postautor: rote » 2015-01-05, 21:17

1) Absolutnie odradzam firmę ABN Nieruchomości Rodzina u Siebie (obecnie biuro na ul. Królewskiej). Zachowanie skandaliczne, odstraszają potencjalnych kupujących chamskim zachowaniem. Zero profesjonalizmu.
Ostrzegano mnie przed nimi i na przekór chciałem spróbować ale szkoda słów. Ktoś kto daje im swoje mieszkanie do ofert sprzedaży z pewnością żałuje.

2) HomeBroker - strasznie kręcą, ściemniają, myślę, że podpisanie z nimi umowy poważne nie jest.

Generalnie uważam, że korzystanie z biur pośrednictwa jest błędem dla obu stron. Jest to wielka strata czasu, i pieniedzy dla OBU stron ponieważ często sprzedający mają czas na pokazywanie mieszkań, kupujący chce zobaczyć mieszkanie a pośrednik nie ma czasu na spotkanie, źle obsługuje i psuje możliwość sprzedaży/kupna. Wg mnie przyszłością bedzie sprzedaż bezpośrednio od sprzedającego do kupującego ewentualnie z możliwością skorzystania z poważnej osoby która sprawdzi dokumentację.

Kolejna sprawa jest taka, że każdy pośrednik cwaniakuje, że musi wziąc z 1-3% za pośrednictwo a tak naprawdę przy wielu odmowach zgodzą się na kwotę 0,5% czy 2000 zł.
Generalnie pośrednicy działają w interesie WŁASNYM a nie w interesie kupującego - bardzo często przeszkadzają w rozmowach, negocjacjach. Generalnie trzeba ich cisnąć mocno bo jedyne co robią to szukają frajerów. Często sprzedający mieszkanie dostaje 5 telefonów tygodniowo od tego samego pośrednika aby miał on oferte danego mieszkania, czesto kłamią np. że mają klienta a przyprowadzaja kolege z pracy i proszą o podpisanie dokumentów przed udawaną prezentacją.

Warto posłuchać:
http://bankier.tv/czy-korzystac-z-uslug-posrednika-nieruchomosci-8286.html
rote

Postautor: student » 2015-01-07, 16:36

Witam,

pracowałem w trzech różnych biurach nieruchomości w Krakowie jako student, w przyszłym tygodniu opiszę jak wygląda praca w biurze nieruchomości od środka, kogo przyjmują, jaka jest wiedza pracowników, jakie sztuczki stosują aby złapać klienta itp. Każdy sam wyciągnie wnioski, czy warto współpracować z biurem nieruchomości. Teraz powiem tylko, że wiedząc jak to wszystko funkcjonuje nigdy nie dałbym oferty do biura nieruchomości ŻADNEGO - w każdym jest tak samo.
student

Postautor: sereno » 2015-02-05, 22:35

Moim zdaniem lepiej dać ogłoszenie sprzedaży np na prywatnaoferta bo portal rozniesie ogłoszenie na kolejne 100 portali łącznie z gratką czy allegro.
sereno

Postautor: MoniaMoniaMonia » 2015-02-11, 13:09

AniaAnia pisze:Uwaga
Ostrzegam przed biurem nieruchomości ECHO DOM sprzedaja oferty nieuczciwych deweloperów
Można wdepnąć w niezłe g...
Omijajcie szerokim łukiem

Witam,
ja miałam do czynienia z tym biurem i nie mogę powiedzieć na pracownika Pana Jarka F. złego zdania, zajął się moją nieruchomością od początku do końca, dysponował profesjonalnym sprzętem fotograficznym, wycenił realnie, wiedział o czym mówi i w przeciągu miesiąca mieszkanie zostało sprzedane i kasa była na koncie, przyprowadzał faktycznych klientów a nie fikcyjnych, miły, kulturalny, znający się na rzeczy. Gorąco polecam, Pani Ania może miała zły dzień albo nie miała do czynienia z Panem Jarkiem, dodam iż dostałam numer do niego z polecenia więc już ktoś wcześniej musiał być zadowolony.
MoniaMoniaMonia

Postautor: Jacek-krk » 2015-02-11, 13:16

MoniaMoniaMonia pisze:
Ostrzegam przed biurem nieruchomości ECHO DOM sprzedaja oferty nieuczciwych deweloperów

Witam,
ja miałam do czynienia z tym biurem i nie mogę powiedzieć na pracownika Pana Jarka F. złego zdania, zajął się moją nieruchomością od początku do końca, dysponował profesjonalnym sprzętem fotograficznym, wycenił realnie, wiedział o czym mówi i w przeciągu miesiąca mieszkanie zostało sprzedane i kasa była na koncie, przyprowadzał faktycznych klientów a nie fikcyjnych, miły, kulturalny, znający się na rzeczy. Gorąco polecam, Pani Ania może miała zły dzień albo nie miała do czynienia z Panem Jarkiem, dodam iż dostałam numer do niego z polecenia więc już ktoś wcześniej musiał być zadowolony.

Potwierdzam opinię Pani Moniki, śmiało z czystym sumieniem mogę polecić firmę EchoDom Nieruchomości w Krakowie, tu również pojawi się imię Pana Jarka, solidny i zaradny pracownik, również dostałem do z polecenia, długo walczyłem ze sprzedażą swojej nieruchomości (prawie rok) po czym wpadł Pan jarek, zrobił super foty, a w efekcie po 2 miesiącach mieszkanie zmieniło właściciela,
PS. Pani Aniu, jeśli kupiła Pani mieszkanie od dewelopera i nie jest Pani zadowolona to proszę pretensje mieć do siebie bo nikt Pani nie wcisnął mieszkania na siłę, chyba wiedziała Pani co kupuje ?
Jacek-krk

Postautor: Książ Wielki » 2015-02-13, 15:52

Ja ostrzegam przed współpracą z biurem Platinum House . Stosują praktyki wymuszania na kupującym podpisania umowy, pomimo iż reprezentują już interesy sprzedającego co jest niezgodne z Kodeksem Etyki Zawodowej Pośrednika i stanowi jedną z klauzul niedozwolonych w obrocie nieruchomościami, pomadto nie są zrzeszeni w żadnym zrzezszeniu pośredników. Unikajcie takich naciągaczy i biur niezrzeszonych !
Książ Wielki

Postautor: Gość Miechów » 2015-02-13, 16:43

Takie same praktyki stosuje biuro Ala.pl z Miechowa !!! Nie dajcie się nabierać !
Gość Miechów

Postautor: Janek » 2015-02-13, 17:10

Niestety takie praktyki stosuje wiele biur nieruchomości. Osoba, ktora podpisuje umowę z kupującym i sorzedającym nie może działać rzetelnie i w poszanowaniu intersów obu stron. Jeżeli dojdzie do targu i rozpoczną się negocjacje to po której ze stron taki pośrednik się opowie ? Wnioski wyciągnijcie sami i nie podpisujcie takich umów !
Janek

Postautor: rote » 2015-02-19, 19:27

Odradzam kupującym biuro pośrednictwa TANA nieruchomości w Krakowie.
Kompletnie nieprzygotowana zgrabna pseudo-pośrednik, wprowadza w błąd z premedytacją kupującego.
Jedyne co może to wpędzić kupującego w maliny. Odradzam szczególnie mało obeznane osoby - ta osoba wprowadza ciągle w błąd. Ocenę wystawiam fatalną. Niestety 90% obecnie pośredników nie pomaga w NICZYM, jedynie przeszkadza w negocjacjach. Ostatecznie mieszkanie zostanie wybrane na rynku pierwotnym lub bezposrednio od pośrednika.
rote

Postautor: chris » 2015-03-04, 21:45

Janek pisze:Niestety takie praktyki stosuje wiele biur nieruchomości. Osoba, która podpisuje umowę z kupującym i sprzedającym nie może działać rzetelnie i w poszanowaniu interesów obu stron. Jeżeli dojdzie do targu i rozpoczną się negocjacje to po której ze stron taki pośrednik się opowie ? Wnioski wyciągnijcie sami i nie podpisujcie takich umów !

Odpowiadając na pytanie. W biurze w którym ja pracuje sprawa jest bardzo prosta. Negocjacje co do ceny odbywają się poprzez pośrednika. Pośrednikowi zależy na doprowadzeniu do transakcji, ponieważ leży to w jego interesie, wiec jak najbardziej zależy mu na tym, aby obie strony się dogadaly co do ceny i byly nią usatysfakcjonowane, jeśli tak nie będzie jedna ze stron wycofa się i do transakcji nie dojdzie. Ostateczną cenę ustalają wlaściciel i kupujący poprzez pośrednika w trakcie negocjacji bez zbednych emocji i przepychanek slownych, co jak wiadomo przy takiej transakcji jak sprzedaż-kupno nieruchomości się zdarza.
Na marginesie, tak jak ktoś wspomnial wyżej; to rynek zweryfikuje nieuczciwych pośredników szkoda ze odbija się to na calej branży. Rozumiem te osoby które nie rozumieją za co pośrednik bierze tyle pieniędzy skoro (w ich mniemaniu) "w zasadzie nic nie robi". Pewnie gdybym nim nie byl myslalbym podobnie. Ale prosze nie byc ignorantem. Gdyby Państwo przepracowali jakiś czas w profesjonalnym biurze nieruchomości (bo o takich tu mówię) zmieniliby Państwo zdanie co do kokosowych zarobkow tych "darmozjadów" i co do " nic nie robienia". Pracuje od 9.00 - 19.00 od pn do pt + każda sobota ( 4,5 godziny).

Chcialbym jeszcze dodac ze gdyby ten zawod byl niepotrzebny w Krakowie (nie wiem jak w innych miastach) nie istnialoby ponad 300 biur nieruchomości (+/-) Jest popyt jest też podaż. Normalne prawa rynku. Jeśli ktoś mialby jakieś pytania co do tematu, chetnie odpowiem. Pozdrawiam
chris

Re: INDEPRO daje radę!

Postautor: Krasnal » 2015-03-20, 18:56

Zgadzam się z przedmówcą. Na lokalnym"poletku" mogę polecić INDEPRO. Mieszkanie sprzedali w niecałe dwa tygodnie :mrgreen:
Krasnal

Postautor: danika » 2015-04-15, 15:11

Zamiast inwestować prowizję w pośrednika, wolę kupić baner reklamoy i zapacić 50 zł. Projekt to nie problem, konfiguruje sie go na stronie pdonline.pl
danika

Postautor: adiK » 2015-04-17, 14:02

No zgadzam się
Awatar użytkownika
adiK

Postautor: wurm » 2015-05-01, 00:36

danika pisze:Zamiast inwestować prowizję w pośrednika, wolę kupić baner reklamoy i zapacić 50 zł. Projekt to nie problem, konfiguruje sie go na stronie pdonline.pl

również
wurm

Postautor: ulubieniec Kici » 2015-05-12, 12:16

Pozdrawiam Panią Kicie !!!
ulubieniec Kici

Postautor: Barczyńska » 2015-05-18, 20:49

WITAM

Nieuczciwe biuro nieruchomości: Patrycja Barczyńska Nieruchomości; numer licencji pośrednika: 8753.

Pośrednik zamieścił zdjęcia bez zgody właściciela, dodatkowo podając, że posiada ofertę na wyłączność. Umówił się z właścicielem na spotkanie podając się za osobę prywatną, przyprowadził na spotkanie potencjalnych klientów, którzy byli zaskoczeni piętrem, na którym znajduje się mieszkanie. Kiedy właściciel przyłapał go na kłamstwie stwierdził że "nie ma prawa być oburzony, ponieważ to nie on płaci za usługę".
Żenujące
Barczyńska

Postautor: djdarek » 2015-06-15, 20:18

mialem okazje korzystac z uslug Biura Sadurscy i jestem zawiedziony brakiem profesjonalizmu, nie sprawdzili dokladnie mieszkania ktore chcialem kupic, stracilem czas, czesc pieniedzy i sporo nerwow, agenci ttego biura pozostawiaja wiele do zyczenia - klamia jak z nut i wszystko potwierdza zeby tylko sprzedac nie liczy sie dla nich dobro tranzakcji dobrze ze notariusz dobrze sprawdzil stan prawny mieszkania i na tym sie skonczylo, dodatkowo charakter jednego pana agenta porownalbym do zwyklego ordynardego chama
djdarek

Postautor: molo » 2015-07-02, 14:59

Możesz skorzystać z oferty Agencji Bracia Sadurscy z Krakowa. Nieruchomościami komercyjnymi zajmuje się odział Lubomirski (a-b-s.pl). Zatrudniają licencjonowaną kadrę kierowniczą, dobrze promują oferty (przygotowują np. film promocyjny dla każdej nieruchomości). Dużym plusem jest też możliwość negocjacji prowizji.
molo

Postautor: Thar » 2015-07-03, 14:09

Ja sprzedawałem mieszkanie dość długo (z przyczyn rodzinnych miałem długą przerwę w wystawieniu mieszkania). Poniżej lista kilku biur, co do których miałem zastrzeżenia (z opisem sytuacji) przez ten czas.

1. Biuro Podgórze.
Telefon od kobiety, że jest zainteresowana kupnem i chce obejrzeć mieszkanie. W ustalonym dniu nie odbiera telefonów, a o umówionej godzinie przychodzi mężczyzna, przedstawia się jako agent z tego biura i podtyka umowę do podpisu. Na pytanie o rozmowę z tą kobietą odpowiedział, że to forma marketingu telefonicznego biura; wyszedł szybciej niż wszedł. Nie wiem tylko, czy to biuro istotnie tak działało zawsze, czy była to pop prostu prywatna inicjatywa pani telefonistki i pana agenta.

2. Platinum House z Książa.
Przyprowadzili dość niegrzeczną emerytkę (sprzedawała dom i chciała kupić mieszkanie w Krakowie), która jednak na koniec przeprosiła i wyjaśniła, że wybuchła, bo stale ją wożą po mieszkaniach, które kompletnie nie odpowiadają oczekiwaniom, jakie im przedstawiła, więc ma już dość.

3. Tecnocasa.
W okolicy mieszkania powstało biuro tej firmy, którego pracownicy swoją namolnością zbliżali się do stalkingu pomimo kilkakrotnych odmów współpracy z nimi, wydzwaniali i przychodzili przez kilka miesięcy z tą samą propozycją. W końcu po regularnym blokowaniu ich telefonów i niewpuszczaniu dali spokój.

4. Efekt - efektywny.com.
Zawarta została z nimi umowa, ustalona cena (wraz z warunkami jej negocjacji z potencjalnymi klientami). Niestety od razu mieszkanie zostało wystawione za cenę o kilkadziesiąt tysięcy niższą od ustalonej. Właściciel biura mówiąc kolokwialnie rżnął głupa i próbował wmówić, że przez to sprzedam mieszkanie w ciągu miesiąca (a wcześniej mu powiedziałem wprost, że mi nie spieszy się i mogę poczekać, aby uzyskać lepszą cenę). Umowa w końcu została wypowiedziana.
Thar

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kupno, sprzedaż i wynajem nieruchomości na rynku wtórnym