Skuteczny sposób na szybką sprzedaż mieszkania

Wymiana doświadczeń związanych z zakupem nieruchomości na rynku wtórnym oraz wynajmem; pośrednicy i opłaty. Porady ekspertów z Great House.

Skuteczny sposób na szybką sprzedaż mieszkania

Postautor: home_stager » 2011-11-03, 16:19

Zależy Ci na szybkiej sprzedaży mieszkania lub domu?
Chcesz uzyskać za swoją nieruchomość maksymalnie wysoką cenę?

Home Staging to znana na zachodzie technika stylizacji nieruchomości do
sprzedaży. Polega ona na połączeniu marketingu nieruchomości oraz odpowiednich
metod dekoracji wnętrz.

Umiejętna stylizacja wydobywa pełen potencjał mieszkania lub domu, dzięki czemu
nieruchomość prezentuje się atrakcyjniej i interesuje się nią większa ilość
potencjalnych nabywców.

Wnętrze przed stylizacją do sprzedaży

Obrazek

To samo wnętrze po stylizacji do sprzedaży

Obrazek

Celem home stagingu jest przekształcenie nieruchomości, dostosowanej do potrzeb i gustu właścicieli, w atrakcyjny produkt - spełniający oczekiwania rynku.

Badania potwierdzają, że dzięki profesjonalnemu przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży:
- nieruchomość sprzedaje się do 3 razy szybciej,
- uzyskuje się korzystniejszą cenę transakcyjną.

Nie musisz wyprowadzać się z domu, aby dobrze przygotować go do sprzedaży.

Home staging to tanie i szybkie przemiany, które procentują.

Jeśli chcą Państwo profesjonalnie przygotować swoją nieruchomość do sprzedaży i tym samym zwiększyć jej konkurencyjność na rynku, zachęcam do skorzystania z konsultacji.

Podczas konsultacji dokonuję analizy nieruchomości oraz doradzam jakie zmiany warto zastosować, aby odnieść sukces w sprzedaży. Zatwierdzone zmiany można przeprowadzić samodzielnie lub z moją pomocą.

Konsultacja trwa ok. 2 godzin, cena konsultacji wraz z pisemnym raportem sugerowanych zmian to 350 zł, cena bez raportu: 200 zł.

Zadzwoń lub napisz i umów się na konsultację w Twojej nieruchomości!

Pozdrawiam,

Anna Ziajka
Home Stager- stylista nieruchomości do sprzedaży
Obszar działania: Kraków i okolice
Tel. 602 223 793
E-mail: ziajkaa@gmail.com
home_stager

Re: Skuteczny sposób na szybką sprzedaż mieszkania

Postautor: narciara » 2013-08-01, 14:31

Z mieszkaniem jest tak, że my widzimy je normalnie, bank widzi ruderę bez wartości, a potencjalny kupujący widzi szopkę, którą trzeba będzie naprawiać.
Trzeba się nagimnastykować, żeby dobrze sprzedać dom czy mieszkanie
narciara

Postautor: donna » 2013-10-01, 09:05

moim zdaniem jeśli mieszkanie ładnie wygląda, bo jest przygotowane do sprzedaży to po wystawieniu na portale typu <a href="http://sprzedajemy.pl/nieruchomosci">tablica i sprzedajemy.pl</a> znajdzie kupca równie szybko jak ciepłe bułeczki, ludzie niestety czasami nawet nie są skłonni posprzątać mieszkania przed zrobieniem zdjęć do sprzedaży i to jest największy absurd
donna

Postautor: DrHouse » 2013-10-08, 09:28

donna pisze:moim zdaniem jeśli mieszkanie ładnie wygląda, bo jest przygotowane do sprzedaży to po wystawieniu na portale typu <a href="http://sprzedajemy.pl/nieruchomosci">tablica i sprzedajemy.pl</a> znajdzie kupca równie szybko jak ciepłe bułeczki, ludzie niestety czasami nawet nie są skłonni posprzątać mieszkania przed zrobieniem zdjęć do sprzedaży i to jest największy absurd

Dokładnie. A przecież pierwsze wrażenie jest najważniejsze ;)
DrHouse

Postautor: Złośnica » 2013-10-22, 20:52

Moim zdaniem na początku trzeba rozejrzeć się za odpowiednim miejscem do ogłoszenia. Gdy ja sprzedawałam mieszkanie przejrzałam wiele serwisów z ogłoszeniami. Ale głownie skupiłam się na tej stronie www.immobi.pl
I własnie z tego serwisu było najwięcej chętnych osób, które chciały kupić moje mieszkanie dlatego uważam że odpowiedni serwis ogłoszeniowy to postawa.
Złośnica

Postautor: jadzia11 » 2013-12-12, 14:38

Pierwsze wrażenie to podstawa.
http://www.forum-kredytowe.pl - kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości
http://www.hipoteczny-kredyt.info - szczegóły programu "Mieszkanie dla Młodych"
jadzia11

Postautor: ciastko » 2014-01-05, 17:25

:-) dobra reklama, w ogloszeniach lokalnych i internecie
ciastko

Postautor: xavier » 2014-01-28, 21:44

portale ogłoszeniowe to podstawowe miejsca na których trzeba zamieścić ofertę, gdy brakuje chętnych można skorzystać z biura ogloszeń
http://odwlasciciela.pl/-Biuro ogloszeń
xavier

Postautor: Blueone » 2014-05-13, 15:09

ostatnio też się właśnie zastanawiałam jakie są najskuteczniejsze sposoby na szybka sprzedaż nieruchomości i wpadłam na stroną Sprzedaż domów Rzeszów http://idomo.pl/blog/ i tam właśnie w szybki i prosty sposób opisani poszczególne kroki jakie trzeba wykonać przed prezentacja mieszkania czyli dokładne wysprzątanie, poukładanie rzeczy, delikatny wystrój poprzez włożenie kwiatów do wazonu a to wszystko po to aby nowy właściciel mógł od wejścia czuć się jak u siebie w domu :)
Sprzedaż domów Rzeszówhttp://idomo.pl/blog/
Awatar użytkownika
Blueone

Postautor: madlen » 2014-09-07, 12:10

Moim zdaniem nie można ograniczać się do zamieszczania ogłoszenia na kilku portalach. Im wiecej ogłoszeń, tym większa szansa, że ktos się zgłosi. Fajnym narzędziem jest np. http://prywatnaoferta.pl gdzie za grosze ogłoszenie zamieszczane jest za nas na ok. 100 stronach. No i tak jak napisała jadzia11 "pierwsze wrażenie to podstawa" - dobry opis i zdjęcia.
madlen

Postautor: hevina » 2014-09-17, 17:33

Ja się dziwię, że ludzie którzy sprzedają mieszkania czy domy, nie "odpicowują" tych swoich nieruchomości. Właśnie jestem na etapie oglądania domów i to co widzę, to często obraz nędzy i rozpaczy. Np. zaniedbany ogród, brudna kuchnia itp. Szok dla mnie. Ja rozumiem, że chcą się pozbyć tej nieruchomości, ale pierwsze wrażenie jest najważniejsze, i np. trawa do pasa w ogrodzie na pewno nie pomaga w srzedaży domu
hevina

Postautor: emmira » 2014-09-25, 17:02

Z pewnością nieruchomość trzeba odświeżyć. Pomalować ściany, sufity, skosić trawę jeśli jest ogródek, i wysprzątać. Zdecydowana większość obejrzanych przeze mnie nieruchomości była w fatalnym stanie, a cena mocno wygórowana. Warto też uszczelnić okna, drzwi, a czasem dokonać wymiany.
emmira

Postautor: daktyl » 2014-12-30, 11:19

Na pewno jak mieszkanie, dom jest odświeżone to będzie bardziej atrakcyjne dla kupujących. Mnie się podoba to, że w agencji Nowodworski Estates jest dekorator wnętrz, który pomoże to mieszkanie odświeżyć, tak je podrasuje. Ale też myślę, że jednak lepiej i łatwiej byłoby się zgłosić do pośrednika, który się zajmie wszystkimi formalnościami. Tak jest lepiej, a nie na własną rękę się martwić o to, że trzeba sprawdzać odświeżać te ogłoszenia.
daktyl

Postautor: ungr.eu » 2015-02-04, 16:52

home_stager pisze:Zależy Ci na szybkiej sprzedaży mieszkania lub domu?
Chcesz uzyskać za swoją nieruchomość maksymalnie wysoką cenę?

Home Staging to znana na zachodzie technika stylizacji nieruchomości do
sprzedaży. Polega ona na połączeniu marketingu nieruchomości oraz odpowiednich
metod dekoracji wnętrz.

Umiejętna stylizacja wydobywa pełen potencjał mieszkania lub domu, dzięki czemu
nieruchomość prezentuje się atrakcyjniej i interesuje się nią większa ilość
potencjalnych nabywców.

Wnętrze przed stylizacją do sprzedaży
zdj 1
To samo wnętrze po stylizacji do sprzedaży
zdj 2

Celem home stagingu jest przekształcenie nieruchomości, dostosowanej do potrzeb i gustu właścicieli, w atrakcyjny produkt - spełniający oczekiwania rynku.

Badania potwierdzają, że dzięki profesjonalnemu przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży:
- nieruchomość sprzedaje się do 3 razy szybciej,
- uzyskuje się korzystniejszą cenę transakcyjną.

Nie musisz wyprowadzać się z domu, aby dobrze przygotować go do sprzedaży.

Home staging to tanie i szybkie przemiany, które procentują.

Jeśli chcą Państwo profesjonalnie przygotować swoją nieruchomość do sprzedaży i tym samym zwiększyć jej konkurencyjność na rynku, zachęcam do skorzystania z konsultacji.

Podczas konsultacji dokonuję analizy nieruchomości oraz doradzam jakie zmiany warto zastosować, aby odnieść sukces w sprzedaży. Zatwierdzone zmiany można przeprowadzić samodzielnie lub z moją pomocą.

Konsultacja trwa ok. 2 godzin, cena konsultacji wraz z pisemnym raportem sugerowanych zmian to 350 zł, cena bez raportu: 200 zł.

Zadzwoń lub napisz i umów się na konsultację w Twojej nieruchomości!

Pozdrawiam,

Anna Ziajka
Home Stager- stylista nieruchomości do sprzedaży
Obszar działania: Kraków i okolice
Tel. 602 223 793
E-mail: ziajkaa@gmail.com

Z prawie 4 letniego doświadczenia ze współpracy z Firmami remontującymi nieruchomości z rynku wtórnego, śmiało można stwordzić, że wszystko o czym pisze Pani Ania ma duży wpływ na sprzedaż.
Czasami patrząc na portale z ogłoszeniami widzimy zdjęcia, pod którymi chciałoby się zapytać "jak skutecznie nie sprzedać nieruchomości".
Czasami drobne zmiany mają duży wpływ na sprzedaż lub w ogóle na pojawienie się Klienta. Dzięki podobnym zabiegom oraz dołączeniu do tego interaktywnych spacerów wirtualnych takich jak ten:

http://ungr.eu/prezentacje360/mieszkania/item/198-wizualizacja-mieszkania-2-pokoje-prezentacja-360-stopni-wnetrza

Firmy o których już wspomniałem zwiększyły swoją sprzedaż. Jak widać jest to coś czego rynek oczekuje i co ma szansę wprowadzić dodatkowe standardy przy sprzedaży/zakupie niruchomości.

UNGR.EU
Interaktywne Spacery Wirtualne 360°
ungr.eu

Postautor: marcinwroblewski » 2015-03-26, 12:06

Sam miałem mieszkanie do sprzedania w Warszawie i próbowałem na własną rękę. Niestety przez dwa miesiące nie przyniosło to spodziewanych rezultatów. Skorzystałem z pomocy biura nieruchomości Afisz. Umieścili ogłoszenie mojego na swojej stronie i zaprzyjaźnionych serwisów i po trzech tygodniach udało mi się sprzedać mieszkanie. Jakby ktoś miał problemy to polecam skorzystać z pomocy jakiegoś biura lub agencji nieruchomości.
Awatar użytkownika
marcinwroblewski

Postautor: tymon » 2015-04-13, 11:32

Proponuję naklejkę w okno, albo baner na balkonie, to zawsze przekłada się na ruch w telefonach do sprzedających. Warto, żeby taki baner się jakoś wyróżniał. Niektóre strony mają kreator, w kórym można samemu zaprojektować taką relamę naszego mieszkania. Ostatnio znalazłem http://www.pdonline.pl/dla-firm/biura-nieruchomosci/baner-reklamowy-ogloszenia-sprzedam-dzialke.html. mamn nadzieję, że pomogłem
tymon

Postautor: Baner » 2015-04-18, 20:44

Ten pomysł z banerami to zawsze kolejny sposób na zdobycie zainteresowania. Swoje zamówiłem z Print Depot tak jak tymon.
Baner

Postautor: Jarek » 2015-05-01, 00:29

ten print depot to www.dcol.pl?
Jarek

Postautor: kosowski92 » 2015-06-18, 10:34

Czasami pojawiają się takie ogłoszenia, że z kupię mieszkanie w okolicy, więc wtedy na pewno by sie przydał baner. Dodatkowo można odświeżyć mieszkanie, pomalować je na biało, żeby ludzie się nie przestraszyli i jak kupią mieszkanie to pomalują na jaki będą chcieć.
kosowski92

Postautor: Kaczabia » 2015-08-20, 10:03

Aby szybka, skutecznie i łatwo sprzedać mieszkanie, trzeba zadbać o jego odpowiednią wycenę. A żeby do tego doszło, potrzebujemy odpowiedniego przygotowania samego mieszkania. Mam na myśli między innymi aranżację, zobaczcie http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/aranzacja-i-wykonczenia-wnetrz-jako-inwestycja-w,2145136,4199 Ludzie myślą, że wystawią mieszkanie na sprzedaż i wszyscy się na nie od razu rzucą. A to nieprawda.
Kaczabia

Następna

Wróć do Kupno, sprzedaż i wynajem nieruchomości na rynku wtórnym