Jaka dachówka ?

Jaka dachówka ?

Postautor: Homar » 2018-11-05, 11:37

Hej. W przyszłym roku planuję wymianę pokrycia dachowego. Wcześniej miałem blachę i nie byłem z niej zadowolony - bo i wygląd niezbyt elegancki i w czasie deszczu bardzo głośna. Chciałbym teraz pokryć dach czymś lekkim, ale co nie będzie miało wad blachy. Czy ktoś z forumowiczów ma może dachówkę kompozytową tej firmy http://tileco.pl/? Z tego co czytam, to jest właśnie to czego szukam, wytrzymała, lekka, ekologiczna i cenowo bardzo korzystnie wychodzi. Wygląda też mi pasuje, bo wygląda jak dachówka ceramiczna. Ale chętnie poznam opinie kogoś kto ją ma u siebie.
Homar

Re: Jaka dachówka ?

Postautor: tomasz332 » 2019-01-29, 10:46

Każdy z nas wie że wybór dachówki zawsze jest bardzo trudny. Sam zawsze do tego wynajmuje specjalistów i oni mi pomagają.
tomasz332

Postautor: bobbudowniczy » 2019-02-01, 11:52

A co ile wymieniasz pokrycie dachu, że "zawsze" pomagają ci w tym specjaliści? Bo może najwyższy czas zrezygnować z ich usług i posłużyć się własnym rozumem? Ja, jak szukałem pokrycia na dach, to sam przejrzałem dostępne materiały i wybór padł właśnie na dachówkę kompozytową Tileco. Wiele czynników na to wpłynęło, ale głównie dobra cena i duża wytrzymałość mechaniczna oraz na korozję biologiczną. Kolejna ważną sprawą było to, że mogłem ją bez trudu zamontować sam - bo nie ma tu nic skomplikowanego.
bobbudowniczy

Postautor: Timi » 2019-12-05, 06:58

A co z konstrukcją dachu? Wymieniasz samą dachówkę, czy sprawdzałeś już więźbę i wiesz, że jest w dobrym stanie, czy po prostu założyłeś, że wszystko z nią ok? Bo jeśli to drugie to możesz się podczas wymiany dachówki mocno dziwić. Lepiej przed tego typu remontem upewnić się co do kondycji samej konstrukcji. My jak robiliśmy remont dachu, to już kompleksowo. Wykonanie projektu nowego dachu zleciliśmy firmie Binder z Włocławka http://www.binder-projekt.wloclawek.pl/ bo projektują oni i wykonują dachy z prefabrykatów w technologii MiTek. A właśnie na takim dachu nam zależało. Wszystko poszło sprawnie, dach wykonali bardzo szybko i solidnie.
Timi

Wróć do budownictwo