Przyszłościowe budownictwo

Postautor: KRN » 2012-01-31, 23:41

Zapraszamy do dyskusji o artykule „Przyszłościowe budownictwo”.

Przeczytaj artykuł

KRN
Administrator

Postautor: Kamil » 2012-01-31, 23:41

Byłem na tych targach i muszę stwierdzić, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły pomysły na budowle na miarę XXIw. Interesuję się architekturą, ciągle szukam innowacyjnych pomysłów, które można wprowadzić w życie. Ostatnio przypadkiem napotkałem na stronę developera, który stosuje niekonwencjonalne sposoby łączenia klasyki budowli z odważnymi pomysłami: fadesapolnord.pl sprawdźcie sami:)
Kamil

Re: Przyszłościowe budownictwo

Postautor: Tomasz7-7 » 2016-12-23, 13:01

Przyszłościowe budownictwo to moim zdaniem nie tylko forma, ale przede wszystkim nowoczesne, idące z duchem czasu rozwiązania techniczne i pomysły mające za zadanie obniżyć koszty energii lub tez jej zużycie. Bez takich rozwiązań, nie ma przyszłościowego budownictwa. Polecam artykuł o szykujących się w przyszłym roku Targch Energii ze Źródeł Odnawialnych i Efektywności Energetycznej InEnerg http://www.liderbudowlany.pl/artykul/726/przed-nami-kolejna-edycja-targow-inenerg
Tomasz7-7

Postautor: talana » 2018-03-30, 22:15

Niby masz rację, Tomasz, ale przecież większość ludzi ocenia budynek po wyglądzie (no i bardzo słusznie) i jeśli bryła jest byle jaka, to choćby nie wiem, jakie nowoczesne technologie były w nim stosowane, budynek będzie po prostu brzydki. Dlatego moim zdaniem, przyszłość budynków to nowoczesne elewacje z płyt perforowanych, siatek aluminiowych i innych tego typu okładzin ścienny. Firma Barwa System robi właśnie tego typu elewacje i wyglądają rewelacyjne. Zobacz sobie na ich stronie http://blog.barwasystem.pl/, jak dobrze takie rozwiązania się prezentują.
talana

Postautor: lasen » 2018-09-10, 13:25

Wykończenie owszem jest ważne, ale to musi iść w parze z właściwościami. Najlepsze są rozwiązania które spełniają oba warunki
lasen

Postautor: Sobczak » 2018-09-21, 11:36

Dokładnie, zgadzam się z przedmówcą. Sam jestem zwolennikiem stosowania systemu płyt warstwowych KINGSPAN, który przyciąga wzrok swoim nowoczesnym designem. A co do samych parametrów to jedno z najlepszych możliwych rozwiązań ze względu na zastosowane specjalne rdzenie izolacyjne. Osiągają wymagane lub zalecane wartości współczynnika U nawet przy bardzo małej grubości
Sobczak

Wróć do budownictwo