ogrzewanie?????

ogrzewanie?????

Postautor: majkaskowron » 2008-05-26, 09:40

moze ktos mi poradzi, remontuje małe mieszkanko, mam ogrzewanie na gaz i zwyczajne grzejniki ale zastanawiam sie czy nie zmienic tego na ogrzewanie podłogowe na prad?
czy to jest dużo droższe w użykowaniu? :roll: :roll: :roll:
majkaskowron

Postautor: Ksawery » 2008-05-27, 22:21

podłogowe sie moze opłacać, gdy są warunki na to by podpiąć do ogniw solarnych - bo tylko na ten typ ogrzewania mogą zaskoczyć...
Ksawery

Postautor: nobonobo » 2008-05-29, 14:40

wlasnie chcialbym zalozyc u siebie w domu ogniwa solarne + ew. kolektory sloneczne grzejace wode + pompe do kominka. Czy mozecie mi polecic jakas firme ktora sie tym zajmuje i ile kosztuje mniej wiecej taka inwestycja?. Aha no wlasnie i na ile trzeba ingerowac w przebudowywanie instalacji ktora juz jest?
nobonobo

Polecam...

Postautor: Ksawery » 2008-05-29, 15:47

Miałem ich strone, ale zapisałem tylko wykonawcę: Grzegorz maj: 601-185165
Ksawery

Postautor: nobonobo » 2008-05-30, 09:43

jak by ktos znal jakas fajna firme to prosze dac znac - szczegolnie z malopolski lub ze slaska
nobonobo

Re: ogrzewanie?????

Postautor: Grzesiek » 2008-06-15, 23:20

majkaskowron pisze:moze ktos mi poradzi, remontuje małe mieszkanko, mam ogrzewanie na gaz i zwyczajne grzejniki ale zastanawiam sie czy nie zmienic tego na ogrzewanie podłogowe na prad?
czy to jest dużo droższe w użykowaniu? :roll: :roll: :roll:

Ogrzewanie podłogowe zdecydowanie tak, ale nie w całym mieszkaniu. Ja bardzo chętnie wychodząc z kąpieli stawiał bym nogi na ciepłej podłodze - czyli łazienka jak najbardziej, ale na przykład sypialnia i pokój gościnny to już raczej nie - choćby z powodu dywanów które najczęściej w tych pomieszczeniach są i sprawią że ogrzewanie podłogowe będzie już nie tak efektywna jak ma to miejsce w pomieszczeniach gdzie znajdują się płytki. Więc zdecydowanie polecam ale tylko łazienka kuchnia i ewentualnie przedpokój jeśli masz tam waśnie płytki

Pozdrawiam
Grzesiek

Postautor: Roberto » 2009-08-18, 10:50

Ja bym się raczej nie zdecydował na ogrzewanie podłogowe, chyba że tak jak kolega tu wspomniał tylko w łazience.
Po pierwsze ma mniejszą wydajność niż ogrzewanie ścienne i przykryte dywanami czy meblami nie daje tyle ciepła co normalne grzejniki. Na a po drugie przy takim systemie grzewczym nie można pozwolić sobie na osiąganie pewnych temperatur. Jak masz np źle ocieplone mieszkanie, to po prostu nie zdaje ono egzaminu. Zresztą wydaje mi się że takie ogrzewanie nie jest wcale ekonomiczniejsze niż grzejniki, bo znacznie dłużej rozgrzewa się ono zanim ciepło zostanie przekazywane do pomieszczenia. Ale to tylko maja opinia :->
Roberto

Postautor: Krystian F. » 2009-08-18, 14:06

Może i ze względów estetycznych to ludzie decydują się na ogrzewanie podłogowe, ale jak dla mnie to faktycznie nie jest praktyczne rozwiązanie. Byłem kiedyś u znajomego, który w nowym domu zamontował takie ogrzewanie i później żałował decyzji. Tak jak kolega powiedział głównie z powodu długiego czasu nagrzewania się pomieszczeń. Zanim ciepło "przeniknęło" do pomieszczenia przez beton w którym zatopione są rury, to chwilę trwało, a później jak już się to wszystko nagrzało, to znów trzeba było czekać aż wystygnie, nawet jak za oknem już lepsza pogada :lol: Także ja tam wolałbym grzejniki konwekcyjne
Krystian F.

Postautor: Marekk » 2013-07-13, 21:17

To prawda, wszystko zależy od warunków w danym lokalu.
W jednym ogrzewanie podłogowe będzie się opłacać, w drugim nie..
Ja chciałem zainstalować takie ogrzewanie w czasie przeprowadzki, jednak okazalo się, iż nie będzie to tania innowacja.
Postanowiłem jednak spróbować inaczej. Kupiłem więc taką podłogę drewnianą: http://dekordia.pl/produkt/producent-barlinek/jesion-coffe-molti-gat-i.html , która jest o wiele tańsza, a jak wiadomo, drewno również zatrzymuje ciepło (na pewno bardziej niż kafelki )
Trzeba radzić sobie w każdej sytuacji.
Pozdrawiam
Marekk

@@Ogrzewanie podłogi

Postautor: k_laalaa » 2014-06-02, 16:51

Witam serdecznie niestety forum aktywne bylo w tamtym roku liczę na to ze pojawi się jakiś dobry czlowiek zeby mi doradzic ^^ ;-) A więc mamy z mężem gotowy plan domu teraz zastanawiamy się nad montażem systemu ogrzewania podłogowego instalpomp. W kuchni, łazience oraz WC będziemy mieli plytki więc dobrym rozwiązaniem było by to ogrzewanie. Dom nie będzie duży. Czy polecacie te systemy?? Czekam na informacje
k_laalaa

Wróć do Instalacje