Czy warto korzystać z usług pośrednika

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Postautor: przemyslaw.krason » 2017-10-23, 14:42

Obecnie pośrednicy nie mają łatwego życia - trochę za bardzo przyzwyczaili się do okresu eldorado gdzie oni poniekąd mogli ustalać warunki - teraz już nie jest tak kolorowo jak kiedyś
przemyslaw.krason
 
Posty: 5
Rejestracja: 2017-10-11, 16:55

Re: Czy warto korzystać z usług dentysty..

Postautor: ANKRA Nieruchomości » 2018-01-13, 05:17

Czy wyrywanie zęba we własnym zakresie tylko dlatego że ostatni dentysta okazał się partaczem jest najlepszym pomysłem?
Osobiście radziłbym poszukać dobrego, najlepiej poleconego stomatologa.
To samo z gotowaniem obiadów, myciem własnego auta czy sprzedażą mieszkania.
Można to zrobić samemu , albo też zlecić: gosposi, panu z myjki samochodowej czy pośrednikowi.
Na zachodzie jest to raczej normalne, jeśli cenicz swój czas, oddajesz sprawy którymi nie zajmujesz się zawodowo, innym fachowcom. On zrobi to lepiej a Ty za niewielkie pieniadze zyskujesz to co jest "priceless" czyli czas.

Wracając jednak do temat pt. "Czy jest sens zatrudniania pośredników nieruchomości, w kontekście tego ze zarabiaja oni tysiace robiąc niewiele".
Po pierwsze, Ci ktorzy nie prowadzą własnej firmy nie powinni sie w ogóle wypowiadać w temacie "zarobków" tej czy innej branży. To tak generalnie.
Na poczatek, samo utrzymanie małego biura/firmy, rachunki stałe to tysiace miesięcznie.
Nie wliczam w to utrzymania służbowego auta.
Większości krytykujacych, wydaje się chyba że czas spędzony na rozmowach z klientem, na przygotowaniu czy prezentowaniu ofert, dojazdy,godziny spędzone na telefonie i w urzedach to czas darmowy, coś co nic nie kosztuje..
Zapraszam bardzo, pójdźcie jutro do pracy, za darmo..
Poza tym, udział w konferencjach branżowych,kursy,wszelkiego rodzaju prenumeraty, coroczne licencje, oprogramowanie czy składki członkowskie itd itp odbywaja i finasuja się też pewnie w ramach dotacji unijnych..
Kolejna żecz, strona internetowa. Tak, to prawda, buduje sie sama.. w Swiętojańską noc, wystarczy wybrać sie do lasu..
A na poważnie, czy komuś się wydaje, że raz zbudowana strona internetowa nie wymaga żadnego nakładu pracy?
Utrzymanie serwera i domeny to stałe koszty, do tego dochodzi jej codzienna promocja i aktualizacja. O prowadzeniu firmowych kont społecznościowych nie wspominam bo tym już zajmują sie krasnoludki.. za darmo.
Nie napisałem jeszcze o "małym detalu" czyli o kosztach promowania Waszych ofert i to nie tylko w otodom.
Tak,jest dokładnie jak ktoś tu pisał.. jedno kliknięcie i gotowe..
Tymczasem koszt drobnego ogłoszenia pojedyńczej oferty w Adwords Google to kwota rzędu 1200zl za 2 tygodnie emisji itd.
Samo zredagowanie takiego ogłoszenia a potem jego codzienne monitorowanie to coś co robi się przecież "automatycznie", bez oczekiwania ani na premię ani na podwyżkę.
Pośrednicy nie zazdroszczą nikomu długich, płatnych weekendów czy Swiąt, my też je mamy..
Nie zrozumiałe jest natomiast myslenie że wszystko robi się samo, za darmo i w ramach bezzwrotnych dotacji i do tego bez podatku czy vatu.
Zapominamy o tym, że pośrednik aby zarobić "tysiace", musi najpierw sporo "włożyć" i długo się "nachodzić" zanim może liczyć na choćby zwrot poniesionych kosztów.
Istnieje dziwne przekonanie że, pośrednik żyje z naciągania uczciwych ludzi, i dlatego też,jeśli raz na jakiś czas sam trafi na nieuczciwego klienta, może pracować za darmo, miesiącami,w końcu zasłużył na to..

Na koniec dodam, że pośrednik który nie wyłącza telefonu komórkowego w Święta , weekendy czy po 16stej, nie robi tego po to by śledzić przyjaciół na FB.Jest po prostu w pracy 24/7 .

PS. Apropo telefonu, podobno Pani Prezydent Warszawy wydała prawie 50 tys zł na rozmowy telefoniczne w czasie 8 dniowej, roboczej wizyty w Nowym Jorku. To dopiero przykład gospodarości urzędnika państwowego.Tak chojnie wydawać "nie swoje" fundusze tylko wybrani potrafią.
ANKRA Nieruchomości
 
Posty: 1
Rejestracja: 2018-01-13, 01:24

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Postautor: adrianna4588 » 2018-02-14, 12:48

Ja miałam spory problem ze znalezieniem domu. Mieliśmy jakieś tam swoje oczekiwanoa, ale przede wszystkim byliśmy ograniczeni przez możliwości finansowe. Powiem szczerze, że gdyby nie krakowskie biuro nieruchomości Abc dom, z którego usług skorzystaliśmy to kupilibyśmy byle co i pewnie do tej pory bylibyśmy niezadowoleni. A tak udało się znaleźć dom idealny w cenie, która dla nas była w zasięgu.
adrianna4588
 

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Postautor: istwas » 2018-08-04, 12:08

No to są zawsze dodatkowe koszta, ale jak sami nie dajemy rady, to nie ma wyjścia :P
istwas
 
Posty: 1
Rejestracja: 2018-08-04, 12:04

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Postautor: Matteok » 2018-08-09, 13:34

Meh, ja tam nigdy bym nie skorzystał z usług kogoś takiego
Matteok
 
Posty: 1
Rejestracja: 2018-08-09, 13:29

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Postautor: glardd » 2018-08-29, 09:10

Jak kto woli... czasami nie można samemu się zająć nieruchomością, wtedy lepiej mieć od tego ludzi.
glardd
 
Posty: 1
Rejestracja: 2018-08-29, 09:07

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Postautor: global » 2018-11-13, 15:24

Oczywiście, że wszystko można zrobić samemu. Jednak czasem może to kogoś kosztować więcej niż prowizja dla pośrednika. Przede wszystkim jednak warto byłoby skończyć z mitem, że pośrednik bierze duże pieniądze za wskazanie adresu i ewentualne wrzucenie ogłoszenia do internetu. Działania pośrednika są znacznie bardziej rozbudowane a w wielu przypadkach nakłady finansowe na promocję danej nieruchomości nigdy się nie zwrócą.
Wiele osób pisze, że zleciło sprzedaż swojej nieruchomości do biura i przez długi czas nie było efektów, a gdy właściciele sami się tym zajęli, udało się sprzedać bardzo szybko. Jednak wtedy już nikt nie zwraca uwagi na to, że to właśnie biuro wypromowało daną ofertę i właśnie dzięki temu ktoś, kto również nie chciał korzystać z usług biura - dotarł do właściciela.

Obecnym problemem są również ceny nieruchomości. Często cena proponowana przez właściciela jest niestety oderwana od rzeczywistości i nie ma najmniejszej szansy sprzedać takiej nieruchomości. Jednak winą za ten stan rzeczy również obarczany jest pośrednik.

Kolejna kwestia - ubezpieczenie. Gdy podczas sprzedaży nieruchomości na własną rękę zostaną Państwo oszukani - nikt inny nie poniesie za to odpowiedzialności. W przypadku sprzedaży nieruchomości za pośrednictwem biura jesteście Państwo chronieni przez ubezpieczenie OC pośrednika.

Zgodzę się jednak z tym, że istnieje wiele biur nieruchomości, których poziom obsługi klienta jest na bardzo niskim poziomie. Jednak starajmy się unikać wrzucania wszystkich do jednego worka. Gdy jeden fryzjer krzywo obetnie włosy, to nie oznacza, że wszyscy fryzjerzy są kiepscy i lepiej ścinać sobie włosy samemu :)
global
 
Posty: 2
Rejestracja: 2018-11-13, 13:08

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Postautor: Asiaweronika94 » 2019-01-31, 16:25

Osobiście uważam, że warto ;) Ja szukając mieszkania w Poznaniu, co na początku było bardzo trudne, korzystałam z usług firmy Astons. Samej zajęło by mi to mnóstwo czasu, a z taką profesjonalną obsługą znalazłam niedrogie, odpowiednie dla mnie lokum ;)
Asiaweronika94
 
Posty: 6
Rejestracja: 2019-01-31, 16:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Postautor: Kamil02 » 2019-08-10, 21:45

Jak najbardziej, ja nigdy nie miałem czasu na takie sprawy.
Kamil02
 
Posty: 4
Rejestracja: 2019-08-10, 21:32

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Postautor: mysza.mysza » 2020-11-16, 16:27

Jak najbardziej warto! Kiedyś naprawdę trzeba było mnie siłą zaciągać na wizytę u dentysty i był to dla mnie straszny stres ! Dlatego nie wyobrażam sobie teraz zmiany mojego dentysty z https://atria.com.pl/kontakt-katowice , bo naprawdę jestem zadowolona z ich usług + zawsze mogę liczyć na miłą i fajną atmosferę :)
mysza.mysza
 
Posty: 7
Rejestracja: 2020-11-09, 23:37

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Postautor: mysza.mysza » 2020-11-16, 16:27

Jak najbardziej warto! Kiedyś naprawdę trzeba było mnie siłą zaciągać na wizytę u dentysty i był to dla mnie straszny stres ! Dlatego nie wyobrażam sobie teraz zmiany mojego dentysty z https://atria.com.pl/kontakt-katowice , bo naprawdę jestem zadowolona z ich usług + zawsze mogę liczyć na miłą i fajną atmosferę :)
mysza.mysza
 
Posty: 7
Rejestracja: 2020-11-09, 23:37

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Postautor: ewelaaa5943 » 2021-10-07, 09:12

Jest drożej, ale czasami nie ma innego wyjścia
ewelaaa5943
 
Posty: 2
Rejestracja: 2021-10-07, 09:02

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Postautor: Krzysztof45 » 2022-01-14, 12:48

Korzystałem z pomocy agenta nieruchomości i jestem zadowolony ze współpracy. Dawid Małycha to konstruktywny i doświadczony agent, który posiada ponad 18-letnie doświadczenie w branży! Całą swoją pracę wykonuje z ogromnym zaangażowaniem. Jest założycielem firmy: "dawidmalycha.com", która zajmuje się sprzedażą, kupnem nieruchomości oraz pośredniczy przy wynajmie, najmie lokali. Każde zlecenie realizowane jest do samego końca. Polecam!
 
Krzysztof45
 
Posty: 1
Rejestracja: 2022-01-14, 12:45

Re: Czy warto korzystać z usług pośrednika

Postautor: jerkil » 2022-05-31, 18:44

Jak najbardziej! Ja również zdecydowałem się na pomoc biura nieruchomości i byłem bardzo zadowolony. Agenci służą naprawdę rzetelną pomocą. Jakby ktoś z Was szukał sprawdzonego biura nieruchomości to ze swojej strony polecić mogę https://www.maxon.pl/.
jerkil
 

Poprzednia

Wróć do okiem pośrednika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron