Bezpieczeństwo obrotu nieruchomościami: jak kupić mieszkanie

Postautor: KRN » 2013-09-24, 14:14

Zapraszamy do dyskusji o artykule "Bezpieczeństwo obrotu nieruchomościami: jak kupić mieszkanie".

Przeczytaj artykuł

KRN
Administrator

Postautor: dom-mieszkanie.pl » 2013-09-24, 14:14

"Najgorszą rzeczą, jaką może zrobić kupujący, jest obejrzenie jednego mieszkania i podjęcie natychmiastowej decyzji o jego kupnie" Natychmiastowej nie, ale nie raz i nie dwa miałem do czynienia z sytuacją, gdzie to właśnie to pierwsze mieszkanie było najlepsze dla klienta - ale trzeba obejrzeć kolejnych 10 dla porównania - ok, tylko, że po obejrzeniu 10 kolejnych i jednak powrocie do pierwszego, okazywało się że już go nie ma - bo przyszedł inny klient, obejrzał i kupił ;)
dom-mieszkanie.pl

Postautor: directhome.pl » 2013-09-26, 14:46

Też zwróciłem uwagę na ten wpis, że najgorzej zobaczyć jedno i je kupić. Chyba się autor lekko zapędził. Jako agencja nieruchomości często mamy do czynienia z klientami, którzy dopiero rozpoczęli poszukiwania mieszkania i trafiają do nas najczęściej przez portal internetowy gdzie znaleźli ciekawą ofertę. Agent doskonale wie (a w przypadku oferty na wyłączność wie na 100%) jak duże jest zainteresowanie ofertą. I teraz mając gorący towar powinienem klientowi doradzić obejrzenie innych mieszkań tylko po to żeby miał porównanie czy jeśli mu się podoba powinienem mu zasugerować szybką rezerwację lub transakcję ponieważ mieszkanie jest gorące na rynku? Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia uczciwości agentów którzy próbują rzekomym zainteresowaniem przycisnąć kupującego do szybkiej decyzji... ale to już jest dla mnie osobny temat uczciwości sprzedawców i etyki tej pracy
directhome.pl

Postautor: gejza587 » 2013-10-23, 13:24

nie do konca sie zgadzam, obejrzalam dwa mieszkania, jedno w chorzowie i jedno w myslowicach, wybralam to drugie w Parku chopina, fakt przemyslalam decyzje 10 tys razy, ale to byl dobry wybor, jesli zrobimy dobry rekonesans, porownamy ceny, mieszkani, osiedle nas urzeka, nie zawsze konieczne jest duze porownanie, widzialam, ze osiedle ma wysoki poziomù, mieszkania rowniez
gejza587

Postautor: kapha » 2013-11-13, 22:44

zabawne, ze poprzednicy to agenci..oczywiscie wiadomo do czego beda zachecac, aby biznes sie krecil,a co do tego osiedla park chopina, niezla tablice walneli przy wjezdzie, prezentuje sie godnie, oby jak cale osiedle
kapha

Re: Bezpieczeństwo obrotu nieruchomościami: jak kupić mieszk

Postautor: jadzia11 » 2013-12-12, 13:27

Kilka przydatnych rad tu jest, ale warto na pewno obejrzec wiecej niz jedno mieszkanie.
http://www.forum-kredytowe.pl - kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości
http://www.hipoteczny-kredyt.info - szczegóły programu "Mieszkanie dla Młodych"
jadzia11

Re: Bezpieczeństwo obrotu nieruchomościami: jak kupić mieszk

Postautor: Blueone » 2014-01-14, 16:05

Bardzo dobry artykuł. Ale ja również jestem zdania, że zawsze należy sprawdzić kilka nieruchomości. Zbyt pochopna decyzja może bowiem przysporzyć problemów.
Sprzedaż domów Rzeszówhttp://idomo.pl/blog/
Awatar użytkownika
Blueone

Wróć do prawo