Pośrednik ze znakiem jakości – podsumowanie 6 miesięcy deregulacji

Postautor: KRN » 2014-07-22, 09:53

Zapraszamy do dyskusji o artykule "Pośrednik ze znakiem jakości – podsumowanie 6 miesięcy deregulacji ".

Przeczytaj artykuł

KRN
Administrator

Postautor: AO » 2014-07-22, 09:53

Ludzie, po co w dobie Internetu korzystać z pośredników? Chyba tylko po to, żeby stracić kilka procent wartości nieruchomości...

Sprzedawałem mieszkanie w zeszłym roku (czyli jeszcze przed deregulacją). Pośrednicy oczywiście dzwonili jak "na sraczkę" proponując swoje pseudo usługi. Przejrzałem kilkanaście umów i z tego może jedna nadawała się do podpisania - w całej reszcie pełno nieuczciwych zapisów. Ale oczywiście wszyscy zapewniają o swoim profesjonalizmie i pełnym bezpieczeństwie dla klienta.

A już ubaw miałem totalny, jak co tydzień miałem telefon z tego samego biura, tylko od innych osób. Takie profesjonalne bazy klientów mają nasi pośrednicy, że nawet nie wiedzą, że już kilka dni wcześniej ich kolega/koleżanka dzwoniła w tej samej sprawie.
AO

Postautor: danutaadamiec@interia.pl » 2014-07-22, 10:54

Dasz ogłoszenie do gazety to cię osaczą tak telefonami propozycjami,że już mają klienta na M.w tej okolicy,że się poddajesz i podpisujesz umowy.Mam podpisane od 2011r. umowy z 16 biurami nieruchomości na Sląsku, na sprzedaż mego mieszkania/zadbane,w bloku,dobra lokalizacja,50m.kw.cena po obniżkach absurdalnie niska/Nie przyprowadzają klientów,a od czasu do czasu dzwonią czy spuszczę z ceny.Oni przy tym nie chcą zejść z wysokości prowizji.Przy niskim stopniu trudności sprzedaży powinna być niższa prowizja.
danutaadamiec@interia.pl

Postautor: doris43dej@interia.pl » 2014-07-22, 11:02

Prowadzący biuro nieruchomości zatrudnia łebków.Ci dzwonią molestują żeby podpisać z nimi umowę?za każdą tylko podpisaną umowę otrzymują zapłatę/,a potem jak się trafi klient to będzie.Łebki rzucają pracę,umowy giną w dolnych szufladach.B.N.upadają.Ten rynek jest jeszcze co do rzetelności w powijakach.
doris43dej@interia.pl

Postautor: dan.a@wp.pl » 2014-07-22, 11:13

Chciałam wynająć swoje M.poprzez Biuro.N.zażądali 50% wynajmu to znajdą klienta.Ja żądam aby ponadto zaopiekowali się tym mieszkaniem na przyszłość pobierając np.10% co miesiąc wartości wynajmu i dbali o opłaty,jak się zachowuje wynajmujący/wywiad u sąsiadów czy nie zakłóca spokoju/powiadamiają o istotnych sprawach właściciela itd.Agent.Nie.On tylko pośredniczy w znalezieniu klienta.Ha,ha,ha.W czasach wszechobecnych śr.przekazu!!Najlepiej.Mało roboty.Dużo kasy.
dan.a@wp.pl

Postautor: HD » 2014-07-22, 11:46

Witam,

jestem jedno osobowym biurem nieruchomości a więc prowadzę sama swoją własną działalność, pracuję 16 lat w tym zawodzie.Działam na ofertach które zgłaszają moi dawni klienci a przede wszystkim jestem polecana przez swoich klientów i pytanie dlaczego jestem polecana? ponieważ opiekuję się tymi ofertami z całym zaangażowaniem a nie szukam ofert po gazetach , internetach tylko skupiam się na tych ofertach które mi zgłosili sami klienci.Dlatego chciałam zwrócić uwagę,że jeżeli chcecie Państwo sprzedać lub wynająć nieruchomość to popytajcie pomiędzy znajomych o dobrego pośrednika ponieważ do lekarza czy prawnika też Państwo nie idziecie bez poznania opinii na jego temat tylko szukacie fachowca.
HD

Postautor: J23 » 2014-07-22, 12:05

Uczciwość, to nie domena pośredników tylko ludzi dobrze wychowanych. Pozdrawiam
J23

Postautor: Rawicz » 2014-07-22, 13:50

To całe badanie rynku nieruchomości to jeden wielki PIC !!!! Polska Federacja Rynku Nieruchomości zapytała swoich posredników - ha ha - jak widzą stytuacje po wejsciu nowych deregulacji. Jestem zdziwiony ze tylko 3 % powiedziało że nic sie na rynku nie zmieniło. Byłem przekonany ze 100% tych pośredników których pytali o ocenę powie że jest o wiele gorzej, oszukują , kradną klientów, zaniżają ceny itd. Dajcie sobie spokoj z takimi informacjami guzik wartymi.
Rawicz

Postautor: były pośrednik » 2014-07-23, 10:15

Witam,

Jako student pracowałem w biurze nieruchomości i wygląda to wszystko tak, że przyjmują każdego kto chce, nie płacą podstawy jedynie prowizję, ludzie pracują średnio 3 miesiące i ich nr telefonu jest przekazywany następnemu. Wiedza pracowników o nieruchomościach jest żadna!!! Jednym słowem wyzysk pracownika i klienta, zarabia jedynie właściciel biura, szkoda pieniędzy na takie usługi.
były pośrednik

Postautor: Alina » 2014-08-18, 18:43

agenci sa do niczego - najgorsi sa z licencjami, bo wydaje im sie, ze ju znic nie musza robic! :)
Alina

Wróć do okiem pośrednika