Jakie ogrzewanie?

Re: Jakie ogrzewanie?

Postautor: Magas » 2018-01-10, 17:30

Ogrzewanie jest bardzo istotne tak jak tu juz padło u mnie np ekologia była najwaniejsza dlatego pellet zostal od razu wybrany.
Magas

Postautor: erzecznikstelmet » 2018-01-12, 19:12

Olaf pisze:Jaka jest dokładna różnica między olimpem a lavą?

Witam! Olaf, nasz pellet ma podobne parametry. Pellet Olimp ma kaloryczność 18 MJ/kg, z kolei pellet Lava 17.8 MJ/kg. Posiadają one następujące certyfikaty: FSC (Lava oraz Olimp) oraz ENPlus A1 i DINPlus (tylko Olimp). Wyróżniać je może np. cena zakupu.

Andrzej Wysocki
eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet
erzecznikstelmet

Postautor: kamillaa » 2018-01-16, 15:20

Najwygodniejsze jest ogrzewanie podłogowe - bardzo komfortowe i ekonomiczne. Oczywiście taka podłogówka najlepiej sprawdza się pod panelami z odpowiednim podkładem (musi on współpracować z podłogówka tak jak http://www.pianomat.pl/produkty/pianowood/, który jest dedykowany takim rozwiązaniom, i ma odpowiednie parametry).
kamillaa

Postautor: antek » 2018-01-21, 22:53

a jak z dostępnością tego pelletu ze Stelmetu??
antek

Postautor: erzecznikstelmet » 2018-01-24, 20:46

antek pisze:a jak z dostępnością tego pelletu ze Stelmetu??

Witam! Pellet Lava oraz Olimp można kupić w sklepie internetowym epellety.pl - jest on dostępny od ręki. Można go także kupić u dystrybutorów firmy Stelmet.

Andrzej Wysocki
erzecznikstelmet

Postautor: Michał » 2018-01-31, 14:54

Ile za dowóz sobie liczą? jest to zalezne od ilości?
Michał

Postautor: erzecznikstelmet » 2018-02-06, 19:39

Michał pisze:Ile za dowóz sobie liczą? jest to zalezne od ilości?

Witam! Michał, transport pelletu Lava oraz Olimp ze sklepu internetowego epellty.pl jest darmowy (bez względu na zamówioną jego ilość).

Andrzej Wysocki
erzecznikstelmet

Postautor: sztefan » 2018-02-07, 22:59

fajna sprawa z tą darmową dostawą. Jest to oszczędność i wygoda. Znajomi co jakiś czas szukają u lokalnych dystrybutorów. Muszę im podrzucić pomysł z tym zamawianiem przez neta
sztefan

Postautor: jasiek » 2018-02-14, 20:49

tak to bardzo dobre rozwiązanie kilka kliknięć i paliwo kupione do tego dostawa do domu nie trzeba nikogo prosić
jasiek

Postautor: Damian » 2018-02-17, 11:19

Ja pellet kupuję online ze strony epellety.pl bo jest gwarantem otrzymania terminowego i dobrego jakościowo pelletu.
Damian

Postautor: franky » 2018-02-26, 22:45

a skąd mam mieć pewnośc że pellety z firmy Stelmet są najwyższej jakości ?
franky

Postautor: Alani » 2018-03-03, 09:35

Ja mam kocioł na pellet (kupiłam go od sprawdzonego producenta - Sas - http://sas.busko.pl/). I to był świetny wybór. Pellet nie brudzi tak jak węgiel, zostaje z niego bardzo mało popiołu, a dzięki automatycznemu podajnikowi roboty przy piecu jest nie dużo. No i najważniejsza rzecz - koszty ogrzewania pelletem są jednymi z najniższych - więc dla mnie decyzja była prosta.
Alani

Postautor: erzecznikstelmet » 2018-03-11, 21:12

franky pisze:a skąd mam mieć pewnośc że pellety z firmy Stelmet są najwyższej jakości ?

Witam! Potwierdzają to certyfikaty, które posiadają pellety Lava oraz Olimp. Certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) to certyfikat przyznawany drzewnym produktom leśnym. Jego posiadanie oznacza w skrócie to, że drewno do produkcji pelletu pochodzi z drzew z legalnych źródeł. Certyfikaty ENPlus A1 i DINPlus to certyfikaty, których posiadanie gwarantuje ich jakość i powtarzalność produktu w każdej partii.

Andrzej Wysocki
erzecznikstelmet

Postautor: wochnik » 2018-04-08, 21:43

myślę że trzeba się rozejrzeć za ogrzewaniem pompą ciepła. dobre rozwiązanie ponieważ w lecie może służyć do chłodzenia domostwa.
wochnik

Postautor: talima » 2018-05-01, 20:16

Racja. Pompa ciepłą to świetne rozwiązanie. Nam właśnie teraz będą montować pompę ciepła w naszym nowym domku:) Całość robi firma Dimplex, polecili nam ją znajomi i faktycznie, bardzo profesjonalna firma, godna zaufania. Widać, że znają się na rzeczy, a to przy takiej instalacji jest chyba najważniejsze.
talima

Postautor: kiki » 2018-05-27, 21:05

talima pisze:Racja. Pompa ciepłą to świetne rozwiązanie. Nam właśnie teraz będą montować pompę ciepła w naszym nowym domku:)... .
Na jaką pompę ciepła się zdecydowaliście??
kiki

Postautor: talima » 2018-08-04, 21:14

Wybraliśmy pompę gruntową, wysokowydajną SI TU - tu masz link do tych pomp = http://dimplex.pl/category/wysokowydajne-si-tu/. Jest to pompa niskotemperaturowa, o dużej wydajności i niskich kosztach użytkowania (dzięki temu inwestycja sie dość szybko zwraca). Dodatkowo gwarancję na pompę mamy na 5 lat.
talima

Poprzednia

Wróć do Instalacje i ogrzewanie