Groźba Eksmisji. Nie zalegam z czynszem!

Kwestie prawne w nieruchomościach

Groźba Eksmisji. Nie zalegam z czynszem!

Postautor: edzik095 » 2017-08-04, 12:10

Witam . Mam takie oto pytanie, mieszkam w bloku z azbestu, blok przeznaczony jest do rozbiórki ale mieszka w nim jeszcze 10 rodzin z czego tylko 4 płacą. Od Mieszkaniowego zasobu gminy Miejskiej dostałem propozycję mieszkania. Mieszkanie było kompletnie zrujnowane, żeby tam sie wprowadzić trzeba zainwestować min. 30 tyś. Po pierwsze nie mam takiej kwoty, nie będę bawić się w kredyty żeby remontować coś co i tak nigdy nie będzie moje. Odmowilem. Niedawno dostaliśmy ofertę, nawet nie ofertę tylko zeby się stawić podpisać umowę, chcą nas przenieść takze do bloku z azbestu a obok sasiedzi alkoholicy, powiedziałem Pani prezes że nigdzie się nie ruszamy póki nie dostaniemy normalnej oferty na to ona ze dostaniemy eksmisje. Czynsz płacę regularnie, nie mam ani zlotowki zadłużenia. Czy mogę dostać eksmisję skoro płacę regularnie? I czy wgl są jakieś przepisy dotyczące przeprowadzki i oferty mieszkania ? Blok jest do rozbiórki a ziemna na którym stoi jest już prawdopodobnie sprzedana. Miejski Zasób sprzedał Ziemię i chce rozbierać blok więc chyba powinni zapewnić nam normalne warunki mieszkalne, a nie straszyć eksmisją. Co robić w takiej sytuacji ? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
edzik095

Re: Groźba Eksmisji. Nie zalegam z czynszem!

Postautor: edzik095 » 2017-08-04, 12:18

Dodam że miasto ludziom którzy nie płacą czynszu remontuje mieszkania a tym którzy płacą nie chce. Remontuja alkohlikom a rodziną których poprostu na to nie stać i tym którzy płacą ani nie chca pomóc ani sie normalnie dogadać.
edzik095

Postautor: krnotek » 2017-08-13, 21:18

nie ma takiej siły by zrobili Wam eksmisję nie musicie się martwić jeżeli z niczym nie zalegacie! :)
krnotek

Postautor: yasir7734 » 2018-02-22, 18:24

nice post
vitalbrands
yasir7734

Postautor: esteste » 2018-08-21, 13:37

Brzmi to co najmniej absurdalnie. Jeśli jednak nie ma prawnych przesłanek, które mogłyby stanowić powód do eksmisji to nie powinno nic takiego się zdarzyć. Z drugiej strony może warto byłoby się zastanowić nad samodzielną zmianą lokum? Z tego co czytam, i tak wasza sytuacja mieszkalna nie jest do pozazdroszczenia.
Awatar użytkownika
esteste

Wróć do Prawo w nieruchomościach