Teren PKP - współdzierżawa?

Porad udzielają eksperci z...

Teren PKP - współdzierżawa?

Postautor: mrq » 2009-02-11, 00:21

Jestem współwłaścicielką domu jednorodzinnego. Wejście do zajmowanego przeze mnie mieszkania usytuowane jest od strony ogrodu. Dostać się tam mogę wąską ścieżką, wzdłuż części zamieszkanej przez współwłaściciela (na zasadzie zgody sąsiedzkiej).
Większe zakupy, wywóz śmieci, opróżnianie szamba, dowóz węgla opałowego, itd., możliwy jest tylko przy skorzystaniu z drogi dojazdowej do rampy kolejowej (własność na podstawie księgi wieczystej: 1. Skarb Państwa, 2. Południowa Dyrekcja Kolei Państ.,3. prywatna osoba, wszystkie podmioty w stosunku 1/1)
Teren ten, wraz z interesującą nas drogą dojazdową, został wydzierżawiony innemu kontrahentowi, właścicielowi sąsiedniej działki budowlanej. Umowa dzierżawna została zawarta bez możliwości mojego udziału w tej dzierżawie.
Obecny dzierżawca nie wyraża zgody na dalsze korzystanie przeze mnie wspomnianej drogi dojazdowej (zapowiedział nowe inwestycje na tym terenie).
Moje pisma do PKP S.A. (zarządzający tym terenem) nie odniosły skutku.

Jakie mogę podjąć działania, które nie pozbawiłyby mnie drogi koniecznej?
Na czym polega złożenie do Sądu Wniosku o Ustanowieniu Drogi Koniecznej?
mrq

Re: Teren PKP - współdzierżawa?

Postautor: mariusz3 » 2019-02-02, 12:21

Moim zdaniem to jest bardzo ciekawie napisane.Szkoda że nikogo to nie zainteresowało.
mariusz3

Wróć do Porady prawne