Jak przygotować lokal do sprzedaży

Postautor: KRN » 2010-08-24, 08:03

Zapraszamy do dyskusji o artykule „Jak przygotować lokal do sprzedaży”.

Przeczytaj artykuł

KRN
Administrator

Postautor: ewa » 2010-08-24, 08:03

KRN tylko w tym artykluje promuje posrednika i umowe na wylacznosc gdzie posrednik zabezoieczy swije inter3sy i taki ktos jest uziemiony bo moze nie sprzedac mieszkania a prowizja i tak mu sie nalezy bo ma umowe na wylacznsc a sprzedajacy jak sam znajdzie nabywce to mu i tak zaplaci bo taka to umowa dlatego lepiej miec umowe otwarta i moc samemu decydowac o sprzedazy walsnego lokum
ewa

Postautor: gość » 2010-08-24, 10:50

Bardzo przydatne komentarze, przeszłam dokładnie tę drogę ale muszę przyznać, że ostatecznie sprzedałam lokal bez pośredników i to na podstawie ogloszenia w internecie. Skorzystały na tym obydwie strony .
gość

Re: Jak przygotować lokal do sprzedaży

Postautor: agent tnega » 2010-08-26, 12:14

ewa pisze:KRN tylko w tym artykluje promuje posrednika i umowe na wylacznosc gdzie posrednik zabezoieczy swije inter3sy i taki ktos jest uziemiony bo moze nie sprzedac mieszkania a prowizja i tak mu sie nalezy bo ma umowe na wylacznsc a sprzedajacy jak sam znajdzie nabywce to mu i tak zaplaci bo taka to umowa dlatego lepiej miec umowe otwarta i moc samemu decydowac o sprzedazy walsnego lokum

Ciemnota i zacofanie - jeśli pośrednik ma podpisaną z właścicielem umowę na wyłączność i w czasie trwania umowy nie dojdzie do transakcji to żadna prowizja mu się nie należy - to po pierwsze. Po drugie to sprzedający powinien zdecydować - albo sprzedaje sam i nie współpracuje z agencjami, albo współpracuje i nie sprzedaje sam. W drugim wypadku czy lepiej podpisać umowę otwartą z setką agentów, którzy głupi nie są i zdają sobie sprawę, że wynagrodzenie otrzyma tylko jeden z nich - stąd w znalezienie kupca się nie angażują i często poprzestają tylko na wystawieniu oferty w internecie (z takim opisem i zdjęciami, by jak najmniej innych agentów zorientowało się gdzie leży dana nieruchomość - ze szkodą oczywiście dla samej oferty) czy podpisać jedną umowę z wybraną agencją, która poprzez fakt, że ma "gwarancję" otrzymania wynagrodzenia może się w sprzedaż zaangażować, zainwestować w promocję danej oferty i zrobić wszystko żeby sprzedający był z nich zadowolony? Za "blokowanie" oferty jeszcze nikt złamanego grosza nie dostał, a statystyki skuteczności są bezlitosne dla ofert otwartych - tylko 4% z nich kończy się zawarciem transakcji, natomiast w przypadku umów z klauzulą wyłączności jest to aż 80%! Oczywiście są i agencje, które potrafią spartaczyć sprzedaż na umowie wyłącznej - na szczęście te są w zdecydowanej mniejszości.
agent tnega

Postautor: feliks » 2010-08-28, 09:15

Ja osobiście marze o takim pośredniku, któremu zlecam sprzedaż ( nawet na wyłączność), a on się wszystkim zajmuje. Od strony formalnej, po techniczne i estetyczne przygotowanie lokalu I niech sobie wtedy weźmie konkretną kasę, bo wiem , że nie za darmo.
Ale to marzenia. Większość pośredników to prymitywy. A może nie? ;-) . Jeśli tak, to polećcie mi takiego.F
feliks
feliks

Wróć do ekspert radzi