OBSŁUGA NAJMU MIESZKAŃ

Mieszkania spółdzielcze, wspólnoty, zarząd i zarządcy nieruchomości

Re: OBSŁUGA NAJMU MIESZKAŃ

Postautor: Kraków » 2016-07-27, 09:24

Moje mieszkanie pilnuje PROMABI. Generalnie bez zastrzeżeń. Widac, ze pelny profesjonalizm i sie staraja dla klienta :) Jak chodzi o koszty zarzadzania to naprawde uczciwe jak na to, ze mam święty spokoj i praktycznie caly rok wynajete mieszkanie.

Polecam.
Kraków

Postautor: LASOCKI » 2016-07-30, 12:54

mysz86 pisze:hmm dziwne wyglądają jakby te opinie nie były do końca prawdziwe. (oczywiście nie mówie że nie są tylko dziwnie wyglądaja.)

Czemu dziwnie? Dla mnie opinie jak opinie. Kazdy pisze jak potrafi :) Moze jakieś zle sa na innych forach hehe choc ja nie trafilem zbyt duzo jak sprawdzałem.
LASOCKI

Postautor: Chudy28 » 2016-09-24, 13:24

12 % od czynszu? Czy od całej kwoty wynajmu pobiera firma?
Chudy28

Postautor: Viola » 2017-01-27, 17:22

Moim mieszkaniem zarządza Promabi od kilku miesięcy. Nie mam zastrzeżeń póki co :) Mam nadzieję, że tak będzie przez wszystkie lata współpracy. Jedyny "minus" to, że z różnymi tematami trzeba dzwonić do różnych osób, ale to chyba na plus w zasadzie, że księgowa to księgowa hehe. Ja polecam :-)
Viola

Postautor: WjakWynajem :) » 2017-02-13, 22:29

Chudy28 pisze:12 % od czynszu? Czy od całej kwoty wynajmu pobiera firma?

Chyba nikt nie odpisal. Jak pytasz o Promabi to pobieraja 12% od czynszu najmu (tego co zarabiasz). Ja oddalem akurat do Pana Jozefa bo przesdatawiciele innych firm do mnie nie trafili jakos, ale testuj jak masz czas. Ja ich polecam bo poki co bez pudla dzialaja :)
WjakWynajem :)

Postautor: Polonia » 2017-03-09, 16:39

Czytam rozne fora i duzo pozytywow dla Promabi. Firm konkurencyjnych tez sporo. Tak sobie mysle czy oni serio tacy super sa czy wiecej osob pisze :)) ja jestem na etapie oddania mieszkania i musze przyznac, ze i ja stawiam Promabi na 1 miejscu. Zarowno podejscie przedstawiciela firmy Pana Jozefa, jak i ogolny zarys dzialania mnie przekonuje. W kilku opiniach info ze czasem poslizg w platnosciach, ale przy tylu mieszkaniach kazdemu moze sie zdarzyc. Mi czasem tez cos umknie przy 1 mieszkaniu :P. Takze mysle, ze bedzie TAK dla Promabi.
Polonia

Postautor: PiotrekKrakow » 2017-03-29, 10:53

Witam. Ja mam 3 mieszkania w Krakowie. Oddalem jednej firmie "X" i teraz żałuję. Nie wiem na ile opinie o Promabi sa prawdziwe (jak ktos tu zarzucil) ale moje mieszkania od 4 lat co jakis czas maja pustostan po kilka miesiecy...moze zbieg okoliczności, ale mieszkaniami moich znajomych zarzadza PROMABI wlasnie i najdluzszy pustostan trwal 3 tygodnie a najkrotszy jeden dzien...obawiam sie wiec ze to bardziej kwestia zaangazowania, bo mieszkania w dosc fajnej lokalizacji a jedno prawie w centeum i tak sie zastanawiam czy nie zmienic zarzadcy :( fakt oplata za przejęcie drugi raz, ale tak jak dziala to teraz to trace jeszcze wiecej. A Promabi ... to wyczytalem jeszcze ze robia szkolenia MistrzWynajmu.pl wygladaja sensownie i chyba sie przejde na to i ich poznam zamiast czytac opinie na necie :)
PiotrekKrakow

Postautor: MieszkankoKrakowskie » 2017-05-08, 10:04

Opinie opiniom nierówne. Fakt ze o Promabi duzo pozytywow a prawie wcale negatywów, ale tyle co powiem ze zaryzykowalam i oddalam wlasnie im jakis czas temu. Poki co bez "wpadki". Wszystko na czas, zawsze w kontakcie. Moge jedynie polecić Promabi i potwierdzić krążące w sieci opinie. Pan Józek naprawde ogarnięty gość :) Jest tam jeszcze jakichs dwoch Panow innych i Pani takze zespół dosc dosc :)
MieszkankoKrakowskie

Postautor: MariuszMar. » 2017-05-25, 15:52

Witam. Tak sledze to forum i faktycznie same pozytywy dla Promabi. Nie wyróżnie sie, bo tez chcialem dodac swoje trzy grosze na TAK dla Promabi. Polecam serdecznie! Zero problemów od kiedy oddalem im mieszkanie. Mlodzi, prężnie dzialajacy ludzie. Widac, ze im sie chce :) polecam.
MariuszMar.

Postautor: poraneczka » 2017-06-23, 08:30

Ja mam zlecone w Bon Forum http://www.bon-forum.pl/ i też bardzo sobie chwalę. Bardzo solidnie i rzetelnie wywiązują się z obowiązków, co mi jest na rękę, bo często wyjeżdżam. Naprawdę są dobrzy w tym co robią.
poraneczka

Postautor: Krzysiek » 2017-07-29, 23:46

Hej, poszukuje firmy do zakupu a później zarządzania tymi mieszkaniami . Mieszkam za granicą wie nie ma szans na moje częste wizyty w kraju. Celuje w Gdańsk, ale nie ograniczam się do jednego miasta, po prostu do Gdańska mam najbliżej. Jeżeli ktoś zna lub korzystał z firmy która pomaga w zakupie a później w zarządzaniu proszę o kontakt chris7rmcf@gmail.com lub po prostu prosze o odpowiedz na forum
Krzysiek

Postautor: Marcin » 2017-08-10, 11:02

Osobiście przejrzałem już kilkanaście forum internetowych i naczytałem się wielu opinii na temat firm zarządzających z Warszawy i przyznam szczerze bardzo pesymistycznie byłem nastawiony do oddania swojego mieszkania pod zarządzanie którejkolwiek z nich. Niestety sytuacja życiowa zmusiła mnie do wyjazdu i chcąc nie chcąc musiałem zlecić komuś zajmowanie się nim w trakcie mojej nieobecności.

Zdecydowałem się na firmę We Rent http://www.we-rent.pl/i jestem z niej naprawdę zadowolony. Bardzo miła obsługa oraz naprawdę świetny kontakt z opiekunem mojego mieszkania. Wszystkie informacje od nich otrzymuje drogą mailową co w związku z moimi obowiązkami służbowymi i brakiem czasu na odbieranie non stop telefonu jest dla mnie bardzo ważne. Jak do tej pory wszystko jest w porządku
Marcin

Postautor: marcepan » 2017-08-25, 23:34

Kaorzystam z usług PROMABI od jakiegoś czasu. Lokatorzy zawsze uciekają po 9 miesiącach, promabi kasuje % za znalezienie nowych z czym im strasznie długo schodzi, pustostany są po 3 miesiące+. Co chwilę zadłużenie za prąd lub w spółdzielni. Na maile często nie odpisują. Nie polecam.
marcepan

Postautor: PawelKrakow » 2017-08-26, 16:50

Ja tez jestem z Promabi. W zasadzie u mnie mieszkanie caly czas wynajete i owszem biora za nowego, ale poki co najemca mieszka 3 rok. Takze nie mogę zgodzić sie z opinia "marcepan". Płatności zdarzyło sie opoznienie raz moze dwa, ale dla mnie osobiscie to nie problem. Wazne ze płacone ;) a poślizg rzecz zrozumiala przy tej ilosci mieszkan.

"marcepan" czemu nie zmienisz firmy jak Promabi Ci nie odpowiada??
PawelKrakow

Postautor: KrakowWynajmeM. » 2017-09-09, 17:18

Potwierdzam opinie odnośnie Promabi. Ja jestem zadowolony bardzo. U mnie platnosci bez pudła. Praktycznie idealnie jak chodzi o media. Do mnie za najem zawsze 15 dnia miesiaca. Jesli chodzi o pustostant to nie zgodze sie z opinia wyzej. Przerwa max do miesiąca, umowy roczne zawsze chyba ze sie zgodze na krotsza. Wydaje mi sie ze opinia o tym, ze Promabi kasuje za nowego i specjalnie robi zawsze 9 mcy jest troche przesadzona. Chyba ze mieszkanie jest w kiepskim miejscu i slabo sie wynajmuje. Firma jako taka stara sie bardzo. Pozdrawiam
KrakowWynajmeM.

Postautor: KrakowWynajmeM.1 » 2017-09-09, 17:37

Nie dopisalo sie jedno zdanie w mojej opinii.
Chyba ze mieszkanie jest w kiepskim miejscu.... wydaje mi sie ze firma nie ma wielkiego biznesu w szukaniu nowego najemcy na sile za 300-400 zl. Jak to liczyłem to w zasadzie taki mniej wiecej koszt znalezienia jak sa ogloszenia, pracownicy itd. Pozdr
KrakowWynajmeM.1

Postautor: MagdaMm » 2017-10-22, 08:33

Zastanawiajace pozytywy na forach dla Promabi Krakow, ale z drugiej strony mialam przyjemnosc poznac osoby tam pracujace i naprawde bez pudła. Pelna kultura, zaangazowanie, wiedza w temacie. Oddalam im swoje mieszkanie po dlugich poszukiwaniach i poki co jestem zadowolona bardzo. Mieszkanie wynajete, dostalam skan umowy najmu, wszystko zalatwili w moim imieniu. Mogloby byc troche taniej, ale jak to na rynku za jakosc trzeba zaplacic :) ja wole doplacic wiecej i wiedziec ze w nocy o północy ktos zareaguje jakby cos sie dzialo albo ze faktycznie beda szukac najemcy jak bedzie puste. Polecam.
MagdaMm

Postautor: mario12155 » 2017-10-23, 14:48

ja słyszałem, że nie przyjmują wszystkich mieszkań no i nie wiedzieć czemu pobierają od najemców wysoką bardzo kaucję - co może ich odstraszać
mario12155

Postautor: Babuu22 » 2017-10-24, 15:19

Moim mieszkaniem Promabi zarządza od ponad 4 lat i bez problemu się wszystko odbywa. Wiadomo zdarzają się poslizgi drobne np. w płatności za czynsz administracyjny przy zmianie najemców, ale z tego co wiem mają już mieszkań duuużo więc ogarnięcie z dnia na dzień pewnie nie zawsze się udaje.

"mario12155" co do Twojej uwagi z doświadczenia mojego, kaucja jest owszem wyższa niż jeden czynsz najmu jak to się przyjęło, ale moim zdaniem bardzo sensownie. Dla przykładu: mieszkanie za 2000 najem + 300 czynsz administracyjny i kaucja ok. 2500 - 2600 zł. Nie wydaje mi sie to dużo. Zależy też pewnie od standaru mieszkania :) nie bardzo się znam. Ogólnie ja jestem zadowolony.
Babuu22

Postautor: WITEK111 » 2017-11-02, 23:50

Krzysiek pisze:Hej, poszukuje firmy do zakupu a później zarządzania tymi mieszkaniami . Mieszkam za granicą wie nie ma szans na moje częste wizyty w kraju. Celuje w Gdańsk, ale nie ograniczam się do jednego miasta, po prostu do Gdańska mam najbliżej. Jeżeli ktoś zna lub korzystał z firmy która pomaga w zakupie a później w zarządzaniu proszę o kontakt chris7rmcf@gmail.com lub po prostu prosze o odpowiedz na forum

Witam wszytskich. Jak sie zastanawiasz to uderzaj do Promabi. U mnie extra wszystko poszlo tyle ze zmienilem miasto inwestycji na Kraków, bo akurat Promabi mnie przekonało ze wszystkich sprawdzonych przeze mnie firm. Jakbys miał pytania to pisz, czasem zerkam na forum to odpowiem. Pozdrawiam
WITEK111

Poprzednia

Wróć do Spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe, zarządzanie nieruchomościami