budowa warsztatu samochodowego na osiedlu domków jednorodzin

Porad udzielają eksperci z...

budowa warsztatu samochodowego na osiedlu domków jednorodzin

Postautor: basiulek » 2008-10-21, 09:29

witam.

Mam pytanie odnośnie możliwości zablokowania budowy/nie wydania pozwolenia na budowę warsztatu samochodowego wraz z myjnią w samym centrum ( wewnątrz) nowo powstałego osiedla domków jednorodzinnych.


W planie zagospodarowania przestrzennego dla omawianego terenu cały obszar ma oznaczenie MN czyli działki pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne. Osiedle jest w kształcie podkowy wewnątrz której miał być teren rekreacyjne i 2 działki przy nim były o przeznaczeniu usługowym. Teren rekreacyjny będzie podzielony na działki budowlane, a jedna z działek usł. została już przekształcona w budowlaną i powstaje na niej dom .
jedyna działka w samym środku osiedla domków, granicząca płotem z domami jednorodzinnymi jest o przeznaczeniu usługowym i ma powstać na niej warsztat samochodowy z myjnią oraz sklepem i zapleczem biurowym.

W związku z oczywista uciążliwością w/w usług wystąpiliśmy o cofnięcie decyzji oraz zarządaliśmy raportu oddziaływaniu tej inwestycji na środowisko. Wnieśliśmy swoje zastrzeżenia do miasta ale przekroczenie norm zostało skwitowane zaleceniem nasadzeń drzew i roślin oraz umieszczeniem pojemników bezodpływowych na wody opadowe z warsztatu. Dodam, że na osiedlu nie ma drogi, deszczówki, oświetlenia itp., nie mówią o hałasie, spalinach, wzmożonym ruchu samochodów osobowych i dostawczych i sklepie.

Miasto nie widzi problemu i odrzuciło nasz wniosek jako 1-dyny możliwy powód cofnięcia decyzji podając niezgodność z planem zagospodarowania.

Czy to jest zgodne z prawem ? Czy można lokalizować warsztat z myjnia w centrum nowego osiedla o wyłącznej niskiej zabudowie jednorodzinnej ? Czy plan zagospodarowania jest zgodny z prawem ? Proszę o pilną pomoc
basiulek
 
Posty: 1
Rejestracja: 2008-10-21, 09:04

Re: budowa warsztatu samochodowego na osiedlu domków jednoro

Postautor: adrian5454 » 2018-12-18, 10:36

Taka budowa warsztatu samochodowego zawsze jest bardzo ciekawa.Chyba każdy o tym wie bardzo dobrze.
adrian5454
 
Posty: 3
Rejestracja: 2018-12-18, 10:30

Re: budowa warsztatu samochodowego na osiedlu domków jednoro

Postautor: Gaga86 » 2019-12-16, 11:46

Myślę, że jeśli plan został zaakceptowany, to nic już tu nie wskórasz.
Wyśmienite matowe cienie do powiek! Zobacz!
Awatar użytkownika
Gaga86
 
Posty: 3
Rejestracja: 2019-12-16, 11:26
Lokalizacja: Kraków


Wróć do Porady prawne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości