Potrzebuję porady dotyczącej mojego najmu i wyprowadzki

Mieszkania spółdzielcze, wspólnoty, zarząd i zarządcy nieruchomości

Potrzebuję porady dotyczącej mojego najmu i wyprowadzki

Postautor: JesonMile » 2021-07-06, 20:55

Więc jestem na rocznym dzierżawie z 2 innymi współlokatorami, ale 2 z nas musi się wyprowadzić z powodu przeniesienia się poza stan do pracy i szkoły. Do naszej dzierżawy pozostało około 5 miesięcy. Czy możemy znaleźć zastępczych lokatorów, którzy są finansowo stabilnymi/dobrymi lokatorami i zapytać naszego właściciela, czy mogą nas zastąpić w naszej umowie najmu? A może byłoby to uznane za zerwanie umowy najmu? Nasza umowa najmu mówi, że potrzebujemy pozwolenia od właściciela lub właściciela, jeśli będą tu mieszkać inni najemcy. Zastanawiam się więc, czy powinienem poprosić kierownictwo mojej nieruchomości / zgłosić to do nich, czy spowoduje to większe problemy / rozważyć zerwanie umowy najmu i spowodować, że nasza kaucja będzie zagrożona. Nowi najemcy chcieliby być długoterminowi i odnowić umowę po jej zakończeniu.
JesonMile

Wróć do Spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe, zarządzanie nieruchomościami