OBSŁUGA NAJMU MIESZKAŃ

Mieszkania spółdzielcze, wspólnoty, zarząd i zarządcy nieruchomości

OBSŁUGA NAJMU MIESZKAŃ

Postautor: route66 » 2014-12-12, 15:54

Witam!
Chciałbym podzielić się z Wami moją opinią na temat krakowskiego biura obsługującego mieszkania na wynajem.
Moje dwa lokale oddałem w zarządzanie firmie Promabi.
Jedno mieszkanie wymagało remontu, w drugim wszysko było ok. Firma staneła na wysokości zadania - zajęli się tym. Dziś nie przejmuję się wynajmem, bo Promabi zajemuje się dosłownie wszystkim.
Bardzo fajnie układa się nam wspólpraca.
Pozdrawiam[/quote][/quote]
route66

Re: OBSŁUGA NAJMU MIESZKAŃ

Postautor: gonzalesa » 2015-01-27, 11:50

Miło, że ktoś tutaj wyraża swoje opinie na takie tematy. W razie co można się pokusić do skorzystania z usług sprawdzonej już obsługi najmu mieszkań :).
gonzalesa

Postautor: sweety » 2015-03-19, 12:30

ile zainkasowali za taką pomoc?
już niedługo domek, ale do tego czasu pozostaje chyba tylko taki leżak ogrodowy na balkonie ;)
Awatar użytkownika
sweety

Postautor: route66 » 2015-03-23, 16:08

sweety pisze:ile zainkasowali za taką pomoc?

Jednorazowo 1000 zł brutto i 12% czynszu co miesiąc od bieżącej obsługi, jesli mieszkanie jest wynajmowane. Jesli stoi puste to 0%.
route66

Postautor: abigail222 » 2015-12-15, 12:22

Witam,

Zgadzam się z opinią "route66". Ja rownież oddałam swoje mieszkanie pod opiekę Promabi, również robili remont. Co do kosztów takiego zarządzania i tego, że o tym nie musiałam i nie muszę myśleć to uważam, że naprawdę uczciwie! Potwierdzam opłatę miesięczną 12% jeśli mieszkanie jest w miarę w Centrum, bo jak gdzieś daleko to może być trochę więcej, ale to trzeba dopytywać już kogoś z Promabi.

A! Ważne, a może się komuś przyda, jeśli robią remont i komuś zależy, żeby było dobre pod najem, a nie ma ambicji wybierania szafek, lodówek itd to też można zlecić i naprawdę wejść na gotowe tylko i obejrzeć efekt :P (ja tak zrobiłam i naprawdę jest ok). Tyle mogę dodać od siebie.
abigail222

Postautor: MasterOfDisaster2016 » 2015-12-22, 11:44

route66 pisze:Witam!
Chciałbym podzielić się z Wami moją opinią na temat krakowskiego biura obsługującego mieszkania na wynajem.
Moje dwa lokale oddałem w zarządzanie firmie Promabi.
Jedno mieszkanie wymagało remontu, w drugim wszysko było ok. Firma staneła na wysokości zadania - zajęli się tym. Dziś nie przejmuję się wynajmem, bo Promabi zajemuje się dosłownie wszystkim.
Bardzo fajnie układa się nam wspólpraca.
Pozdrawiam
[/quote][/quote]

Faktycznie, ciekawa firma i dość pop ularna w Krakowie. Kontaktowali się ze mną i proponowali także pozykiwanie najemcy na zgłoszoną nieruchomość. Chyba się zdecyduje bo szkoda czasu tracić na wyszukiwanie odpowiednich najemców i dopinanie wszystkich formalności z nimi.
MasterOfDisaster2016

Postautor: abigail222 » 2016-01-04, 11:12

hej ponownie i noworocznie :)

MasterOfDisaster2016 z tego co wiem to Promabi nie szuka tylko najemcy jak biuro pośrednictwa. Oni są jakby "opiekunem" czyli oddajesz w zarządzanie mieszkanie, oni pilnują porządku, ciągłości najmu, terminowości wpłat od Lokatorów i regulują rachunki. Możesz się podpytać czy tylko Ci znajdą Najemcę, ale wydaje mi sie, ze nie, bo z tego co mi mówili nie chcą się rozdrabniać i robić wszystkiego tylko dobrze robić to co robią :) Myślę, że teraz jest podobnie. Jakbyś szukał kontaktu to jest na stronce www.promabi.pl (jeszcze się odpala, ale wiem, że własnie zmieniają na nową).

Najlepszego w Nowym Roku :-D
abigail222

Postautor: lola » 2016-01-15, 17:43

dla włascicieli ok, ale ludzie ktorzy wynajmuja sa zostawieni sami sobie, osoby z tej firmy nie odpisuja na maile i nie wywiazuja sie z umow, DRAMAT , zero kultury - pan Jozef w szczegolnosci
lola

Postautor: PROMABI » 2016-01-19, 19:13

Witaj,

"Lola" czy korzysta Pani na stałe z usług naszej Firmy? Jeśli tak i z jakiegoś powodu jest Pani niezadowolona to prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta, aby tą sprawę wyjaśnić. Zarówno z Właścicielami mieszkań jak i Najemcami mamy stały kontakt, a wszelkie niejasności są wyjaśniane w najszybszym możliwym terminie.

Pozdrawiamy,
Zespół PROMABI
PROMABI

Postautor: Bartosz Stasiak » 2016-01-28, 16:20

Dzień dobry,

dołączę moją krótką opinię na temat firmy, która zajmuje się moim mieszkaniem. Może się komuś przyda.

Ja mam 3 mieszkania w Krakowie w różnych lokalizacjach i wszystkimi mieszkaniami zajmuje się firma Promabi. Wiem, że od chyba 10-11 lat zajmuja się najmem więc pojęcie mają. Pustostany w zasadzie się nie zdarzają, ale to kwestia co dla kogo znaczy pustostan (dla mnie jak mieszkanie czeka na Lokatora mniej niż 4 tygodnie to jest ok.) aczkolwiek najdłużej jedno stało 3 tygodnie. Myślę, ze wynika to z tego, że bardzo umiejętnie podpisują umowy najmu i dopasowują umowe najmu do Najemcy żeby np. nie kończyła się w "martwym sezonie".

Ogólnie poziom opieki nam mieszkaniami, kontakt, reakcje na awarie, ceny za zarządzanie oceniam na super plus także jak ktoś się zastanawia to ja mogę polecić.

Pozdrawiam
Bartosz Stasiak

Postautor: Lukasz » 2016-01-30, 18:08

Witam, odnosnie Promabi to chetnie sie wypowiem, bo moja przygoda z nimi zaczela sie kilka miesiecy temu. Mam mieszkanie dosc daleko od Centrum i plus dla Promabi, ze podjeli wyzwanie i je wzieli w zarzadzanie! Wiekszosc firm, ktore sprawdzalem byla zainteresowana wylacznie mieszkaniami w centrum (wiadomo latwiej z komunikacja zarowno dla zarzadcy jak i potencjalnych lokatorow). Na szczescie Promabi mi nie odmowilo, choc od razu szczerze Pan Jozef z firmy powiedzial jakie moga byc utrudnienia i ze pomimo ich staran moge chwile czekac na zysk z najmu. Na szczescie udalo sie wynajac w ok.2 tygodnie od przekazania kluczy. Takze plus za szczerosc, zaangazowanie i podjecie wyzwania!

Pozdrawiam
Lukasz

Postautor: dobraciocia » 2016-02-03, 11:54

o niezle ;) wlasnie się zastanawiałam co zrobić z mieszkaniem które otrzymałam w spadku, może właśnie dam w zarządznie do takiej firmy - dużo biorą prowizji?
dobraciocia

Postautor: Łukasz1 » 2016-02-04, 10:59

dobraciocia pisze:o niezle ;) wlasnie się zastanawiałam co zrobić z mieszkaniem które otrzymałam w spadku, może właśnie dam w zarządznie do takiej firmy - dużo biorą prowizji?

Ja oddałem mieszkanie (Lukasz, bo mi wywalaja jak wpisuje to samo) do firmy PROMABI kilka miesięcy temu tak jak pisałem wyże i opłaty jakie poniosłem:

1. Opłata za przejęcie mieszkania 1200 zł
2. Opłata za zarządzanie co miesiąc 12% od tego co ja zarabiam, czyli jak mam za najem 1000 zł + czynsz + media to płacę od tego 1000 zł.
3. Ewentualna opłata jak coś się psuje i muszą interweniować, to jest koszt 10-20% wartości naprawy zależy co się sypnie. Plus jest taki, że drobne rzeczy robią i nawet nie zgłaszają albo mobilizują najemców np. do wymiany żarówki :)

Wiadomo, że jak musisz np. zrobić remont, wyposażyć itd to albo zrobisz sama albo im zlecisz żeby mieć z głowy. A no i opłaty są zależne od tego, gdzie masz mieszkanie? Czy w centrum Krakowa czy za Hutą? Także najlepiej to zadzwonić i się dopytać. Tu masz stronę jak coś i wszystkie kontakty: www.promabi.pl

Mam nadzieje, ze pomogłem. pozdr
Łukasz1

Postautor: Ania S. » 2016-02-05, 12:21

Potwierdzam wypowiedź [Lukasz1], warto dopytać co i jak. Mam mieszkanie na w Bieżanowie i też nim zarządza Promabi. Biuro mają na Romanowicza 11 (wcześniej Zabłocie 23) więc w zasadzie wszędzie mają blisko :) Płacę 12% miesięcznie za zarządzanie i jednorazowa oplata wyniosła 1200 PLN. Na pewno cena jest kwestią zarówno lokalizacji jak i standardu mieszkania, bo jedno się wynajmie od ręki a nad drugim się trzeba gimnastykować.

Na stronie internetowej www.promabi.pl jest wszystko i o firmie i co robią. Nie ma cennika jako takiego z tego co widziałam, ale to pewnie dlatego, że każdy "przypadek" jest inny i się dogadać można. Polecam
Ania S.

Postautor: jolkaa » 2016-02-05, 15:24

Przydatne informacje, bo musze coś wynająć i szukam :)
jolkaa

Postautor: AnnaKraków » 2016-02-22, 18:07

Witam,

Mi też zarządza Promabi w Krakowie. Ogólnie bardzo pozytywnie. Płatności wiadomo są, bo jak każda firma muszą zarabiać, ale uważam, że kwoty bardzo przyzwoite. Ja mam mieszkanie na Bronowicach i też płacę 12%, a opłata za przejęcie była 1200 zł tyle, że w tym już jest znalezienie pierwszego Lokatora więc tak jakby tej opłaty nie było :) bo jakby szukało biuro to i tak trzeba zapłacić. Sensownie działają. Młodzi ludzie prowadzą firmę więc widać, że im się chce :) i oby tak przez kolejne 100 lat.

Pozdrowienia dla Promabi.
AnnaKraków

Postautor: Wiktoria » 2016-03-16, 16:01

Witajcie,

Moim mieszkaniem zarządza Promabi,mogę krótko powiedzieć, że wszystko ok! Szybko znajdują najemców, załatwiają wszelkie formalności, awarie itd. Dzięki temu, że mają ode mnie pełnomocnictwo notarialne to mogą załatwiać wszelkie kwestie np. w Urzędzie Skarbowym (co w moim przypadku jest super, bo mieszkam w Anglii). Z tego co widziałam to zajmują się też kupowaniem mieszkań dla Klientów - pod zarządzanie. Nie robili tego jak ja oddawałam swoje mieszkanie więc się rozwijają :)

Pozdrawiam, Wiktoria
Wiktoria

Postautor: mysz86 » 2016-04-13, 12:04

hmm dziwne wyglądają jakby te opinie nie były do końca prawdziwe. (oczywiście nie mówie że nie są tylko dziwnie wyglądaja.)
mysz86

Postautor: PrzemekKraków » 2016-04-13, 14:44

Może moja opinia nie będzie zbyt w temacie, bo nie mam mieszkania na wynajem, ale miałem przyjemność mieszkać w mieszkaniu, którym zajmowała się firma Promabi. Moge powiedzieć tyle, że wszystko odbywało się bez najmniejszych problemów. Jak coś się zepsuło to instruowali czy koszt po mojej stronie (np. jak przeciekała w kranie uszczelka) czy też nie. Odwiedziny w mieszkaniu również wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się. Właściciela w sumie nie poznałem, bo nie było takiej potrzeby :) Jeden minus (dla właścicieli pewnie plus), robią mega szczegółowy protokół jak się wynajmuje mieszkanie, a potem sprawdzają dokładnie i ewentualne usterki idą z kaucji, ale do przeżycia trzeba po prostu dbać o mieszkanie i jest ok :)

Pozdrawiam, Przemek
PrzemekKraków

Postautor: Annaaa » 2016-06-14, 16:10

Witam. ja korzystam z uslug Promabi i w zasadzie nie mam zastrzeżeń. Wszystko w terminie, mieszkanie zadbane, kontakt z firma bez problemu. Wiadomo zalezy kto czego oczekuje, jak dla mnie 10/10 pkt. Polecam.
Annaaa

Następna

Wróć do Spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe, zarządzanie nieruchomościami