remont loggi

Mieszkania spółdzielcze, wspólnoty, zarząd i zarządcy nieruchomości

remont loggi

Postautor: tataaz » 2010-06-25, 11:20

Na rynku wtórnym nabyłem prawo własności mieszkania spółdzielczego.Mieszkanie posiada dużą loggie która wymaga gruntownego remontu,poprzedni właściciel zapewniał że remont wykona Spółdzielnia jako że stan usytuowanej na 8 piętrze loggi psuje ogólną estetykę budynku i zagraża przechodniom.Spółdzielnia odwlekała temat zasłaniając się brakiem środków finansowych,zdesperowany przystąpiłem do remontu samodzielnie ociepliłem wewnętrzne ściany loggi otynkowałem i pomalowałem zgodnie z kolorem elewacji,ułożyłem również terakote na posadzce.Pozostał temat czyszczenia i malowania balustrad oraz wymiana pobitych i spękanych szyb zbrojonych,które stanowią element elewacji(kawałki szyb co jakiś czas się odrywają i naprawdę są zagrożeniem).Pytanie brzmi:Czy mogę potrzebne materiały (głównie szyby)zakupić indywidualnie i w/w remont przeprowadzić na własny koszt,zaś poniesione koszty na materiał odliczyć z fun. remontowego (nie płacąc go przez pewien okres) na podstawie przedstawionych faktur.Pragne dodać że chyba wyczerpałem już wszystkie sposoby negocjacji ze Spółdzielnią.Bardzo proszę o odpowiedż,bądż wskazanie innych możliwości rozwiązania problemu,nie chciałbym działać wbrew prawu,jak również ponieść wszystkich kosztów remontu.Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedż.Pozdrawiam.
tataaz

Re: remont loggi

Postautor: roberti » 2017-10-16, 14:28

lepiej udać się do spółdzielni i zapytać
http://prokwiaty.pl TWOJA KWIACIARNIA ul. Włóczków 6 30-103 Kraków
roberti

Postautor: mikol231 » 2017-10-27, 08:29

a kto taki remont teraz robi
mikol231

Postautor: akdeskd » 2018-03-16, 15:16

Takie remonty to teraz są robione przez firmy wynajęte przez miasto
akdeskd

Postautor: wiesiek33a » 2018-04-27, 08:18

Tak samo myślę jak użytkownik powyżej czyli że takie remonty są robione przez firmę wynajętą przez miasto
wiesiek33a

Postautor: arduno » 2018-07-06, 14:54

Cześć.
Nie wydaje mi się, żeby remont był czymś przyjemnym, chociaż niektórzy lubią. Ja np. kocham przygotowywać wszystkie materiały, układać ładnie na odpowiednich miejscach. Ostatnio robiliśmy remont ogrodu to jednak zabawy było. Wszystko ciężkie i układanie nie było takie fajne. Jeśli szukasz czegoś do ogrodzenia, to polecam https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/ogrodzenie-chodniki/ogrodzenie-betonowe - z pewnością się sprawdzi.
arduno

Wróć do Spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe, zarządzanie nieruchomościami