Prawo spadkowe: zachowek zgodny z Konstytucją

Postautor: KRN » 2013-08-06, 13:40

Zapraszamy do dyskusji o artykule "Prawo spadkowe: zachowek zgodny z Konstytucją".

Przeczytaj artykuł

KRN
Administrator

Postautor: as » 2013-08-06, 13:40

Czyli w skrócie jak jak ktoś z rodziny robi mi koło pióra i ja go wydziedziczę ,to on i tak może mi się smiać w twarz bo swój zachowek dostanie ,poprzez dzieci ,wnuki itp..W tym kraju człowiek jest prawie ubeswłasnowolniony i może sobie rozporządzać własnym spadkiem wg swojego uznania ,ale po śmierci i tak będzie jak chce Państwo. Paranoja w chorym kraju.
as

Postautor: Misiek » 2013-08-06, 13:44

do AS: Wydziedziczenie polega właśnie na pozbawieniu prawa do zachowku. Ale żeby wydziedziczyć kogoś muszą zaistnieć ku temu przesłanki, więcej informacji znajdziesz tutaj: http://prawo-nieruchomosci.krn.pl/Nieruchomosc-stanowi-wspolwlasnosc-osob-bedacych-z-4_3_205.html
Misiek

Postautor: Jar » 2013-08-07, 00:11

Jak śmierć nie przychodzi nagle, to trzeba sprzedać swój majątek i pieniądze przekazać konkretnej osobie poza jakąkolwiek kontrolą. Można czasami w inny sposób zabezpieczyć się, na wypadek nieprzewidziany np. weksel itp. Mój majątek to ja decyduję komu go dam. Państwo takimi ustawami pozbywa się kontroli i ewentualnych podatków. Co więcej można wywieżć za granicę.
Jar

Postautor: Gość » 2013-08-09, 10:37

Pracuję sama na majątek,utrzymuje przez lata męża,mam dorosłego syna, mąż jest bezdzietny.Ustawowo dziedziczą po 1/2, w przypadku mojej śmierci,ale po śmierci męża, o tą 1/2 majątku na który pracowałam sama całe życie upomni się jego rodzina, jeśli mąż spadek po mnie testamentem zapisze mojemu synowi , to i tak, jego rodzina dostanie zachowek.Czy tak być powinno?
Gość

Wróć do prawo