Czy warto korzystać z usług pośrednika

Postautor: KRN » 2015-06-23, 09:23

Zapraszamy do dyskusji o artykule "Czy warto korzystać z usług pośrednika".

Przeczytaj artykuł

KRN
Administrator

Postautor: Fragles » 2015-06-23, 09:23

Piękny wciskacz kitu. Autorem artykułu jest... pośrednik nieruchomości. Cała prawda o pośrednikach zawarta jest w pierwszych 3 linijkach tekstu. Resztę można sobie odpuścić.
Fragles

Postautor: Zenek Herbatnik » 2015-06-23, 10:01

nie po to płaciłem za ogłoszenie w tym portalu, żebyście mi szmaciarze ten spam na skrzynke przysyłali - posrednicy w PL to dno i warstwa mułu, życzę rychłego bankructwa tej bandzie naciągaczyz Nieruchomosci PN na czele
Zenek Herbatnik

Postautor: xyz » 2015-06-23, 10:09

warto poczytać umowę do czego zobowiązuje się pośrednik... z reguły do niczego się nie zobowiązuje, a wręcz nie odpowiada.. a procent bierze za skontaktowanie stron
xyz

Postautor: xyz » 2015-06-23, 10:23

a ogłoszenia bezpośrednie są w chamski sposób kopiowane przez pośredników, bez żadnego porozumienia i wiedzy sprzedającego, po czym wtórnie dodają ogłoszenie ze zmianą np. cena + doliczona prowizja i po zgłoszeniu się potencjalnego klienta przedstawiana jest "oferta pośrednictwa"
xyz

Postautor: ada » 2015-06-23, 10:33

Nie warto korzystać z pośrednika. Zawracają d. są namolni, żeby podpisać z nimi umowę. Jak tylko podpiszesz, to ni widu ni słychu. Jak sobie sam nie sprzedasz mieszkania, to na pewno pośrednik ci w tym nie pomoże. Ja tak miałam. Mieszkanie trafiło do wszystkich chyba biur w mieście. Ludzi z pośrednikiem przyszło może z 10. Reszta, która przyszła, to z moich ogłoszeń wystawianych sukcesywnie na wszystkich dostępnych portalach. Sprzedałam sama bez prowizji. Nie warto liczyć na pośrednika, bo oni często nawet nie mają ochoty poznać mieszkania i potem jest tak, że przychodzi taki pośrednik z klientem i tak ty musisz opowiadać o zaletach odpowiadać na pytania, bo pośrednik jest w mieszkaniu pierwszy raz jak klient. Żenada.
ada

Postautor: Beata » 2015-06-23, 10:35

Pośrednik w obrocie nieruchomościami często kojarzony jest w Polsce jako osoba, która za opublikowanie oferty sprzedaży nieruchomości w kilku portalach internetowych, wyciąga rękę po wielotysięczne wynagrodzenie. I tu zakończyłabym ten artykuł.
Beata

Postautor: xyz » 2015-06-23, 10:39

jedyne do czego przydaje się pośrednik to sytuacja, gdy ktoś woli zlecić pokazywanie, negocjacje, udzielanie informacji osobie trzeciej, niż kontakt bezpośredni.

a ocena stanu prawnego, wywiad podmiotu lepiej zlecić prawnikowi, jak i badanie zapisów umowy i finalizacja transakcji a to wszystko w kontakcie z notariuszem. ich odpowiedzialność zawodowa i materialna jest dużo większa niż pośrednika

no chyba, że pomocy faktycznej takiego rodzaju podejmie się pośrednik w ramach prowizji a nie dodatkowo płatne, ale dochodź sobie wtedy roszczeń cywilnie...

niemniej należny pamiętać, ze ryzyko jest zawsze po stronie kupujący/sprzedający, a nie pośrednika.

tu nie ma warunków....
xyz

Postautor: xyz » 2015-06-23, 10:44

jedyne do czego przydaje się pośrednik to sytuacja, gdy ktoś woli zlecić pokazywanie, negocjacje, udzielanie informacji osobie trzeciej, niż kontakt bezpośredni.

a ocena stanu prawnego, wywiad podmiotu lepiej zlecić prawnikowi, jak i badanie zapisów umowy i finalizacja transakcji a to wszystko w kontakcie z notariuszem. ich odpowiedzialność zawodowa i materialna jest dużo większa niż pośrednika

no chyba, że pomocy faktycznej takiego rodzaju podejmie się pośrednik w ramach prowizji a nie dodatkowo płatne, ale dochodź sobie wtedy roszczeń cywilnie...

niemniej należny pamiętać, ze ryzyko jest zawsze po stronie kupujący/sprzedający, a nie pośrednika.

tu nie ma warunków....
xyz

Postautor: pozytywnie doświadczony klient biur nieruchomości » 2015-06-23, 11:24

Drodzy poprzednicy wpisujący opinie.

Oj smutni jesteśmy jako ludzie.

Każdy pracuje,ale nie każdy tak samo i tyle samo wysiłku wkłada w swoje obowiązki. Czy Państwo , którzy tak szkalujecie biura nieruchomości wszyscy jesteście bez skazy i za prawie darmo nie bierzecie pieniędzy?

Obrzydliwe wręcz jest wrzucanie wszystkich biur do kosza na śmieci, do wiadra z pomyjami.

Zapewniam - wiele osób - klientów biur nieruchomości - bez pośrednictwa tych biur- straciłaby swoje często spore pieniądze.

Nie chcesz, to nie korzystaj z agencji - ale nie obrażaj ludzi- tak samo pracujących, jak inni,w innych zawodach, uczciwie i z pasją zawodu.
pozytywnie doświadczony klient biur nieruchomości

Postautor: robofix » 2015-06-23, 12:36

A Państwo xyz, Beata, ada czym się zajmują w życiu codziennym zawodowo i dlaczego są przekonane, że ich praca jest jest lepszą od pracy pośrednika? A możeby tak zatrudnić się jako agent w jakimś biurze, ot tak by np sobie dorobić do pensyjnki, i zobaczyć jaka ta praca w rzeczywistości jest, co Państwo na to? Jeśli wytrzymają Państwo w niej 1,5 roku to znaczy że się do niej nadajecie i kto wie może zaczniecie zarabiać duże pieniądze. Polecam naprawdę. Kłąniam się agent z 9 letnim doświadczeniem :)
robofix

Postautor: poul323 » 2015-06-23, 15:10

Artykuł który nie ma na dzień dzisiajszy w sobie prawdy .Duzy pośrednik np.Metrohouse pracowałem tam kilka miesięcy nic nie zabezpiecza ,agentów zmieniaja jak rekawiczki ,chodzi im tylko o sztuczny pozysk a lepsze oferty rozdają wsród swoich niby to doswiadczonych agentów a szaraczek który przyszedł do pracy ,nic nie został nauczony odpada za jakis czas z gry .Ofertsa zostaje wstawiona i czeka jak się się ktos zgłosi na nią ,często nie dostaje jej osoba która ja przyjeła do realizacji.Zmieniłem biuro i widze jak mój szef sie stara aby sprzedac nieruchonmość, zanim wystawi oferte juz jest promowana u inwestorów zaprzyjaznionych.I robi to z apołowe prowizji tej co w duzym biurze. Nic sie nie trzyma prawdy ten artykuł, jak nie ruchonmosc będzie połozona w dobrej lkokalizacji sprzeda ja nawet wolny strzelec,a zeby było dobrze wystarczy koleżanka notariusz. ")
poul323

Postautor: pinezka » 2015-06-23, 15:17

Tak powinno być jak w tym artykule ,ale niestety czasy sie już takie skończyły.Jeden z dużych pośredników o którym tu mowa już w komentarzach to chyba na toalete nie ma nawet ,kolegam wypłaty przetrzymuje po kilka miesięcy, ciekawe kiedy otrzymam swoją.Niech żyją ,małe uczciwe biura!!!!!!
pinezka

Postautor: rocky » 2015-06-23, 15:24

Warto przeanalizaowąc umowy pośrednictwa dużych biur czy sieci jak to w artukule napisane -nie sa zgodne z prawem nawet a ludzie odwiedzajacy te biura wychodzą niepocieszeni i nie chca współpracowac. kupiłem nieruchomośc z malutkim biurem i bez prowizji ,kupiłem taniej bo sprzedający miał o 3 procenta tańsza umowe .
rocky

Postautor: Adam G. » 2015-06-23, 15:32

Z biur nieruchomości należy korzystac i są potrzebne ,ale nie koniecznie z tych dużych .Uwaga !!! wystarczy z tymi pracować co biorą najmniejsze prowizje .Oferta będzie przygotowana tak samo jak w każdym innym biurze wielkim czy w sieci biur . Nie należy wstawiac swojej nieruchomości do wielu biur bo wyglada to jak jeden wielki śmietnik .!!!!Nawet jako broker to nie chce mi się już dzwonić na takie oferty,sa nie sprzedawalne w szybkim czasie.
Adam G.

Postautor: Pośrednik » 2015-06-23, 16:28

Pomimo, że to co należy sprawdzić przy zbyciu nieruchomości można spisać na jednej kartce A4 to twierdzę, że Pośrednicy spełniają swoja role. To nie tylko doświadczenie marketingowe ale umiejętności handlowe przy zachęcaniu do sprzedaży lub kupna nieruchomości i wspomniana wiedza jak można zminimalizować niebezpieczeństwo przy przeniesieniu własności.
Pośrednik

Postautor: Adam G. » 2015-06-23, 16:54

Z biur nieruchomości należy korzystac i są potrzebne ,ale nie koniecznie z tych dużych .Uwaga !!! wystarczy z tymi pracować co biorą najmniejsze prowizje .Oferta będzie przygotowana tak samo jak w każdym innym biurze wielkim czy w sieci biur . Nie należy wstawiac swojej nieruchomości do wielu biur bo wyglada to jak jeden wielki śmietnik .!!!!Nawet jako broker to nie chce mi się już dzwonić na takie oferty,sa nie sprzedawalne w szybkim czasie.
Adam G.

Postautor: Adam G. » 2015-06-23, 16:54

Adam G.

Postautor: Adam G. » 2015-06-23, 16:55

Adam G.

Postautor: Jasne, jasne » 2015-06-23, 17:07

Bo tak jest faktycznie. Na dodatek ludzie jeszcze myślą, że pośrednik w ramach takiej kasy jeszcze będzie pełnił rolę doradcy i prawnika - co kończy się fatalnie. Po transakcji pośrednik za nic nie odpowiada oprócz tego, że skojarzył i do transakcji doprowadził.
Jasne, jasne

Następna

Wróć do okiem pośrednika