Jak przywrócić taras do życia?

Jak przywrócić taras do życia?

Postautor: bombels » 2017-06-19, 15:00

po zimie mój taras wygląda okropnie, pojawiły się jakieś plamy gnilne, pęknięcia, drewno jest poszarzałe. Fakt, teraz poczytałam że trzeba je zabezpieczać specjalnym preparatem, ale to już po fakcie. Co więc robić, czy w ogóle da się to jeszcze uratować? Przyznam , że bardzo chciałabym aby udało się przywrócić jego dawny blask by wyglądał jak nowoczesne tarasy z katalogów...
bombels

Re: Jak przywrócić taras do życia?

Postautor: EkspertBondex » 2017-06-19, 16:37

musisz sprawdzić czy pomimo pewnej sinizny deski nadają się w dalszym ciągu do użytku – czy się łamią, kruszą? Jeżeli tak jest – proponuję wymianę tych zniszczonych na nowe. Jeżeli nie jest tak źle, możemy powalczyć o Twój taras.

Proponuję dobrze wyszlifować deski tarasowe – myślę że możesz to zrobić sama, nawet za pomocą szlifierki – jeżeli jej nie masz możesz taką wypożyczyć, lub popytać wśród znajomych czy taka posiadają. Następnie na tak oczyszczoną powierzchnię, należy zastosować podkład – specjalny impregnat który zabezpieczy drewno przed takimi problemami, jak sinizna, grzyby czy insekty – proponuję Bondex Wood Preserver. Po jego nałożeniu powinnaś zastosować olej do drewna np. Extreme Oil, który ochroni go także przed działaniem wody i promieni UV, uwypuklając jego walory.

Życzę Ci, byś już niedługo cieszyła się swoim nowym tarasem i wypoczywała na nim każdego dnia!

Ekspert Bondex
EkspertBondex

Postautor: ddr » 2017-07-20, 12:13

Również proponuje zorientować się czy deski nadają się do dalszego użytku. Drewno odpowiednio impregnowane potrafi wytrzymać długie lata. Jedna jesli sie o nie nie dba to jak wszystko inne psuje się, przestaje się nadawać do czegokolwiek.
Czasami jednak deska wyglada okropnie, ale tak naprawdę drewno jest mocne i wymaga jedynie zdarcia zewnętrznej warstwy ( pokaże się wtedy zdrowa i ładna deska). Dobrej jakości jest na przykład olej do impregnacji WPC. Proponowałbym wybrać się do OBI. W markecie jest bardzo duży wybór tego typu impregnatów i obsługa w sklepie doradzi Ci jaki olej będzie odpowiedni do Twojego tarasu.
ddr

Postautor: czahunia » 2018-05-03, 21:15

mamy podobny problem, ale przyjdzie mi chyba wszystkie deski zrywac bo po tej zmienia wyglądają nieciekawie
czahunia

Wróć do Wykończenie budynku