Deregulacja – co dalej?

Deregulacja – co dalej?

Postautor: jarekz » 2012-12-08, 01:01

do Paweł Oto jedna z krytoreklam Helios Edukacja. "Aby oszczędzić czas i szybciej uzyskać kilka licencji, można wybrać uczelnię, która daje możliwość studiowania równocześnie dwóch lub trzech kierunków związanych z zawodami nieruchomościowymi. Pozwoli to szybciej uzyskać przygotowanie do zawodu oraz odbyć praktyki i zdobyć licencję państwową."
jarekz

Deregulacja – co dalej?

Postautor: obiektywny » 2012-12-09, 19:37

Odnośnie rzeczoznawcy nie byłbym taki pewien czy "skrócenie praktyk nie pozwoli się rzetelnie przygotować się do zdania egzaminu". Piszący artykuł widocznie nie zna poziomu "praktyk" zapewnianych przez część rzeczoznawców. Nie mówię, że wszyscy, ale część z organizacji praktyk zrobiła sobie dochodowy biznes w zamian niewiele dając od siebie praktykantowi. Oby ministerstwo zmieniło również tryb egzaminu i pozostawiło jedynie ten pisemny, bo wydaje mi się, że ustny jest bardzo nieobiektywny i w wielu przypadkach zależy od widzimisię komisji. Wiem, że zawód rzeczoznawcy jest bardzo odpowiedzialny, ale bez przesady - żeby komisja złożona z obecnych rzeczoznawców decydowała o tym ile osób dopuścić do tego, żeby byli oni ich konkurencją...? Coś tu jest nie na rzeczy. Egzamin pisemny - TAK, ustny - NIE.
obiektywny

Deregulacja – co dalej?

Postautor: pośrednik i zarządca z eg » 2012-12-11, 13:46

Tak naprawdę powinno się wrócić do egzaminu państwowego a nie robić szopkę z deregulacją.

Co do "krytoreklamy", ciekawe czy chodziło o kryptoreklamę czy skrytoreklamę ;) to np w Warszawie jest uczelnia, która tez pozwala na studiowanie 3 kierunków. Nie śledze tego, bo juz mam licencję a wycena mi się nie widzi. Ale według mnie nie jest to głupie za jednym zamachem uczyć się podobnych zagadnień. Ja swoje licencje robiłem też równoczesnie i łatwiej było mi zdac egzamin.

Ale po Waszych komentarzach widzę, że bardziej Was zajmuje szukanie spisków i teorii spiskowych i "skrytobójczej reklamy' niz merytorycznie zastanowić się nad problemem deregulacji.

Pozdrawiam pośrednik i zarządca, który musiał DUŻO się nauczyć
pośrednik i zarządca z eg

Deregulacja – co dalej?

Postautor: Krak » 2012-12-12, 02:26

Artykuł napisany w sposób zachowawczy. Nic nowego,idącego z duchem czsu, zmianami w polskiej rzeczywistości . Wydźwięk : niczego nie zmieniajmy, stare układy powinny nadal rządzić, to co dotąd wymyślono jest najlepsze, okopmy się, nie dopuszczajmy świeżej krwi bo nasze dobre i łatwe dochody są zagrozone. Autor winien wykazać się bardziej oryginalnym spojrzeniem, a nie być kolejnym, nudnym odtwórcą wyświechtanego tematu. Szkoda czasu na pisanie, a nas na czytanie. Błędy.
Krak

Deregulacja – co dalej?

Postautor: Tomek_krk » 2012-12-20, 16:23

Jasne, najlepiej póki jeszcze można wziąć i zrobić lecencje, ok, bardzo chętnie, tyle tylko, że dopiero co skończyłem studia i zanim skończe praktyki to deregulacja już prawie wejdzie w życie. I tu właśnie jest mój dylemat, gdyż od ponad roku pracuje w biurze nieruchomości, odpowiedni wykształcenie uzyskałem i teraz pytanie, czy faktycznie jest sens licencje robić. Jedni mówią, że tak, bo po deregulacji agent z licencją będzie lepiej postrzegany. Nie do końca się z tym zgodzę, gdyż obserwując nawet w chwili obecnej zachowania klientów, to nie zwracają oni najmniejszej uwagi na to, czy ktoś jest licencjonowanym pośrednikiem, czy tylko agentem. Kluczowym wydaje mi się profesjonalizm w podejściu a ten nie zawsze idzie w parze z wiedzą teoretyczną (a znane są mi też przypadki, że mimo braków w wiedzy teoretycznie niektórzy agenci potrafią profesjonalnie zająć się obsługą nieruchomości oraz klienta). Powraca więc pytanie: robic, czy nie robić licencji????
Tomek_krk

Deregulacja – co dalej?

Postautor: KAWA » 2013-01-06, 10:35

Do MK:50 latek:) i inni zainteresowani moga douczac sie i szkolic nie tylko na studiach, prawda?
KAWA

Deregulacja – co dalej?

Postautor: Adam » 2013-01-13, 18:49

Jestem za wprowadzeniem jak najszybciej deregulacji w życie. W dzisiejszych biurach i tak większość pośredników jest nie wykształconych a jedynie właściciel lub " słup" jest z licencją.
Adam

Deregulacja – co dalej?

Postautor: Emilia » 2013-03-27, 15:57

Jestem ekonomistą. 90% rzeczoznawców majątkowych umie tylko wyceniać wszystko najprostszą metodą porównawczą. Wiec nie rozumiem po co do tego licencja??? Uczeń podstawówki po 3 latach nauki wyceniłby tą metodą nieruchomość. Nie chcą deregulacji bo boją się o swoje tyłki. Matoły!
Emilia

Deregulacja – co dalej?

Postautor: w.m. » 2013-03-30, 21:05

Do Emilia. Niestety, ale myślisz się bardzo. Metoda porównawcza jest tylko sposobem wyceny, najczęściej występującą dlatego, że dotyczy przede wszystkim lokali, które są najczęstszym przedmiotem obrotu. Jest rzesza innych wycen, zdecydowanie bardziej skomplikowanych np. metoda pozostałościowa, często stosowana w przypadku postępowań upadłościowych. Zresztą problem w Twoim podejściu jest taki, że zwracasz uwagę, tylko na techniczną stronę wyceny i trudność obliczeń. Analogicznie pewnie zarzuciłabyś lekarzowi, że wypisać receptę potrafi nawet przedszkolak, bo są tacy co już pisać potrafią. Tak samo jak w przypadku lekarza recepta jest wynikiem wiedzy, tak samo operat jest wynikiem wiedzy i doświadczenia rzeczoznawcy.
w.m.

Deregulacja – co dalej?

Postautor: w.m. » 2013-03-30, 21:11

Jeszcze jeden śmieszny argument to taki, że "w biurach pośrednictwa jest jeden słup z licencją, a pracują i tak agencji bez licencji". Analogicznie z likwidujmy uprawnienia budowlane, geodezyjne, architektoniczne. Tam jest przecież tak samo.
w.m.

Deregulacja – co dalej?

Postautor: sprzedawca » 2015-07-16, 01:03

Jakiś czas temu sprzedałem mieszkanie niestety przez pośrednika i to za prowizje ponad 3%. Niestety nie byłem zadowolony z obsługi Pana pośrednika. Mądrzejszy o doświadczeni sprzedałem 2 mieszkanie przez <a href="http://www.reklamujdom.pl/">biuro reklamy nieruchomości</a> ogłoszenie umieszczone bezpośrednio i szybka sprzedaż bez prowizji. Polecam
sprzedawca

Deregulacja – co dalej?

Postautor: sprzedawca » 2015-07-16, 01:05

Jakiś czas temu sprzedałem mieszkanie niestety przez pośrednika i to za prowizje ponad 3%. Niestety nie byłem zadowolony z obsługi Pana pośrednika. Mądrzejszy o doświadczeni sprzedałem 2 mieszkanie przez <a href="http://www.reklamujdom.pl/">biuro reklamy nieruchomości</a> ogłoszenie umieszczone bezpośrednio i szybka sprzedaż bez prowizji. Polecam
sprzedawca

Deregulacja – co dalej?

Postautor: Gość » 2015-07-16, 01:14

<a href="http://www.reklamujdom.pl/">jak sprzedać mieszkanie bezpośrednio</a> sprawdź i zobacz ile zaoszczędzisz
Gość

Re: Deregulacja – co dalej?

Postautor: schibke » 2017-03-02, 12:44

@w.m.

fajnie piszesz - o to właśnie chodzi - jak do internetowych dyskusji dołącza znawca i patroszy tę z pozoru prostą sprawę, to już nic nie jest takie proste. pozdrowionka!
A może i w Tobie drzemie uśpiony WSZiBers?

www.wszib.edu.pl
schibke

Poprzednia

Wróć do okiem pośrednika